Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

audi audi sklep audi Tarcze, hamulce radio LED
Express Parts Furora.tv Regeneracja Motostacja.pl Układy hamulcowe Hustla Online Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[ 80 B4 Cabrio 2,3 ] Dach - zimowa eksploatacja  
Autor Wiadomość
GhostRacer 
Nowy Klubowicz

Silnik: NG
Typ: B4
Nadwozie: Cabrio
Imię: Dawid
Posty tech.: 9
Miasto/Region: Wałbrzych

1991 Audi 80 Cabrio
Wysłany: 2009-12-17, 19:47   [ 80 B4 Cabrio 2,3 ] Dach - zimowa eksploatacja

Witam !

Od pewnego czasu jestem posiadaczem Audi 80 B4 Cabrio 2,3. Auto Sprawuje się świetnie lecz mam takie pytanie. Nadeszła zima i zastanawiam się jak jest z eksploatacją tego samochodu ? Czy z dachem nic się nie stanie bo nie mam garażu i auto stoi na podwórku. Jakim zabiegom trzeba poddać samochód aby nim normalnie jeździć zimą.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Silnik: ACE
Nadwozie: Sedan
Imie: Hannibal
Dolaczyl: 30 Paz 2013
Miasto/Region: Audi80
seteman 
Audi 80 Fan

Silnik: mx-5
Typ: NB
Nadwozie: cabrio
Imię: rrrr
Posty tech.: 47
Miasto/Region: podlaskie

Wysłany: 2009-12-17, 22:15   

teraz juz moze troche za późno ale trzeba zaimpregnowac dach specjalnym srodkiem do tego przeznaczonym. ja uzywam dwa razy do roku srodek do dachów cabrio sonax'a. zdaje egzamin. postaraj się o ciepły garaz na dwa dni i wszystko da sie zrobic. umyj go porządnie i daj mu wyschnąc dokłądnie. nastepnie trzeba wetrzec srodek w dach i znowu dac mu wyschnac. czynnosc powtarzam dwa razy do roku: na wiosne i na jesien. i dach ma ciagle jeszcze oryginalny od nowości. i pamietaj... nie otwieraj dachu jak jest zimno na podwórku bo połamiesz szybe w dachu (tą elastyczna).
moje auto 1.5 roku stalo pod chmurka i dopiero teraz zafundowałem mu garaz. cabriolet to normalne auto wiec bedzie ok.
pzdr

Audi Fan
Nowy Klubowicz

siwusek216 
Władca pierścieni

Silnik: ABC
Typ: 8G
Imię: Marcin
Posty tech.: 523
Miasto/Region: Myslowice

Wysłany: 2009-12-17, 22:40   

seteman napisał/a:
srodek do dachów cabrio sonax'a.

Ja w tym roku tez postanowiłem spróbować sonax'a wcześniej impregnowałem preparatem firmowanym przez merca- rezultat ten sam a sonax o wiele wydajniejszy i tańszy. W cabrio dobrze jest na zimę porządnie wyczyścić uszczelki i solidnie zakonserwować na pewno ma to wpływ na ich żywotność i w autku o wiele ciszej.

http://www.audi80.pl/b4-c...ele-vt10208.htm

ATLAS 
Super User

Imię: Daniel
Posty tech.: 945
Miasto/Region: Warszawa

1995 Audi Cabriolet
Wysłany: 2009-12-17, 22:55   

Tylko nie myj dachu na myjce! Umyj go przy dodatniej temperaturze najlepiej ciepłą wodą. Jeśli masz czarny dach polecam Ci dolać do wody Woolite Perła Black, by dach stał się jeszcze bardziej czarny. U mnie był czarny jak smoła, ale dla testu umyłem go tym płynem w lato i byłem zszokowany, że stał się jeszcze bardziej czarny :) Następnie czekasz aż wyschnie w ciepłym garażu i gdy będzie całkowicie suchy - impregnujesz go preparatem w sprayu, lub każdym innym (np. nakładanych gąbką sonaxa).
Co do otwierania w zimę, to ja tydzień temu przy -5 stopni po godzinnej jeździe autem ku uradowaniu przechodniów otworzyłem sobie daszek stojąc w korku :) szyba mi nie pękła. Ale przy -20 raczej bym tego nie zrobił :)

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Kolczat 
Od zawsze na forum
Deskorolkarz

