Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

felgi audi 80 audi sklep audi Tarcze, hamulce radio LED
Sklep CB Sklep alufelgi Express Parts Motostacja.pl Układy hamulcowe Hustla Online Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[80 b4 1.9TDI]wymiana paska alternatora  
Autor Wiadomość
Audi 80 b4 
O Audi 80 wie wszystko

Silnik: 1Z
Typ: B4
Nadwozie: Sedan
Imię: Tomek

Wysłany: 2009-07-03, 21:40   [80 b4 1.9TDI]wymiana paska alternatora

dzisiaj chciałem wymienic pasek od alternatora zaczełem odkręcać po koleji co trzeba i miałem tylko popuścić napinacz i pasek mój lecz nie moge popuścić napinacza jak bym nie kombinował napinacz stoi w miejscu
mógł by mi ktoś opisać jak popuścić napinacz zeby opadł i było można ściągnąć pasek

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Silnik: ACE
Imie: Hannibal
Dolaczyl: 30 Paz 2013
Miasto/Region: Audi80
dubbler 
Władca pierścieni

Silnik: AAZ
Nadwozie: Avant
Imię: Bartek

1994 Audi 80 B4
Wysłany: 2009-07-03, 22:21   

zapiekł się na bank, w tulejkach, trzeba sposobem (u mnie też mechanik niczym ne mógł tego ruszyć): stary zszedł luźno, nowy niestety nie chciał. Na przemian na biegu 5. i wstecznym przetaczaliśmy samochód aby koło pasowe napędzało pasek, a sam pasek śrubokrętem i ręką mechanik naciągnął na rolkę. Przy okazji wymiany paska sprawdź rolkę, 50zł a za to nowa i pasek ładnie na niej jeździ..
Ostatnio zmieniony przez dubbler 2009-07-04, 12:29, w całości zmieniany 1 raz  

Audi Fan
Nowy Klubowicz

raaaf82 
99 % Klubowicza

Nadwozie: AVANT
Imię: Rafał

Wysłany: 2009-07-03, 22:34   Re: [80 b4 1.9TDI]wymiana paska alternatora

Najlepiej dorobić sobie klucz(raczej kawałek preta),żeby odciagać napinacz i jednocześnie zakładać pasek.Bez tego Mission Impossible .Może napinacz już trochę przyrdzewiał w tulejkach,może spróbuj młotkiem puknąć żeby się trochę ruszył

UKI_XX 
100 % Klubowicza

Silnik: 1Z+R
Nadwozie: sedan
Imię: Łukasz

Wysłany: 2009-07-04, 10:42   

na środku rolki napinacza jest nakrętka na klucz 17" i tylko nasadowym poluzujesz ale nie każdy się tam zmieści (jak wejdzie klucz to uchwyt się nie mieści) i ja dopiero u kumpla na warsztacie znalazłem taki co podejdzie, potem luzujesz nakrętkę u góry napinacza (klucz 13") i dopiero wymienisz pasek <ok>

łamanym oczkowym 17" też nie dało rady u mnie odkręcić tamtej nakrętki :-(

klucz 17" którym ruszyłem nakrętkę na rolce wygląda mniej więcej tak:

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Audi 80 b4 
O Audi 80 wie wszystko

Wysłany: 2009-07-04, 20:58   

a na jakiej zasadzie on działa to jest samo napinacz?

figo 
Audi 80 Fan

Silnik: 1z

Wysłany: 2009-07-04, 22:18   

podepne sie troche pod temat ale chodzi mi o rolke napinacza , jakieś 5 tys. km temu wymieniłem zerwany pasek no i rolke , wracając jakiś czas temu z Chorwacji w połowie drogi rolka sie ukręciła , rozleciała , plastik tak pękł że rolke można było sciągnoć no i teraz zastanawiam sie nad przyczyną - jadąc po chorwackiej autostradzie dałem mu troche w du.., dłuższymi momentami 160 km/h a poniżej 140 rzadko schodziłem i tak przez ponad 400 km- może nie można tak cisnoć przez dłuższy czas ? czy może wymieniona rolka była marnej jakości zamienikiem ? czy zle była zamontowana ? czy moze jest jakiś problem z samym napinaczem ?

