Strona g堯wna

Og這szenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Tw鎩 problem m鏬 by ju omawiany.

audi audi sklep audi Tarcze, hamulce radio LED
Express Parts Furora.tv Regeneracja Motostacja.pl Uk豉dy hamulcowe Hustla Online Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Nast瘼ny temat
[80 B3 1.8S] wymiana p造nu w ch這dnicy  
Autor Wiadomo嗆
sebastian790 
Nowy Klubowicz

Silnik: ABK
Typ: B3
Nadwozie: SEDAN
Do陰czy: 24 Wrz 2008
Posty tech.: 4
Miasto/Region: 堯d

Wys豉ny: 2008-10-05, 13:34   [80 B3 1.8S] wymiana p造nu w ch這dnicy

Witam wszystkich.Jestem nowym posiadaczem audi 80 1.8s 1988r.Mam taki problem i prosz o pomoc,wi璚 dzi zabra貫m sie za wymian p造nu ch這dniczego.Jako ze moje autko nie ma spustu w ch這dnicy odkr璚i貫m gruby przew鏚 od silnika i nim spu軼i貫m stary p造n.Potem zabra貫m sie za zalewanie zbiorniczka p造nem, wla貫m a po sam korek jakie 2,5 litra w陰czy貫m ogrzewanie i odpali貫m silnik tak wyczyta貫m w jednym z temat闚 na forum.Gdy temperatura dosz豉 do 90 za陰czy wiatrak i w tym momencie mia貫m obserwowa czy p造nu ubywa w zbiorniczku.Niestety p造n jak by zalany po sam korek tak nadal by i nic nie ubywa這 temperatura silnika spad豉 na 85 i wiatrak sie wy陰czy.Po odkr璚eniu korka na zbiorniczku gor帷y p造n zacz掖 sie wylewa z syczeniem pod korkiem.prosze o pomoc czy to normalne zjawisko czy co nie tak.
Ostatnio zmieniony przez sebastian790 2008-10-05, 13:47, w ca這軼i zmieniany 1 raz  

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Typ: B4
Silnik: ACE
Nadwozie: Sedan
Imie: Hannibal
Dolaczyl: 30 Paz 2013
Miasto/Region: Audi80
Darek_32 
Audi 80 Mastah

Silnik: ABT
Imi: DAREK
Pom鏬: 2 razy
Do陰czy: 09 Lut 2007
Posty tech.: 126
Miasto/Region: 鈍i皻okrzyskie

Wys豉ny: 2008-10-05, 13:44   

Ewidentnie uk豉d jest zapowietrzony. By這 ju o tym.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

sebastian790 
Nowy Klubowicz

Wys豉ny: 2008-10-05, 13:50   

A mog prosi o linka nie za bardzo sie w tym wszystkim jeszcze 豉pie.

darioj1 
Audi 80 Maniak

Silnik: 1z
Typ: b4
Nadwozie: awant
Imi: Dariusz
Pom鏬: 3 razy
Do陰czy: 21 Pa 2007
Posty tech.: 66
Miasto/Region: elk

Wys豉ny: 2008-10-05, 17:41   

http://www.audi80.pl/view...ghlight=#204915
Witam ,mo瞠 ten ci si przyda.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

goldi j51 

Silnik: AFN+
Typ: B5
Nadwozie: Avant
Imi: Jarek
Pom鏬: 77 razy
Do陰czy: 01 Kwi 2007
Posty tech.: 2652
Miasto/Region: Wroc豉w

Wys豉ny: 2008-10-05, 18:20   

Czasami to nie jest takie proste ten link co kolega wy瞠j ci poda to powinien ci pom鏂 :-)
http://www.audi80.pl/nowy...7892.htm#292913 a tu 80 tka
http://www.audi80.pl/nowy...emat-vt8552.htm

