Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

pamaku Tarcze, hamulce radio LED
Autoserwis Skrzynie biegów Regeneracja Układy wydechowe Układy hamulcowe Radio samochodowe Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[B3 1.8 PM] regeneracja amortyzatorów przednich  
Autor Wiadomość
minia17 
Audi 80 Fan

Silnik: PM
Typ: b3
Nadwozie: Sedan
Posty tech.: 21

Wysłany: 2009-05-04, 16:24   [B3 1.8 PM] regeneracja amortyzatorów przednich

witam

czy orientujecie się czy ktoś regeneruje amortyzatory przednie do tego modelu, ewentualnie czy czy można kupić zestaw naprawczy tj. oringi. Wiem że mało kto teraz regeneruje tą częśc ale po przeczytaniu niezliczonej ilości postów jestem trochę sceptycznie nastawiony do wymiany wkładów w McPhersonie. Z tego co wyczytałem to pojawiają się jakieś dziwne stuki tzw. kartofelki. I rzeczywiście po włożeniu do ojca samochodu tak się stało, dlatego chciałbym uniknąc tego w mojej audi. Czy
macie jakies rady i patenty na uniknięcie tego zjawiska czytałem że niektórzy dorabiają jakieś grzybki ppodkładki gumowe dolewają 50 gr oleju...a może jednak jakieś dobre zamienniki Boge etc. Ratujcie bo nie mam pomysłu.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Typ: B4
Silnik: ACE
Imie: Hannibal
Dolaczyl: 30 Paz 2013
Miasto/Region: Audi80
chybo101 
Super User

Silnik: AAH
Typ: 8B
Nadwozie: Coupe
Imię: Łukasz
Posty tech.: 872
Miasto/Region: Chotomów

Wysłany: 2009-05-04, 16:32   

Tu masz temat o regeneracji ,a w nim linka do stuków w zawieszeniu czyli "temat rzeka"
http://www.audi80.pl/all-...row-vt28421.htm

Najlepsze części do Audi 80. Polecam.
KLIK

minia17 
Audi 80 Fan

Wysłany: 2009-05-04, 17:13   

czytałem i ten post niestety mało konkretów moim zdaniem wlewanie oleju bez wymiany simmeringu to jazda na krótką metę ale może sie mylę

myster 
Rodem z Ingolstadt?

Silnik: 1z++
Nadwozie: Avant
Imię: ***
Posty tech.: 387
Miasto/Region: mragowo

Wysłany: 2009-05-04, 17:33   

minia17 napisał/a:
czytałem i ten post niestety mało konkretów moim zdaniem wlewanie oleju bez wymiany simmeringu to jazda na krótką metę ale może sie mylę

po mojemu wymiana samych uszczelniaczy na dluzsza mete nie ma sensu poniewasz uzywane amory dostaja luzow poprzecznych to raz tlok,sworzen, i cylinder sa juz jakims stopniu porysowane itp. a co najwazniejsze tak jak ja usiebie sie przygladalem nie ma mozliwosci rozebrania wkladu amora gdys sa zagniatane.a nie tak jak np w golfie zabezpieczene nakretka. to moje zdanie a zrobisz jak chcesz ;-) . pozdro
RE Audio SR-10 D2

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Fighter001 
Władca pierścieni

Silnik: ASZ
Typ: A3
Nadwozie: HATCH
Imię: Mariusz
Posty tech.: 549
Miasto/Region: Wrocław

Wysłany: 2009-05-04, 18:08   

Po co kombinowac skoro mozna kupic nowe przeciez nie kosztuje to 1000 zl. A jak sie umiejetnie zamontuje to nic nie bedzie stukac, wazne zeby nalac troszke oleju do McPersona. Ja u siebie sam wymienialem na monroe i nic nie stuka no i dziur nie czuc tak jak kiedys. :lol:

minia17 
Audi 80 Fan

Wysłany: 2009-05-04, 19:46   

ole konkretnie wlać tego oleju i czy to ma byc zwykły olej silnikowy? A może dotoczyć jakieś pierścienie gumowe tak aby zlikwidować luz poprzeczny wkladu amortyzatora?

Labiel 

Silnik: APU
Typ: B5
Imię: Rafał
Posty tech.: 5764
Miasto/Region: WLKP

Wysłany: 2009-05-04, 19:53   

minia17 napisał/a:
to ma byc zwykły olej silnikowy?

Nie, powinien to być jakiś olej hydrauliczny o ile się nie mylę.

paluś 
Audi 80 Mastah

Silnik: 1z
Nadwozie: Limmou
Posty tech.: 106
Miasto/Region: pszczyna

Wysłany: 2009-05-04, 20:07   

kolego taka reanimacja raczej na nic sie nie zda, kupic lepiej wklady z sachsa i bedzie po klopocie :mrgreen:

.............A U D I.....................

Audi Fan
Nowy Klubowicz

myster 
Rodem z Ingolstadt?

