Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

felgi audi 80 audi sklep audi Tarcze, hamulce radio LED
Sklep alufelgi Express Parts Regeneracja Motostacja.pl Układy hamulcowe Hustla Online Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[80 b4 1.9 TDI 1Z] CHIP TUNING  
Autor Wiadomość
Rafiki 
Nowy Klubowicz

Silnik: 1.9
Typ: B4
Nadwozie: Avant
Posty tech.: 1
Miasto/Region: Slough

Wysłany: 2007-04-25, 21:02   [80 b4 1.9 TDI 1Z] CHIP TUNING

Co myślicie o tym żeby założyć CHIP do 1.9 TDI ??? :?:
Ze wszystkich stron jest to opłacalne: przyrost mocy (20-30KM),momętu obrotowego (50-60NM), mniejsze zużycie paliwa.
Jeżeli ktoś oriętuje się w tym proszę piśćie!!! :!: Z góry dzięki!!! :-D
POZDRO :!: :!: :!: [URL=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f275904963066a39.html][IMG]

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Silnik: ACE
Nadwozie: Sedan
Imie: Hannibal
Dolaczyl: 30 Paz 2013
Miasto/Region: Audi80
hudy 

Silnik: 1Z
Imię: Łukasz
Posty tech.: 3881
Miasto/Region: Alwernia

Wysłany: 2007-04-25, 22:26   

znajomy założył coś takiego do swojego golfa 3 z takim samym silnikiem.wszystko było by dobrze gdyby mu nie padł silnik.w sumie nie wiem co sie tam stało bo sprzedał go na części ale wiem tylko to ze do samochodów z takim przebiegiem jak my mamy ja bym czegoś takiego nie zakładał.jest odczówalny przyrost mocy jednak kosztem szybszego zużycia silnika.do nowszego silnika sam bym cos takiego założył jednak mojego traktorka mi szkoda ;-)

Audi Fan
Nowy Klubowicz

radi88 
Rodem z Ingolstadt?

Silnik: 1Z+
Imię: Radek
Posty tech.: 408
Miasto/Region: Trójmiasto, Rumia

Wysłany: 2007-04-26, 09:13   

Ja sie nie zgadzam z przed mowca, uwazam, ze jesli silnik jest w dobrym stanie technicznym nie widze przeszkod by taka modyfikacje przeprowadzic. Warunkiem jest doprowadzenie silnika do seri i umiejetne jego eksploatowanie po zrobieniu modyfikacji. Druga sprawa to zrobienie modyfikacji i napisanie programu bezposrednio pod konkretny silnik w tym momencie nie moze cos byc nie tak. Moc i moment jaki mozna wyciagnac zalezy od stanu motoru, na 30KM bym sie nie nastawial przewaznie jest to 15-25KM. Ja planuje u siebie taka modyfikacje pomimo sporego przebiegu 282 tys. Dobry olej, i jego regularna wymiana wraz z filtrami co 8 tys. i bedzie wszystko ok. A co do tego Golfa to moze zepsulby sie nawet bez tego chipa :-P hehe.

PawelG 
Władca pierścieni

Silnik: 1z
Typ: b4
Nadwozie: sedan
Imię: Paweł
Posty tech.: 573
Miasto/Region: kraków

Wysłany: 2007-04-26, 10:04   

radi88, prawdę prawi. oczywiście, jak to było wielokrotnie wałkowane, chip NIE MOŻE BYĆ BADZIEWNY (Z ALLEGRO), tylko pożądny, zaprogramowany przez profesjonalną firmę, ale to niestty wydatek ok 1300 - 1800zl, moc realna dla tego silnika to +15km i 45-50nm (całkiem ładnie). jeśli silnik jest w dobrym stanie to polecam chip.
co do golfa i wogóle rozpadania się silników, to jak ktoś butuje non stop to i bez chipa się rozpadnie. a niestety taka prawidłowość, że jak ktoś już założy czipa, to non stop but. a potem płacz. sam chip nie wpływa na złużycie silnika.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

minon1 
Super User

Imię: Simon
Posty tech.: 956
Miasto/Region: Sochaczew

Wysłany: 2007-04-26, 17:56   

Poszukaj sobie chłopaku wtrysków od ASV, zamontuj, ustaw kąt wtrysku i dawkę pod wtryski(1Z chyba 190bar asv 220/300 :!: ) Weś się przejedź, oceń i nie kombinuj. Bo pewnie mniej jak 200tyś nie masz najechane więc ja bym nie ryzykował :mrgreen: ale to Twój wybór.
:arrow:

czarekj 
ABK specjalista

Silnik: ABK
Nadwozie: SEDAN
Imię: Czarek
Posty tech.: 2760
Miasto/Region: Warszawa/Zambrów

Wysłany: 2007-04-26, 18:47   

PawelG napisał/a:
radi88, prawdę prawi. oczywiście, jak to było wielokrotnie wałkowane, chip NIE MOŻE BYĆ BADZIEWNY (Z ALLEGRO), tylko pożądny, zaprogramowany przez profesjonalną firmę, ale to niestty wydatek ok 1300 - 1800zl, moc realna dla tego silnika to +15km i 45-50nm (całkiem ładnie). jeśli silnik jest w dobrym stanie to polecam chip.
co do golfa i wogóle rozpadania się silników, to jak ktoś butuje non stop to i bez chipa się rozpadnie. a niestety taka prawidłowość, że jak ktoś już założy czipa, to non stop but. a potem płacz. sam chip nie wpływa na złużycie silnika.

Sprzedaję na Allegro chipy do silnika 1Z i nie uważam tego za badziewie. Jak chcesz to jedź do profesjonalnej firmy tuningowej i zapłać im. ok. 1300-1800 PLN. Jest duża szansa, że zakupisz chip który im zaprogramowałem. Jak masz za dużo kasy to proszę bardzo nikt Cię do zakupów na allegro nie zmusza.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

minon1 
Super User

Imię: Simon
Posty tech.: 956
Miasto/Region: Sochaczew

Wysłany: 2007-04-26, 21:36   

Wszystko jest OK jak silnik 1Z (suszarka, wtryski, szczelność silnika itp.) jakoś chodzi, ale jak już coś jest nie tak i ktoś próbuje COŚ to ja bym dał na wstrzymanie.

hudy 

Silnik: 1Z
Imię: Łukasz
Posty tech.: 3881
Miasto/Region: Alwernia

Wysłany: 2007-04-26, 22:49   

ja tylko napisałem co uważam na ten temat i jakie miałem z tym doświadczenia.moje były przykre więc osobiście nie polecam...

Audi Fan
Nowy Klubowicz

chips 
Władca pierścieni

Silnik: AKE
Typ: C5
Imię: Konrad
Posty tech.: 677
Miasto/Region: Kraśnik

Wysłany: 2007-04-27, 22:52   

Ja kupiłem dieselka z zamontowanym chipem (na forum uświadomili mnie że to jest box a nie chip). Założył go helmut od którego furmankę kupiłem. Moim zdanie wszystko jest ok, a samochodzik jest wyraźnie żywszy

Odpowiedz do tematu