Jest

A4 1.9 tdi AFN 110+co tam KM AVANT
i A4 b5 1.8 125 KM Sedan
By這 audi 80 B3 1.6 PP 70KM

sebastian790 
Nowy Klubowicz

Wys豉ny: 2008-10-05, 20:24   

Panowie wielkie dzi瘯i za pomoc ale z moj nagrzewnic wszystko ok w autku szybko robi si gor帷o ciepe趾o jak tralala tylko mnie chodzi o to,瞠 wylewa mi sie p造n korkiem jak go lekko poluzuje i p造n jest bardzo gor帷y przy temperaturze silnika 90s my郵 瞠 nie powinien sie wylewa a mo瞠 wystarczy go troch odla ze zbiorniczka wyr闚nawczego i b璠zie git.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

grze 

Imi: Grzesiek
Pom鏬: 43 razy
Do陰czy: 09 Lip 2008
Posty tech.: 3125
Miasto/Region: po逝dnie

Wys豉ny: 2008-10-05, 20:28   

sebastian790 s豉bo przeszuka貫 forum. przeczytaj temat http://www.audi80.pl/viewtopic.php?t=20878

sebastian790 
Nowy Klubowicz

Wys豉ny: 2008-10-06, 18:09   

Witam dzi rano w zbiorniczku wyr闚nawczym uby這 troszk p造nu przejecha貫m jakie 5 km i poluzowa貫m korek na zbiorniczku troch powietrza zesz這 na nast瘼nych km bu這 ju ok p造n nie idzie do g鏎y tylko trzyma poziom wiec my郵 瞠 b璠zie ok.Dzi瘯i za podpowiedzi i wyrozumia這嗆.Pozdrawiam.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

tureczeq 
Nowy Klubowicz

Silnik: NE
Nadwozie: sedan
Do陰czy: 30 Sie 2008
Posty tech.: 14
Miasto/Region: olsztyn

Wys豉ny: 2008-10-09, 18:19   

a ja mam pyt.w tej materii..bo chcia豚ym sobie te wymieni p造n...ale nie wiem gdzie szuka tego spustu ch這dnicy??a jak go nie ma to jak naj豉twiej spu軼i stary p造n??

nysiek 
Audi 80 Fan

Silnik: PM
Nadwozie: sedan
Imi: Pawe
Do陰czy: 26 Mar 2008
Posty tech.: 26
Miasto/Region: D瑿ica

Wys豉ny: 2008-10-13, 14:20   

je郵i mog wtr帷i swoje 5 groszy.nawet je郵i wla貫 2,5 L p造nu to go raczej nie wymieni貫.nie wiem ile tam dok豉dnie wchodzi ale du穎 wi璚ej.przerabia貫m temat jak kupi貫m swoj niunie.odpowietrzenie zaj窸o mi oko這 2,5 godziny i prawie 5L p造nu posz這 w ziemi :lol: .u mnie p造n utrzymuje si teraz ok,ale po odkr璚eniu korka od zbiornika podnosi sie i wylewa.u kolegi w VW GIII i u brata w VW GII jest to samo.z tego co wiem (mog si myli) w tych autach jest uk豉d ci郾ieniowy i na gor帷ym silniku tak si b璠zie dzia這.je郵i si myl prosz mnie poprawi.w ka盥ym razie 2,5 L p造nu to ma這 jak na wymian.

[ Dodano: 2008-10-13, 14:23 ]
a co do pytania kolegi tureczeq to wed逝g mnie najlepiej jest odkr璚i w捫 ch這dnica-termostat.wtedy wszystko zejdzie.ja odkr璚a貫m wszystkie w篹e przy termostacie.pewno軼i nigdy za wiele ;-)

Audi Fan
Nowy Klubowicz

marcinGD 
Audi 80 Spec

Silnik: ??
Typ: ??
Imi: MARCIN
Pom鏬: 6 razy
Do陰czy: 17 Cze 2009
Posty tech.: 313
Miasto/Region: GDA垶K

