Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

felgi audi 80 audi sklep audi Tarcze, hamulce radio LED
Sklep alufelgi Express Parts Regeneracja Motostacja.pl Układy hamulcowe Hustla Online Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[80/90 B3] Lewy przedni błotnik - mocowanie  
Autor Wiadomość
swiety82 
Audi 80 Mastah

Silnik: 1.8
Typ: B3
Nadwozie: Sedan
Imię: Święty
Posty tech.: 146
Miasto/Region: Sagan Stadt

Wysłany: 2007-08-19, 16:37   [80/90 B3] Lewy przedni błotnik - mocowanie

Witam ponownie, jakiś czas temu miałem bliskie spotkanie z Golfem, facet bezczelnie cofał i nie zauważył mojej B3, skutek - błotnik do wymiany....i tu pytanie-czy on jest mocowany tylko na śruby czy w jakimś miejscu jest spawany?? Mam zamiar sam zabrać się za wymiane, tylko nie chcę żeby sie okazało że w którymś momencie będę nagle musiał użyć kontówki........

Jeśli ktoś z was przerabiał temat to proszę o ew. porady. Słyszałem tez że nie opłaca się kupować tanich zamienników (allegro 99-130 zł), tylko fabryczny "przeszczep", podobno nieoryginalne części rzadko kiedy pasują do całości, a i fabryczna ochrona przed korozją ma swoją rolę.

W tym miejscu mam jeszcze pytanie - często widać Audi z jakby przestawionym błotnikiem, tzn wygląda jakby koło nierówno siedziało w nadkolu, czy jest to efekt po większym dzwonie, czy może się tak zdarzyć w momencie nieprawidłowego zamocowania błotnika? Czy ew. można to jakoś naprostować??

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Typ: B4
Silnik: ACE
Imie: Hannibal
Dolaczyl: 30 Paz 2013
Miasto/Region: Audi80
IC69 

Silnik: AAH
Nadwozie: Avant
Imię: Irek
Posty tech.: 3554
Miasto/Region: ok.Bielska-Białej

Wysłany: 2007-08-20, 00:01   

swiety82 napisał/a:
czy on jest mocowany tylko na śruby czy w jakimś miejscu jest spawany

Fabrycznie błotnik jest tylko przykręcany.
swiety82 napisał/a:
podobno nieoryginalne części rzadko kiedy pasują do całości, a i fabryczna ochrona przed korozją ma swoją rolę.

Tak, to wszystko prawda, poszukaj używanego.
swiety82 napisał/a:
często widać Audi z jakby przestawionym błotnikiem, tzn wygląda jakby koło nierówno siedziało w nadkolu, czy jest to efekt po większym dzwonie, czy może się tak zdarzyć w momencie nieprawidłowego zamocowania błotnika? Czy ew. można to jakoś naprostować??

Z błotnikiem to raczej nie ma nic wspólnego.Przede wszystkim trzeba ustalić co jest krzywe w zawieszeniu.

::: AVANT 2.8 quattro :::
:arrow: http://www.audi80.pl/174-...c69-vt12985.htm

Audi Fan
Nowy Klubowicz

swiety82 
Audi 80 Mastah

Wysłany: 2007-08-20, 19:54   

Dzięki IC69, tak więc zabieram się za poszukiwanie oryginalnego "przeszczepu", na wymianę czeka także maska, a więc i trochę lakierowania będzie, Pozdrawiam!!!

Aro69 
Audi 80 Mastah

Silnik: ABT
Typ: b4
Imię: Arek
Posty tech.: 101
Miasto/Region: Golczewo

Wysłany: 2007-08-21, 22:35   

Tak to co poradzil ci IC69 to wszystko prawda i tylkko prawda.Mialem okazje pomagac kumplowi przygotowywac B3 do malowania,Sciagalismy blotniki drzwi itpPozniej zakladanie,regulacja szczelin super robota w audi tyle miejsc do regulacji ze szok ale efekt wspanialy i jaka satysfakcja ze ladnie wyszlo.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

swiety82 
Audi 80 Mastah

Wysłany: 2007-08-21, 22:50   

Widzę że nie ma większego problemu z tym błotnikiem, to dobrze:) , niedługo zabieram się do roboty...