w sumie to nie jest to duża usterka ale stała sie w najmniej pożądanym momencie , bardzo to przeżyłem bo byłem za swoją ,,maszynę,, pewny i troche się zawiodłem chodz do końca to nie wiem na co więc prosze o komentarze i opinie odnośnie ROLKI :)

POZDRAWIAM

Audi Fan
Nowy Klubowicz

UKI_XX 
100 % Klubowicza

Wysłany: 2009-07-04, 23:35   

do głowy przychodzą mi w tej sytuacji głownie trzy przyczyny:

-trafiłeś z rolką na bubel
-za mocno naciągnięty pasek
-źle dokręcona rolka

Audi 80 b4 napisał/a:
a na jakiej zasadzie on działa to jest samo napinacz?

jeśli chodzi o obrazek to tak jak napisałem jest widok klucza którym odkręcałem nakrętkę napinacza, do regulacji napięcia paska służy taka śruba na klucz 13" znajdująca się nad napinaczem i najpierw luzuje się tą na rolce (klucz 17") potem tą od napinania (klucz 13") i wyciąga pasek, po założeniu nowego (jak masz klimę to ma być tak samo jak stary bo łatwo przesunąć na kole od kompresora) należy napiąć pasek (tylko nie za mocno i nie za luźno :!: ) śrubą na klucz 13" i dokręcić rolkę kluczem 17"

Niki20 
Audiholik

Silnik: AHC
Typ: 8B
Nadwozie: Coupe
Imię: Dominik

1992 Audi 80 B4
Wysłany: 2009-07-05, 07:19   

Wg mnie to jest samonapinacz... Ja jak zakładałem to tyle mi nerwów poszło, że szok :-/ Z tego co ja wiem to za tą nakrętkę 17mm łapie się kluczem i luzuje się poprzez przesunięcie napinacza w górę albo w dół (nie pamiętam)...

Audi Fan
Nowy Klubowicz

endriu210 
O Audi 80 wie wszystko

Silnik: 1Z+
Typ: b4
Imię: Andrzej

Wysłany: 2009-07-05, 08:51   

UKI_XX napisał/a:
do regulacji napięcia paska służy taka śruba na klucz 13" znajdująca się nad napinaczem i najpierw luzuje się tą na rolce (klucz 17") potem tą od napinania (klucz 13") i wyciąga pasek, po założeniu nowego (jak masz klimę to ma być tak samo jak stary bo łatwo przesunąć na kole od kompresora) należy napiąć pasek (tylko nie za mocno i nie za luźno :!: )

nie żebym się czepiał ale coś kolega chyba nie tak napisał ;-)

Niki20 napisał/a:
Wg mnie to jest samonapinacz

Zgadz sie to jest samo napinacz,więc nie ma możliwości aby za mocno naciągnąć.
Co do zdejmowania paska to najlepiej odkręcić łape silnika tę przednia na 2 śruby(8-imbus),wtedy jest ładne dojście do napinacza bierzemy małe żabki i bez problemu zdejmujemy i zakładamy pasek <ok>
można też tak jak kolega napisał ''Z tego co ja wiem to za tą nakrętkę 17mm łapie się kluczem i luzuje się poprzez przesunięcie napinacza w dół'' potem zakładamy pasek i zwalniamy klucz i samo sie napina ;-)

UKI_XX 
100 % Klubowicza

Wysłany: 2009-07-05, 11:25   

endriu210 napisał/a:
UKI_XX napisał/a:
do regulacji napięcia paska służy taka śruba na klucz 13" znajdująca się nad napinaczem i najpierw luzuje się tą na rolce (klucz 17") potem tą od napinania (klucz 13") i wyciąga pasek, po założeniu nowego (jak masz klimę to ma być tak samo jak stary bo łatwo przesunąć na kole od kompresora) należy napiąć pasek (tylko nie za mocno i nie za luźno :!: )

