Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

audi sklep Tarcze, hamulce radio LED
Furora.tv Regeneracja VWonline.pl Układy hamulcowe Hustla Online Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[all] rdzewiejące tarcze  
Autor Wiadomość
trevor 
Audi 80 Mastah

Silnik: NG
Typ: B4
Nadwozie: Cabrio
Imię: Tomasz
Posty tech.: 145

Wysłany: 2009-06-25, 13:18   [all] rdzewiejące tarcze

Postał kilka dni i całe tarcze z tyłu pordzewiały, dodam że były czyszczone niedawno i zaciski psiknięte miedzią. Czymś je psiknąć żeby tak nie zachodziły rdzą?

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Silnik: ACE
Nadwozie: Sedan
Imie: Hannibal
Dolaczyl: 30 Paz 2013
Miasto/Region: Audi80
meir 
Władca pierścieni

Silnik: ABK
Nadwozie: Cabrio
Imię: Wojtek
Posty tech.: 561
Miasto/Region: Tychy

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2009-06-25, 13:27   

wydaje mi sie że to tylko nalot rdzawy przejedzie kawałek kilka razy zahamujesz i powinny byc srebrne jak nowe :) bo wątpię żeby się zrobiły wżery po kilku dniach a tarcze hamulcowe mają to do siebie że zachodzą osadem rdzawym wkońcu to niczym nie zabezpieczony kawał metalu

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Skuciok 
Blue - Silver Arrow

Silnik: ABC
Nadwozie: AvantQ
Imię: Adam
Posty tech.: 1200
Miasto/Region: z gór

Wysłany: 2009-06-25, 13:33   Re: [all] rdzewiejące tarcze

tomczax napisał/a:
Postał kilka dni i całe tarcze z tyłu pordzewiały

Jest na to tylko jedno lekarstwo. Jest taki pedał między gazem a sprzęgłem którego należy poużywać. Ew. jest też taka wajcha z cyckiem między fotelami, jej też można, a nawet trzeba używać <lol>

Offtop, kojarzy się mi twoja sytuacja tylko z jedną:
Cytat:
Pilne pytanie!

Jakis czas temu zaczalem podejrzewac swoja zone o zdrade. Skad sie dowiedzialem? No bo zachowywala sie typowo dla takich sytuacji. Gdy odbieralem telefon w domu, po drugiej stronie odkladano sluchawke. Miala czesto spotkania z kolezankami, niespodziewane wyjscia na kawe czy po ksiazke. Na pytanie “z kim z naszych wspólnych znajomych sie spotyka”, odpowiadala, ze sa to nowe przyjaciólki i ja ich nie znam. Zazwyczaj czekam na taksówke, która ona wraca do domu, jednak zona wysiada kilkaset metrów wczesniej i reszte drogi idzie na nogach, tak ze nigdy nie widze jakim samochodem przyjezdza i z kim.

Kiedys wzialem jej komórke, tylko aby zobaczyc która godzina. Wtedy ona po prostu dostala szalu i zakazala dotykac jej telefonu. Przez caly ten czas nie moglem sie zdecydowac, by porozmawiac z nia o tym wszystkim. Pewnie nie dowiedzialbym sie prawdy, gdyby nie przypadek. Pewnej nocy zona niespodziewanie gdzies wyszla. Ja sie zainteresowalem, ze cos nie tak.

Wyszedlem na zewnatrz. Postanowilem schowac sie za motocyklem, skad byl doskonaly widok na cala ulice, co pozwoliloby mi zobaczyc, do jakiego samochodu wsiadzie. Kucnalem przy swoim motocyklu i nagle z niepokojem zauwazylem, ze tarcze hamulcowe przy przednim kole maja jakies brunatne plamy, podobne do rdzy.

Prosze mi odpowiedziec, czy ja moge jezdzic z takimi tarczami hamulcowymi, czy trzeba je stoczyc? Jezeli natomiast trzeba ja wymienic, to czy mozna zamontowac tanszy zamiennik, a nie oryginalne, a jezeli tak, to które najlepiej?

- Audi B4 Avant Q
- Honda VFR 800 Fi

Kokolino 

Silnik: ABC
Imię: Radek
Posty tech.: 3324

Wysłany: 2009-06-25, 14:57   Re: [all] rdzewiejące tarcze

tomczax napisał/a:
Czymś je psiknąć żeby tak nie zachodziły rdzą?

Kolego nawet o tym nie myśl bo może dojść do tragedii.
Niestety tarcze hamulcowe to czysta stal która szczególnie jak jest wilgotno i pojazd mało używany to zachodzi nalotem korozji.
Aby ten efekt trochę zminiejszyć wystarczy przed zakończeniem jazdy przyhamować trochę mocniej aby osuszyć hamulce.