Silnik: 1z++
Nadwozie: Avant
Imię: ***
Posty tech.: 387
Miasto/Region: mragowo

Wysłany: 2009-05-04, 20:29   

minia17 napisał/a:
ole konkretnie wlać tego oleju i czy to ma byc zwykły olej silnikowy? A może dotoczyć jakieś pierścienie gumowe tak aby zlikwidować luz poprzeczny wkladu amortyzatora?

kolego uwierz ta operacjia nie warta jest zachodu. I tak jak mowilem nie dasz rady wkladu otworzyc no chyba ze go przetniesz i pozniej zespawasz.
RE Audio SR-10 D2

Fighter001 
Władca pierścieni

Silnik: ASZ
Typ: A3
Nadwozie: HATCH
Imię: Mariusz
Posty tech.: 549
Miasto/Region: Wrocław

Wysłany: 2009-05-04, 21:15   

Reanimacja amortyzatora mija sie z celem bo i tak nie bedzie on tak sprawny jak nowka. A oleju trzeba wlac do McPersona zeby po wlozeniu w niego wkladu amorka nie stukalo i to tego oleju to nie wielka ilosc.

UKI_XX 
100 % Klubowicza

Silnik: 1Z+R
Nadwozie: sedan
Posty tech.: 1591
Miasto/Region: Parczew

Wysłany: 2009-05-05, 13:04   

myster napisał/a:
minia17 napisał/a:

kolego uwierz ta operacjia nie warta jest zachodu. I tak jak mowilem nie dasz rady wkladu otworzyc no chyba ze go przetniesz i pozniej zespawasz.

koledze chodziło o luzy wkładu w kolumnie <ok> takie pierścienie gumowe sporo by dały tylko nie wiem jak uda się dorobić coś takiego :-D gumowy pierścień śr. ok. 50mm i grubości rzędu 3mm ciężko byłoby wykonać a już nie mówiąc o wbiciu wkładu w coś takiego szczególnie jak będzie zrobiony zbyt ciasno a potem przy wymianie byłyby problemy z wyjęciem tego :-/
a co do luzu wkładu w kolumnie to podstawą jest dobrze dokręcić wkład i po przejechaniu kilkunastu kilometrów jeszcze raz dokręcić tyle że już bez wyciągania kolumny <ok>
czyszczenie nastawników indukcyjnych Audi, VW TDI, rozrząd - wymiana

Labiel 

Silnik: APU
Typ: B5
Imię: Rafał
Posty tech.: 5764
Miasto/Region: WLKP

Wysłany: 2009-05-05, 13:15   

Ja kiedyś wykonałem takie manewr w Golfie II. Byłem jeszcze biednym studentem a amorki z przodu były już cienka na maks. Wyjąłem więc wkłady, zeszlifowałem brzegi tak abym mógł go otworzyć, wlałem nowy olej hydrauliczny. Później górę której brzegi musiałem delikatnie zeszlifować (ten zagięty rant) owinąłem specjalną taśmą, dałem na wierzch dopasowaną uszczelkę i włożyłem je na swoje miejsce. Zakręciłem mocno tak że całość została dociśnięta i powiem wam że 10tyś mi wytrzymały. Potem nie wiem bo auto sprzedałem :-P No ale to była taka regeneracja z potrzeby :mrgreen:

Audi Fan
Nowy Klubowicz

minia17 
Audi 80 Fan

Wysłany: 2009-05-05, 13:21   

a gdyba tak na dół wlać ze 200 ml siliconu i w nim zanurzyć wkład;)) ale szatański pomysł nie bujałoby na boki

UKI_XX 
100 % Klubowicza

Silnik: 1Z+R
Nadwozie: sedan
Posty tech.: 1591
Miasto/Region: Parczew

Wysłany: 2009-05-05, 15:36   

minia17 napisał/a:
a gdyba tak na dół wlać ze 200 ml siliconu i w nim zanurzyć wkład;)) ale szatański pomysł nie bujałoby na boki

jak wlejesz 200ml silikonu do kolumny to pewnie nie wciśniesz wkładu do końca :mrgreen: to raz a dwa jak przyjdzie Ci (albo komuś) ponownie wymienić wkłady to tylko z całą kolumną bo po takim zabiegu to nawet czołgiem wkładu nie wyrwie z kolumny :mrgreen:

zrób tak jak być powinno i nie kombinuj bo tylko możesz sobie biedy narobić :!: jeśli chodzi o wlewanie oleju do kolumny to też nie jest zalecane, np. KYB w instrukcji montażu wkładu jest narysowane i napisane że oleju w kolumnę nie należy wlewać
czyszczenie nastawników indukcyjnych Audi, VW TDI, rozrząd - wymiana

minia17 
Audi 80 Fan

Wysłany: 2009-05-05, 17:12   

no to odechciało mi sie robić u ojca zmienione na nowe zrobione bez zadnego patentu i wali jak stara ku... ech:(( wolałem chyba te stare rozwalone

Odpowiedz do tematu