Misiek_Stce 
Super User

Silnik: NG
Imię: Michał
Posty tech.: 777
Miasto/Region: Starachowice

Wysłany: 2007-08-22, 12:11   

Po allegro i innych szrotach poszukaj sobie w takim samym kolorze ... tylko wymienisz i nie bedizesz musiał sie szarpac z lakiernikami i z dobieraniem lakieru ...

Audi Fan
Nowy Klubowicz

swiety82 
Audi 80 Mastah

Wysłany: 2007-08-22, 21:44   

Własnie w tym problem, że bardzo mało jest tych części w moim rejonie, ciężko znaleźć jakąkolwiek nadającą się część blacharską, a na allegro co niektórzy mają ceny z księżyca, więc na razie szukam w miarę dobrego przeszczepu, nie chcę kupować błotnika, który trzeba będzie jeszcze "extra" wyszpachlować, wymalować a może i delikatnie odrdzewić (i takie spotykałem...)

ryniek_p 
Audi 80 Fan

Silnik: ABC
Nadwozie: kombi
Imię: Bartek
Posty tech.: 35
Miasto/Region: lubelskie

Wysłany: 2007-09-02, 08:26   

Witam!!! Jesli chodzi o stan używanych błotników to trzeba mieć troche szcześcia żeby znaleźć ładny bez korozji i jeszcze w kolorze. Trzeba sobie zdawać sprawe że to są auta kilkunastoletnie i jeśli trafi sie błotnik beż korozji to należy mu sie przyjżeć czy przypadkiem już nie był wymieniony na "podróbe". Montaz błotnika jest dość prosty,do karoserii jest przykręcany a z przodu ma tzw. ślizg plastikowy na który zapinasz zderzak. W razie problemów pisz to podpowiem. Pozdrawiam!!!!

Auto Części Używane AUDI VW--->601378890

Audi Fan
Nowy Klubowicz

dobo26 
99 % Klubowicza

Silnik: 1Z
Nadwozie: sedan
Imię: Paweł
Posty tech.: 87
Miasto/Region: RBR/Domaradz

Wysłany: 2007-10-07, 09:16   

jeśli można przyłączę się do tematu. w mojej niuni tez przydała by sie niestety wymiana błotnika ale z ta różnica ze prawego. jeśli ktoś wie jak to zrobić to znaczy gdzie znajdę te śruby mocujące i regulacje. niestety jestem początkujący w tym temacie i nie wiem od czego zacząć. proszę o rade.

dziq111 
Audi 80 Fan

Silnik: avf
Typ: D2
Imię: Paweł
Posty tech.: 32
Miasto/Region: Bieruń woj. Slaskie

Wysłany: 2007-10-07, 13:35   

Luknij zdj:) tam sa srubki :) a co rdzy i blotnika nie do malowania to niema takiej mozliwosci praktycznie zeby takie cos kupic czesci jak to czesci tam ktos tym zuci tu sie obedrze praktycznie zawsze trzeba malowac... ja tez mialem troszke rdzy juz ale teraz po zrobieniu (jestem lakiernikiem) niema mozliwosci zeby cos sie tam dzialo przez najblizsze 20 lat:)
najlepszy orginal.

[ Dodano: 2007-10-07, 13:37 ]
oczywiście wtedy autka nie skladałęm jeszcze:P tylko przyłożylem go tak :P do zdj.
S4 sedan Turbo quattro 2.2t
S4 Avant turbo quattro 2.2t
i jest
s6 turbo quattro 2.2t
80 sedan 1.z
na wtryskach jednosprezynkowych :)
oraz
A8L D2 W12 z 1.9 TDI PD

Audi Fan
Nowy Klubowicz