"Prawda jest jak dupa, każdy ma swoją."
Józef Piłsudski

Moja niunia. <yes>
Odważni nie żyją wiecznie..ostrożni nie żyją wcale..
Wszystkie avatary oraz obrazki w podpisie które nie spełniaja regulaminu będą usuwane bez uprzedzenia.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Labiel 

Silnik: APU
Typ: B5
Imię: Rafał
Posty tech.: 5765
Miasto/Region: WLKP

Wysłany: 2009-06-25, 15:27   

Rdza na tarczach to normalka. Wystarczy umyć samochód i już mamy brązowe tarcze. Nie ma się czym przejmować.

jabko_nb 
Rodem z Ingolstadt?

Silnik: AWT
Typ: A6
Imię: Paweł
Posty tech.: 487
Miasto/Region: Kraków

Wysłany: 2009-06-25, 22:14   

tak jak kolega wyzej zawsze gdy zajdzie wilgos staja sie brazowe trzeba jezdzic samochodem i nic takiego nie bedzie a jak stoi to podczas pierwszego hamowania juz schodzi i tyle takze bez paniki wszystko jest norma :mrgreen:

http://www.audi80.pl/sprz..._nb-vt72045.htm
Było Audi 80 B4 ABK
http://www.audi80.pl/czer...9731.htm#856637
Jest Audi A6 C5 AWT ( temat wkrótce)

Audi Fan
Nowy Klubowicz

suchyps
99 % Klubowicza

Silnik: JN
Typ: B3
Nadwozie: sedan
Imię: Przemek
Posty tech.: 83
Miasto/Region: okolice Opoczno

Wysłany: 2009-06-27, 18:37   Re: [all] rdzewiejące tarcze

Skuciok napisał/a:
tomczax napisał/a:
Postał kilka dni i całe tarcze z tyłu pordzewiały

Jest na to tylko jedno lekarstwo. Jest taki pedał między gazem a sprzęgłem którego należy poużywać. Ew. jest też taka wajcha z cyckiem między fotelami, jej też można, a nawet trzeba używać <lol>

Offtop, kojarzy się mi twoja sytuacja tylko z jedną:
Cytat:
Pilne pytanie!

Jakis czas temu zaczalem podejrzewac swoja zone o zdrade. Skad sie dowiedzialem? No bo zachowywala sie typowo dla takich sytuacji. Gdy odbieralem telefon w domu, po drugiej stronie odkladano sluchawke. Miala czesto spotkania z kolezankami, niespodziewane wyjscia na kawe czy po ksiazke. Na pytanie “z kim z naszych wspólnych znajomych sie spotyka”, odpowiadala, ze sa to nowe przyjaciólki i ja ich nie znam. Zazwyczaj czekam na taksówke, która ona wraca do domu, jednak zona wysiada kilkaset metrów wczesniej i reszte drogi idzie na nogach, tak ze nigdy nie widze jakim samochodem przyjezdza i z kim.

Kiedys wzialem jej komórke, tylko aby zobaczyc która godzina. Wtedy ona po prostu dostala szalu i zakazala dotykac jej telefonu. Przez caly ten czas nie moglem sie zdecydowac, by porozmawiac z nia o tym wszystkim. Pewnie nie dowiedzialbym sie prawdy, gdyby nie przypadek. Pewnej nocy zona niespodziewanie gdzies wyszla. Ja sie zainteresowalem, ze cos nie tak.

Wyszedlem na zewnatrz. Postanowilem schowac sie za motocyklem, skad byl doskonaly widok na cala ulice, co pozwoliloby mi zobaczyc, do jakiego samochodu wsiadzie. Kucnalem przy swoim motocyklu i nagle z niepokojem zauwazylem, ze tarcze hamulcowe przy przednim kole maja jakies brunatne plamy, podobne do rdzy.

Prosze mi odpowiedziec, czy ja moge jezdzic z takimi tarczami hamulcowymi, czy trzeba je stoczyc? Jezeli natomiast trzeba ja wymienic, to czy mozna zamontowac tanszy zamiennik, a nie oryginalne, a jezeli tak, to które najlepiej?

Dobre to.
A to że tarcze zachodzą rdzą to pełna normalka tak musi być. jedna rada jest taka CZĘŚCIEJ JEŹDZIĆ.

Grzegorzbielsko 
Rodem z Ingolstadt?