Silnik: 1Z
Imię: Łukasz
Posty tech.: 2443
Miasto/Region: Lędziny

1996 Audi 80 Cabrio
Wysłany: 2009-12-18, 00:35   

siwusek216, a ten gosciu co u niego robilismy ta plekse tylnia powiedzial zebym pod rzadnym pozorem nie impregnowal dachu bo zniszcze go i za trzy tygodnie przyjade do niego wymieniac :/ u was naprawde wszystko ok? mam sonaxa w bagazniku probuje go opchnac kumplowi, ale ten kreci nosem ze i tak ma dziure w dachu to mu sie nie oplaca... i nie wiem, w sumie teraz to juz i tak lipa bo widac snieg nie stopnieje za szybko, ale jednak boje sie bo az taka igla t ten dach moj nie jest, chociaz ori i gosciu mowi ze jeszcze dwa trzy lata pojezdze oczywiscie jak nie zaimpregnuje....

ATLAS 
Super User

Imię: Daniel
Posty tech.: 945
Miasto/Region: Warszawa

1995 Audi Cabriolet
Wysłany: 2009-12-18, 01:10   

Ja właśnie się przyznam, że jeszcze swojego nie impregnowałem. Mam taką pomarańczową puszkę z impregnatem, ale zawsze czekałem na upalne dni by umyć dach, poczekać aż wyschnie i zaimpregnować. Jednak jak przychodziły takie dni, to wygrywała chęć otworzenia dachu i wyruszenia na różnorakie wypady :)

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Kolczat 
Od zawsze na forum
Deskorolkarz

Silnik: 1Z
Imię: Łukasz
Posty tech.: 2443
Miasto/Region: Lędziny

1996 Audi 80 Cabrio
Wysłany: 2009-12-18, 01:16   

no to ja juz mialem umyty daszek, wysuszony na sloncu i zadzwonilem do kolesia czy mam impregnowac przed czy po zmianie pleksji a on ze jak juz chce impregnowac to po bo on sciaga cale poszycie ze stelazu... no a reszte historii znacie ;p

seteman 
Audi 80 Fan

Silnik: mx-5
Typ: NB
Nadwozie: cabrio
Imię: rrrr
Posty tech.: 47
Miasto/Region: podlaskie

Wysłany: 2009-12-18, 11:11   

każdy zrobi jak uważa... ja swój impregnuję i jestem zadowolony.
i myję - tak jak któryś z kolegów napisał - woolite. kolor staje sie intensywny. a dach mam koloru granatowego. i jest to ciągle dach oryginalny od nowości...

Audi Fan
Nowy Klubowicz

GhostRacer 
Nowy Klubowicz

Imię: Dawid
Posty tech.: 9
Miasto/Region: Wałbrzych

1991 Audi 80 Cabrio
Wysłany: 2009-12-18, 13:17   

Dzięki wszystkim za pomoc. Dzisiaj postaram się umyć autko i zaimpregnować dach. Jak już skończę zabieg z użyciem Woolite Perła Black to dam znać jak to wyszło bo dach mam granatowy. Pozdro.

siwusek216 
Władca pierścieni

Imię: Marcin
Posty tech.: 523
Miasto/Region: Myslowice

Wysłany: 2009-12-18, 16:15   

Ja impregnuje wydaje mi sie ze poprawia to kondycje dachu, przede wszystkim nie wpija wody a co za tym idzie nie zamarza a śnieg zmiata się jak z konserwy.

http://www.audi80.pl/b4-c...ele-vt10208.htm

Audi Fan
Nowy Klubowicz

maniekmac 
Audi 80 Mastah

Imię: Mariusz
Posty tech.: 140
Miasto/Region: lubelskiebialskopodl

Wysłany: 2009-12-19, 11:08   

Ja mam dwa daszki granatowy jeszcze ori i czarny już robiony. Czarny nie był impregnowany i jak lało to nasiąkał wodą jak gąbka i czasami jakaś kropla do środka się dostała, więc wylądował w garażu na zimę. Granat wygląda nieco słabiej ale jest impregnowany regularnie sonax-em i nic nie nasiąka bo woda spływa po nim jak po kaczce no i po impregnacji poprawia się głębia koloru daszku. Używałem też zachwalanego preparatu BMW do impregnacji dachu i za taką kasę to efekt marny a sonax i tańszy i wydajniejszy i jak dla mnie daje lepszy efekt. Podstawa przy impregnacji dach musi być suchy więc jak nie możesz go dobrze wysuszyć to lepiej go nie myj tylko zaimpregnuj tak jak masz, chyba że masz go strasznie brudnego no to już wtedy tylko mycie.
http://www.audi80.pl/b4-2...0322.htm#428287

Odpowiedz do tematu