Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

pamaku Tarcze, hamulce radio LED
Autoserwis Skrzynie biegów Regeneracja Układy wydechowe Układy hamulcowe Radio samochodowe Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[All 80 B4] Problem z centralnym zamkiem ?!  
Autor Wiadomość
loco_grchw 
Audi 80 Maniak

Silnik: NG
Typ: B4
Nadwozie: Avant
Imię: Bartek
Posty tech.: 52
Miasto/Region: Warszawa

Wysłany: 2008-11-28, 17:57   [All 80 B4] Problem z centralnym zamkiem ?!

Witam problem mam jak w temacie. 80 B4'92 Avant
Centralny z kluczyka raz sie otwiera raz nie (mam na mysli wszystkie drzwi i bagaznik)
macie moze na to jakies lekarstwo lub pomysl co przejzec i 2 pytanie czy "oswietlenie"wewnetrzne jest w jakikolwiek sposob sprzezone z centralnym zamiem, np uszkodzona 1 lampka tylna moze miec wplyw na otwieranie?
Klapka wlewu PB tez jest zabezpieczona centralnym ?!
Sory moze pytania wydadza sie banalne ale audi mam od niedawna i nie wiem jak sie z tym uporac.
Licze na jakas pomoc. Pozdrawiam

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Silnik: ACE
Nadwozie: Sedan
Imie: Hannibal
Dolaczyl: 30 Paz 2013
Miasto/Region: Audi80
wujo1 
Stary Klubowicz

Silnik: 1Z
Imię: Adrian
Posty tech.: 1110
Miasto/Region: Skierniewice

Wysłany: 2008-11-28, 18:18   

coś wątpię że lampka od oświetlenia może być przyczyną tej aw :-D arii a tak wogóle gdzieś widziałem parę tematów z centralnymi użyj funkcji "szukaj"

http://www.audi80.pl/view...centralny+zamek

jest ich więcej ale poszukaj kolego :-P

Rebeca Linares,Asa Akira,Lupe Fuentes,Joanna Angels,Marie Luv,Britney Private,Lucy Belle,Aleska Diamond,Jane Kyle,Sophie Lynx :)
Kupię Lampy Hella Black

Danek 

Silnik: ABT
Imię: Daniel
Posty tech.: 3477
Miasto/Region: Mazowsze

Wysłany: 2008-11-28, 19:28   

loco_grchw, klapka jest zamykana centralnym. Za oświetlenie wnętrza odpowiada elektronika sterująca centralnym zamkiem, która znajduje się razem z pompką centralnego w bagażniku z prawej strony pod wykładziną. Lampka w bagażniku nie powinna mieć wpływu na działanie centralnego. Ale zanim dobierzesz się do samej elektroniki to warto sprawdzić wiązkę klapy bagażnika bo idzie w niej również sygnał z centralnego do zamka w klapie.

Pozdrawiam Danek

Audi Fan
Nowy Klubowicz

TDI80 
O Audi 80 wie wszystko

Posty tech.: 233

Wysłany: 2008-11-28, 23:46   

Mozna tez zerknac na krańcowki na drzwiach, czy cos z nimi sie nie dzieje zlego.

A ja podlacze sie do tematu centralnego i nie wiem czy normalny objaw, ze od strony drzwi kierowcy nie mozna zamknac centralnym jesli sa otwarte, nawet, nie mozna wcisnac tego bolca od drzwi, a od strony pasazera bez probemu, czy tez tak macie?

Grześko 
Audi 80 Fan

Imię: Grzegorz
Posty tech.: 47
Miasto/Region: Góra

Wysłany: 2008-11-29, 00:16   

Tak, w Audi i nie tylko w Audi tak jest, że przy otwartych drzwiach kierowcy nie wciśniesz tego bolca. Chroni to przed przypadkowym zatrzaśnięciem kluczyków.

loco_grchw 
Audi 80 Maniak

Silnik: NG
Imię: Bartek
Posty tech.: 52
Miasto/Region: Warszawa

Wysłany: 2008-11-29, 08:51   

Danek napisał/a:
loco_grchw, klapka jest zamykana centralnym. Za oświetlenie wnętrza odpowiada elektronika sterująca centralnym zamkiem, która znajduje się razem z pompką centralnego w bagażniku z prawej strony pod wykładziną. Lampka w bagażniku nie powinna mieć wpływu na działanie centralnego. Ale zanim dobierzesz się do samej elektroniki to warto sprawdzić wiązkę klapy bagażnika bo idzie w niej również sygnał z centralnego do zamka w klapie.

Dzieki Danek.
Przejrze pompke jesli nie bedzie syczala gdzies i nie odnajde nieszczelnosci bede probowal zmienic pompe na inna.
A najwiekszym problemem jest to ze nie moge zatankowac auta :evil: heheh.
Ps. nie posiada ktos moze pompki do odprzedania w razie czego ?!
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Ok problem usuniety.
Temat mozna zamknac .Pozdrawiam

Audi Fan
Nowy Klubowicz

pecet 
Audi 80 Mastah

Silnik: ABK
Imię: Marek
Posty tech.: 131
Miasto/Region: Mińsk Mazowiecki

Wysłany: 2008-11-29, 15:02   

Żeby zatankować to można samemu odryglować zamek od klapki wlewu. Nie wiem jak w avancie ale w sedanie wytarczy dobrać się pod wykładzine w bagazniku od strony wlewu i wsunąć bolec.
http://pecet.carbonmade.com/

IC69 

Silnik: AAH
Imię: Irek
Posty tech.: 3479
Miasto/Region: ok.Bielska-Białej

Wysłany: 2008-11-29, 16:24   

pecet, dobrze mówi. Otwórz prawy schowek w bagażniku i ręką sięgnij w kierunku wlewu. Jak wyczujesz drut wychodzący z siłownika, to po prostu go cofnij.