Wys豉ny: 2010-11-16, 23:24   

Mam pytanie natury technicznej, chc wymieni p造n ch這dniczy z zielonego kt鏎y by wcze郾iej zalewany przez poprzedniego w豉軼iciela a potem przeze mnie na r騜owy. Wiadomo nie od dzi, 瞠 te p造ny s nie mieszalne ze sob dlatego si zastanawiam czy zastosowa taka zmian? Po prostu boj si czy po spuszczeniu starego zielonego nic si nie stanie kiedy zaleje nowy r騜owy bo resztki zielonego mog zosta jeszcze w uk豉dzie ch這dzenia a mo瞠 lepiej zosta ju przy tym zielonym? <piwo>

michas 
Audi 80 Fan

Nadwozie: Avant
Imi: Micha
Pom鏬: 1 raz
Do陰czy: 21 Sty 2007
Posty tech.: 26

Wys豉ny: 2010-11-17, 11:59   

Jak spu軼i si z bloku powinno wej嗆 oko這 5litr闚.
Jak odkr璚i si w捫 przy termostacie id帷y do ch這dnicy zejdzie p造n tylko z ch這dnicy, chyba 瞠 masz uszkodzony termostat.
Spuszczaj帷 p造n tak poprostu nigdy ca造 nie zejdzie, profesjonalnie robi si to maszyn kt鏎a podci郾ieniowo wysysa stary p造n i ci郾ieniowo wpuszcza nowy jak si to dobrze zrobi to nawet nie trzeba odpowietrza.

P造ny teoretycznie si nie mieszaj a praktycznie mo積a to robi kolory nie koniecznie maj tu znaczenie. S p造ny mieszalne z innymi ale nie ka盥y producent umieszcza tak informacj. Najlepiej zbada sobie zamarzalno嗆 p造nu. Mo瞠 nie ma potrzeby go wymienia. Chyba 瞠 przeszkadza ci kolor :)

Audi Fan
Nowy Klubowicz

grze 

Imi: Grzesiek
Pom鏬: 43 razy
Do陰czy: 09 Lip 2008
Posty tech.: 3125
Miasto/Region: po逝dnie

Wys豉ny: 2010-11-17, 19:30   

marcinGD napisa/a:
Mam pytanie natury technicznej, chc wymieni p造n ch這dniczy z zielonego kt鏎y by wcze郾iej zalewany przez poprzedniego w豉軼iciela a potem przeze mnie na r騜owy. Wiadomo nie od dzi, 瞠 te p造ny s nie mieszalne ze sob dlatego si zastanawiam czy zastosowa taka zmian? Po prostu boj si czy po spuszczeniu starego zielonego nic si nie stanie kiedy zaleje nowy r騜owy bo resztki zielonego mog zosta jeszcze w uk豉dzie ch這dzenia a mo瞠 lepiej zosta ju przy tym zielonym? <piwo>

zielony, to zdaje si Glyco Shell. Honda zalewa豉 ten p造n na pierwszy monta. P造n jest niez造 i dost瘼ny na ka盥ej stacji Shell. Je郵i chcesz go zmieni np. na Dynagel, to nie powinno by problem闚.

marcinGD 
Audi 80 Spec

Silnik: ??
Typ: ??
Imi: MARCIN
Pom鏬: 6 razy
Do陰czy: 17 Cze 2009
Posty tech.: 313
Miasto/Region: GDA垶K

Wys豉ny: 2010-11-17, 19:47   

Chodzi o to, 瞠 przy wymianie termostatu chce zala nowy p造n nie jest to droga sprawa tym bardziej 瞠 pracuje w hurtowni motoryzacyjnej. Chcia貫m zala czerwony bo teoretycznie to on trzyma d逝瞠j swoje parametry ;-)

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Wy鈍ietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo瞠sz pisa nowych temat闚
Nie mo瞠sz odpowiada w tematach