Nadwozie: Avant
Imię: Grześ
Posty tech.: 466
Miasto/Region: bielsko-biała

Wysłany: 2009-06-27, 21:40   

Albo pilnować żonę :lol: (zgadzam się dobrowolnie na ostrzeżenie ale nie mogę się powstrzymać ) <tance> OT off

Audi Fan
Nowy Klubowicz

sarni 
Nowy Klubowicz

Silnik: ABT
Imię: Marek
Posty tech.: 13
Miasto/Region: Wrocław

Wysłany: 2009-06-27, 21:51   

Miałem podobny problem, okazało się że korektor hamowania jest źle wyregulowany i wcale nie hamowały tylne koła, dla tego tak rdzewiały.po regulacji korektora problem znikną.

Grzegorzbielsko 
Rodem z Ingolstadt?

Nadwozie: Avant
Imię: Grześ
Posty tech.: 466
Miasto/Region: bielsko-biała

Wysłany: 2009-06-27, 22:13   

sarni napisał/a:
Miałem podobny problem, okazało się że korektor hamowania jest źle wyregulowany i wcale nie hamowały tylne koła, dla tego tak rdzewiały.po regulacji korektora problem znikną.

ooo :shock: i tu coś mamy, powiem tak wiem że jest korektor hamowania ale zawsze myślałem że ma on jakieś fabryczne nastawy, jak się przeprowadza regulację? Powiem tak mam hamulce niby Ok lecz czuje (w zimie) że właśnie tył jest jakiś kiepski.,

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Mobilek 

Silnik: SB
Imię: Adam
Posty tech.: 832
Miasto/Region: Dąbrowa Górnicza

Wysłany: 2009-06-27, 22:35   

Grzegorzbielsko napisał/a:
jak się przeprowadza regulację?

Zmieniając naciąg sprężyny korektora (mocniej naciągnięta mocniej hamuje tył i odwrotnie)

olek70 
Audi 80 Spec

Imię: Tomek
Posty tech.: 257
Miasto/Region: EZG

Wysłany: 2009-06-27, 22:55   

Problemy zaczynają się kiedy auto postoi pól roku, wtedy pojawia się rdza łuszcząca i wtedy tarcze są do wymiany.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

sarni 
Nowy Klubowicz

Imię: Marek
Posty tech.: 13
Miasto/Region: Wrocław

Wysłany: 2009-06-28, 20:17   

Korektor hamowania jest ustawiany fabrycznie ale po kilku latach tulejki które są na sprężynie przy korektorze wyrabiają się i powstaje wiekszy luz wiec trzeba troche naciągnąć, tak by nie przesadzić, bo można się zabić hamując na zakręcie:)Ja to ustawialem w warsztacie,gdzie mieli rolki do sprawdzania siły hamowania takiej jak na przegladzie, ja mam ABS wiec tak bardzo się nie przejmuje bo i tak kół z tyłu mi nie zablokuje.

Labiel 

Silnik: APU
Typ: B5
Imię: Rafał
Posty tech.: 5765
Miasto/Region: WLKP

Wysłany: 2009-06-28, 22:47   

sarni napisał/a:
ale po kilku latach tulejki które są na sprężynie przy korektorze wyrabiają się i powstaje wiekszy luz

Dokładnie. Zauważyłem to u siebie. Sprężyna dostała większego luzu i po kupnie auta tył w zasadzie nie hamował. Przód chamował dobrze, ale co z tego jak przednie koła blokowało a auto nie chciało i tak zwalniać. Potem zabrałem się za regulację tego. I tak jak kolega wyżej pisze, nie można przesadzać bo po pierwszej regulacji miałem tak że dojeżdżam do skrzyżowania (auto było lekkie bo w zbiorniku za wiele nie było) a tu słyszę że tył mi piszczy. Teraz wystarczy sobie pomyśleć co by się stało gdyby ktoś chciał hamować na przykład na zakręcie, a nie daj Boże byłoby jeszcze mokro.

Po poprawnej regulacji hamulce jakby ożyły na nowo. Siła hamowania zmieniła się drastycznie kiedy tył zaczął pracować.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

percevalle 
Super User

Silnik: JN
Nadwozie: sedan
Imię: witek
Posty tech.: 766
Miasto/Region: zamość/lubelskie

Wysłany: 2009-06-29, 00:03   

Podłączam się do postu: zauważyłem jakiś czas temu że zgubiłem tą sprężynke od korektora w mojej B3. Da sie taką spreżynke kupić, czy coś wiecej trzeba zmieniać? Nie odczułem jakoś zmiany siły hamowania :/ A może wogole wywalić korektor? hmm?

Odpowiedz do tematu