Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

felgi audi 80 audi sklep audi Tarcze, hamulce radio LED
Sklep CB Sklep alufelgi Express Parts Motostacja.pl Układy hamulcowe Hustla Online Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[80 B3 1,6TD] jaki olej po remoncie silnika?  
Autor Wiadomość
gogo1 
Nowy Klubowicz

Silnik: SB
Typ: B3
Nadwozie: Sedan

Wysłany: 2007-09-05, 10:23   [80 B3 1,6TD] jaki olej po remoncie silnika?

witam wszystkich. remontuje w tej chwili silnik w moim audi 80 1,6 Tdi. Mam w związku z tym pytanie. Czy mogę zalać go olejem połsyntetycznym. wcześniej jezdziłem na mineralnym. Czekam na odp. dziekuję

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Typ: B4
Silnik: ACE
Imie: Hannibal
Dolaczyl: 30 Paz 2013
Miasto/Region: Audi80
killer0123 
O Audi 80 wie wszystko

Silnik: BEX
Typ: B6
Nadwozie: Avant
Imię: Marcin

Wysłany: 2007-09-05, 10:29   

Bez problemu można zalać półsyntenyk ponieważ nie powoduje wypłukiwania osadów z kanałów olejowych. Polecam Valvoline MAXLIVE 10w40 bardzo dobry olej zarówno do silników benzynowych jak i wysokoprężnych.
Pozatym do silników z turbiną nie powinno się lać olejów mineralnych ponieważ przyśpieszają one zurzycie turbiny.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Seba80 
Audi 80 Fan

Silnik: 6A
Typ: b3
Nadwozie: sedan

Wysłany: 2007-09-05, 17:24   kup//

polecam zwykly MOBIL1 Disel. 15W/40. w zupelnosci wystarczy. tylko wymieniaj co 15-20 tysiecy jesli mozesz i bedzie ok.w tych rocznikach bawienie sie w slowa Syntetic mija sie z celem :) a na takim mobilu.. przynajmiej nie zaszkodzi i kosztuje ok 50zl za 5l. polecam to. zadnych Syntetic.

paco 
Audi 80 Mastah

Silnik: ABT

Wysłany: 2007-09-05, 17:51   Re: kup//

Seba80 napisał/a:
Syntetic mija sie z celem :) a na takim mobilu.. przynajmiej nie zaszkodzi i kosztuje ok 50zl za 5l. polecam to. zadnych Syntetic.

Mam odmienne zdanie i podpisuje się pod tym co napisał killer0123 ...

Audi Fan
Nowy Klubowicz

mireko 
O Audi 80 wie wszystko

Silnik: ADR
Typ: A4
Imię: mireko

Wysłany: 2007-09-05, 19:35   

Rodzaj oleju zależy od przebiegu i kondycji silnika.Robisz remont,ale to nie to samo co silnik z małym przebiegiem.Polecałbym minerał,bo na diesla miał napewno nakaczane kilka setek.Półsyntetyk może spowodować rozszczelnienia i wycieki.A jeśli chodzi o wymianę,to w dieslach wymienia się co 10tyś,a nie co 15-20.

paco 
Audi 80 Mastah

Silnik: ABT

Wysłany: 2007-09-05, 19:51   

mireko napisał/a:
Rodzaj oleju zależy od przebiegu i kondycji silnika.Robisz remont,ale to nie to samo co silnik z małym przebiegiem.Polecałbym minerał,bo na diesla miał napewno nakaczane kilka setek.Półsyntetyk może spowodować rozszczelnienia i wycieki.

Przebieg nie ma znaczenia, są ludzie którzy mają nastukane ponad 200tyś i jeżdżą na full syntetykach.

Przytoczę jeszcze raz to co już pisałem w innym temacie:

"Trzeba pamiętać, że oleje mineralne niskiej jakości dodatkowo „doszczelniają” silnik osadami i nagarami powstającymi z ich rozkładu. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że nieznanych olejów mineralnych nie można wymieniać od razu na olej syntetyczny o niskiej klasie SAE. Spowodowałoby to wypłukanie tych nagarów, rozszczelnienie elementów silnika i niebezpieczną w skutkach możliwość zablokowania magistrali olejowych prowadzącą do zatarcia silnika. Dlatego też istnieje możliwość stosowania olejów półsyntetycznych, które nie niosą ze sobą tego zagrożenia, a w dostatecznym stopniu chronią silnik".

Ponadto półsyntetyk to nie 50/50 syntetyk z minerałem tylko 30/70 (%)

Sam u siebie zmieniłem z minerała na półsyntetyk podobnie jak kilka osób na tym forum i nikt nie zgłaszał problemów.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Seba80 
Audi 80 Fan

Silnik: 6A
Typ: b3

Wysłany: 2007-09-05, 21:43   hm

coz. wymiana oleju coz, czym czesciej tym lepiej. jesli Cie stac mozesz nawet co 8tys. jesli nie 15 nic zlego nie spowoduje. mysle ze do 20 jest ok. ale moge sie mylic a z nikim tutaj sie klucic nie bede. lej co chcesz. ja byl uzyl tego co napisalem. moim zdaniem racjonalnie. a tak jak ktos pisal ze sa tacy ze leje sintetic do auta o przebiegu ponad 200tys tak sa.. wszystko mozna- wystarczy tylko widziec sens i cel. powiadom tylko wszystkich co sie wkoncu znalazlo w twoim motorku. pozdrawiam wszystkich.

Odpowiedz do tematu