::: AVANT 2.8 quattro :::
:arrow: http://www.audi80.pl/174-...c69-vt12985.htm

TDI80 
O Audi 80 wie wszystko

Posty tech.: 233

Wysłany: 2008-11-30, 12:55   

Grześko napisał/a:
Tak, w Audi i nie tylko w Audi tak jest, że przy otwartych drzwiach kierowcy nie wciśniesz tego bolca. Chroni to przed przypadkowym zatrzaśnięciem kluczyków.

ok, dzieki, myslalem, ze moze cos nie tak z pneumatyka u mnie, ale na szczescie okazalo sie ze to normalny objaw :)

ps. tylko dziwna ta ochrona kluczykow, niby na czym polega, bo przeciez jesli zamykal by sie centralny z otwartymi drzwiami, to i tak dostep do kluczykow jest, bo przeciez otwarte drzwi, wiec tak troche bez sensu

Audi Fan
Nowy Klubowicz

skibi 
Audi 80 Fan

Posty tech.: 49

Wysłany: 2010-01-08, 18:32   

Witam
Jestem kolejną osobą która od dziś boryka się z problemem centralnego zamka. Otóż dziś rano podchodzę do auta i chce go otworzyć z pilota i niestety nic. Musiałem otworzyć kluczykiem. Jednak zauważyłem że w tle pracuje pompka i słyszałem syczenie jakby gdzieś powietrze uciekało. Wiec po pracy dostałem się do pompy i chyba wszystko jest ok bo wężyki i przewody są na swoich miejscach. Nawet zamyka się pokrywa od baku. Jednakże syczenie wydobywa się gdzieś pod plastikową osłoną tam gdzie jest tylna kanapa. Moje pytanie brzmi. Czy pod kanapą od prawej strony idzie jakiś przewód i czy tam jest jakiś rozgałęźnik który łączy przewody na lewą i prawą stronę. I jak ściągnąć tą plastikową osłony z prawej strony pod kanapą. Czy możliwe jest pęknięcie przewodu? Czy raczej coś może się dziać z pompą. Nadmienię że pompa reaguje jak podniosę pałąk przy drzwiach od strony kierowcy i pasażera i reaguje na pilota.
Pozdrawiam
Skibi

djjayel 
Nowy Klubowicz

Imię: JACEK
Posty tech.: 19
Miasto/Region: LUBLIN

Wysłany: 2010-01-09, 23:49   

U mnie przestały się zamykać tylne drzwi. Po lewej od kierowcy można to zrobić ręcznie a po prawej wogóle nie można wcisnąć bolca. Czy trzeba rozkręcać drzwi i tam sprawdzać czy bawić się z pompą???

mimek999 
Nowy Klubowicz

Silnik: ABK
Typ: b4
Nadwozie: sedan
Imię: szymon
Posty tech.: 5

Wysłany: 2010-03-31, 11:17   

Witam!! Od wczoraj mam problem z centralnym zamkiem a mianowicie nie mogę zamknąć auta z pilota muszę zamykać każde drzwi osobno od środka i gdy po zamknieciu otworze pilotem to wszystkie drzwi sie otwierają bez problemu, zauważyłem że gdy próbuje zamknąć pilotem pompka wydaje dziwny dzwięk chwile tylko bzyknie i koniec a gdy otwieram to ten dzwiek pompki jest o wiele dłuższy czy to moze być problem z tymi sterownikami przy pompie czy może jednak coś innego ??? Proszę o pomoc i z góry dziękuję!!! ;-)

Audi Fan
Nowy Klubowicz

levis1991 
Władca pierścieni

Silnik: 1Z+R
Imię: Kamil
Posty tech.: 710
Miasto/Region: Łuków

Wysłany: 2010-05-02, 06:39   

witam, nie będę zakładał nowego tematu... Po umyciu samochody i po odpaleniu co 20sekun alarm wydobywał dźwięk jakby (dźwięk wcześniejszy jak alarm mi wył i po kliknięciu pilota taki dźwięk był) i automatycznie sekunda po tym dźwięku zapalały się na chwile kierunkowskazy. Później działało jak należy centralny zamek. Ale po 2 godzinach już nie było centralnego zamka z pilota tylko muszę zamykać samochód od pasażera.... Czym to może być spowodowane? nigdy nie miałem takiego objawu

darbojr1 
Nowy Klubowicz

Silnik: tdi
Nadwozie: avant
Imię: Darek
Posty tech.: 10

Wysłany: 2010-05-02, 22:31   

Witam
potrzebuje schemat albo zdjęcie podłączenia silniczka pompki centralnego do płytk
bo jak kupiłem to te dwa przewody były odlutowane i na płytce nie ma 3 przekażników tylko jeden

kaczok 
Audi 80 Maniak

Silnik: ace
Imię: Andrzej
Posty tech.: 61
Miasto/Region: Kraków

1994 Audi Quattro
Wysłany: 2010-05-20, 18:34   pompka centralnego zamka

Audi 80 b4 też mam problem z centralnym zamkiem przestała pompka działaś a że mam w dodatku orginalnie sprzężony alarm z pompka to były problemy z odpaleniem ale mniejsza o to kupiłem pompke od jednego z użytkowników tego forum podłaczyłem i dalej cisza i zastanawia mnie teraz czy pompke dostalem wadliwą czy u mnie jest coś nie tak http://moto.allegro.pl/it...ka_audi_b4.html a taka pompke mam u siebie
http://www.audi80.pl/viewtopic.php?t=23364#240060

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Odpowiedz do tematu