Niki20 napisał/a:

Co do zdejmowania paska to najlepiej odkręcić łape silnika tę przednia na 2 śruby(8-imbus),wtedy jest ładne dojście do napinacza bierzemy małe żabki i bez problemu zdejmujemy i zakładamy pasek <ok>
można też tak jak kolega napisał ''Z tego co ja wiem to za tą nakrętkę 17mm łapie się kluczem i luzuje się poprzez przesunięcie napinacza w dół'' potem zakładamy pasek i zwalniamy klucz i samo sie napina ;-)

koledzy a macie klimę :?: przykro mi ale u mnie samonapinacza nie ma i są dwie śruby, jedna od naciągu paska a druga mocująca, wygląda to mniej więcej tak:

u mnie jest taka rolka, link

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Audi 80 b4 
O Audi 80 wie wszystko

Wysłany: 2009-07-05, 12:58   

popuściłem z tyłu napinacza te dwie śruby dwa imbusy pomiędzy nimi był jeszcze jeden też go odkręcilem i napinacz ani drgie stoi w miejscu (nie mam klimatyzacji pasek napędza mi tylko alternator) był bym wdzięczny jak by mi to ktoś opisał jak ruszyć ten napinacz zeby opadł i dało się ściągnąć pasek bo jest pęknięty i lada moment szczeli z góry dzięki

kostrz 
Audi 80 Spec

Silnik: afn+
Typ: a4
Imię: Mariusz

Wysłany: 2009-07-05, 13:07   

jak odkręcone masz 2 śrubki od mocowania samonapinacza od obudowy i ta ze środka imbul 6mm to podważyć trzeba samonapinacz i odskoczy i będziesz miał tak jak w tym linku http://www.motoallegro.pl...a_napinacz.html choć ta podstawa jest z klima ale brakuje w wersji bez klimy tylko mocowania na kompresor klimy i wtedy trzeba zobaczysz czy uszkodzony jest samonapinacz potrafi pęknąć spężyna i zablokować lub trzeba rozruszać tą ośkę w kształcie L bo zapiekła się i nie rusza lub odkręcić cała podstawę od bloku lub rolkę wykręcić
Ostatnio zmieniony przez kostrz 2009-07-05, 13:14, w całości zmieniany 2 razy  

Audi Fan
Nowy Klubowicz

marko009 
Audi 80 Spec

Silnik: 1z +
Imię: Marcin

Wysłany: 2009-07-05, 13:11   

W moim jest klima i samonapinacz paska :-P Przy wymianie trzeba się trochę napocić z tym napinaczem poprzez jego przekręcenie (poluzowanie) :-/ Z tyłu silnika trzeba odkręcać jeśli chcesz go wymienić.

Niki20 
Audiholik

Silnik: AHC
Typ: 8B
Nadwozie: Coupe
Imię: Dominik

1992 Audi 80 B4
Wysłany: 2009-07-05, 14:59   

Ja nie mam klimy i mam samonapinacz bo tego nie szło za nic odkręcic... :roll: I słyszałem już od kilku osób, że w A80 ciężko się wymienia pasek od alternatora.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

endriu210 
O Audi 80 wie wszystko

Silnik: 1Z+
Imię: Andrzej

Wysłany: 2009-07-05, 21:20   

UKI_XX napisał/a:
endriu210 napisał/a:
UKI_XX napisał/a:

Niki20 napisał/a:

koledzy a macie klimę :?: przykro mi ale u mnie samonapinacza nie ma i są dwie śruby, jedna od naciągu paska a druga mocująca, wygląda to mniej więcej tak:

[url=http://images44.foto...7bm.jpg]Obrazek[/URL]

u mnie jest taka rolka, link

Ok ;-) ....przyznam że takiego napinania w b4 jeszcze nie widziałem :roll: ;-)

Odpowiedz do tematu