Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

felgi audi 80 audi sklep audi Tarcze, hamulce radio LED
Sklep CB Sklep alufelgi Express Parts Motostacja.pl Układy hamulcowe Hustla Online Sklepledowy.pl

Poprzedni temat «» Następny temat
[B4 2.0E ABK] Ustawianie rozrządu  
Autor Wiadomość
PAUL_2,0E 
Nowy Klubowicz

Silnik: ABK
Typ: B4
Nadwozie: Sedan
Imię: Paweł

Wysłany: 2010-01-14, 19:08   [B4 2.0E ABK] Ustawianie rozrządu

Witam
Mam takie pytanie odnosnie ustawiania rozrzadu w tym silniku.A mianowicie jeśli ustawie koło na wałku rozrządu tak jak na tym rysunku
http://img212.imageshack.us/i/648.jpg/
To czy naciecie na kole zamachowym zamontowanym na wale korbowym bedzie sie pokrywac ze znakiem na wałku pośrednim :-| :?: Poprostu chodzi mi o to czy jak wałek rozrzadu bedzie dobrze ustawiony to czy reszta tez bedzie dobrze?? Bo widaje mi sie ze musiala by być :lol: A gdzie znajduje sie ten otwor by sprawdzic ustawienie wału korbowgo na kole zamachowym ? Czy mozna tam bez problemu dojść przy silniku zamontowanym w samochodzie ?? I czy te oznaczenia na kole zamachowym i wałku pośrednim sa dość widoczne ??? Bo moja B4-ka jest z 92' wiec sie boje ze bedde miał cieżko z odnalezieniem ich :-> Aha i co ile powino sie wymieniac pompe wody ??? I czy powinienem sciagac wentylator z chłodnicy przy wymianie rozrządu, bo niechciałbym miec potem problemow z dojściem :-/
Prosilbym o odpowiedzi i porady bo musze w najlblizszym czasie wymienic pasek rorządu :P

Z góry dzięki :D :)

Audi Fan
Nowy Klubowicz

Silnik: ACE
Imie: Hannibal
Dolaczyl: 30 Paz 2013
Miasto/Region: Audi80
percevalle 
Super User

Silnik: JN
Typ: B3
Nadwozie: sedan
Imię: witek

Wysłany: 2010-01-14, 19:26   

PAUL_2,0E napisał/a:
To czy naciecie na kole zamachowym zamontowanym na wale korbowym bedzie sie pokrywac ze znakiem na wałku pośrednim Poprostu chodzi mi o to czy jak wałek rozrzadu bedzie dobrze ustawiony to czy reszta tez bedzie dobrze?? Bo widaje mi sie ze musiala by być

Jak masz pasek założony i rozrząd jest dobrze ustawiony to wszystko znaki sie zgadzają oczywiście. Jak chcesz pasek założyć to ustawiasz koła na znaki, bo ustawiają sie niezależnie bez paska i jak sie zgadza, to wtedy zakładasz pasek ;)

PAUL_2,0E napisał/a:
A gdzie znajduje sie ten otwor by sprawdzic ustawienie wału korbowgo na kole zamachowym ? Czy mozna tam bez problemu dojść przy silniku zamontowanym w samochodzie ??

Na skrzyni, koło rozdzielacza zapłonu, jest nawet dobrze widoczy ten otwór, także napewno znajdziesz.

PAUL_2,0E napisał/a:
Aha i co ile powino sie wymieniac pompe wody ???

Zależy kiedy była wymieniana, niektórzy mówią że co drugą wymiane rozrządu, choć to chyb niewielki wydatek jak juz masz pasek zdjęty.

PAUL_2,0E napisał/a:
czy powinienem sciagac wentylator z chłodnicy przy wymianie rozrządu, bo niechciałbym miec potem problemow z dojściem

Wygodniej byłoby zdjąć, nie wiem jak to jest w B4, choć niektórym sie to ponoć jakoś udaje po zdjeciu wentylatora i odchyleniu chłodnicy.

Audi Fan
Nowy Klubowicz

PAUL_2,0E 
Nowy Klubowicz

Wysłany: 2010-01-14, 19:41   

ale by wymienic pompe wody to nie trzeba sciagac paska rozrządu ???

[ Dodano: 2010-01-14, 19:46 ]
aha, a co z napinaniem rolki napinacza?? Czy trzeba do tego miec te specjalne narzędzie czy dam rade to zrobic kleszczami co segerów ???

jagna 
Audi 80 Spec

Imię: Agnieszka
Pomogła: 6 razy

Wysłany: 2010-01-14, 19:57   

http://www.audi80.pl/b4-a...adu-vt27446.htm

Audi Fan
Nowy Klubowicz

percevalle 
Super User

Silnik: JN
Typ: B3
Imię: witek

Wysłany: 2010-01-14, 20:00   

PAUL_2,0E napisał/a:
ale by wymienic pompe wody to nie trzeba sciagac paska rozrządu ???

Jeśli pasek napędza pompe to trzeba. Pasek można napiąć wkretakiem, nie trzeba mieć specjalnego narzędzia. Poszukaj troche na forum, bo już wiele postów jest na ten temat, w dziale download masz książke Korpa, tam też jest to ładnie wyjaśnione.

PAUL_2,0E 
Nowy Klubowicz

Wysłany: 2010-01-14, 20:30   

sciagnąłem jakąś książke niemiecka ale nic tam niema :/

[ Dodano: 2010-01-14, 20:37 ]
czy ogolnie napiecie w silniku ABK napinacza jest trudne no i co z tym narzedziem nie macie ktos jakis fotek czym to bede mogł spokojnie napiac ?? 8-)

Audi Fan
Nowy Klubowicz

STROKE 
Audi 80 Mastah

Silnik: ABT
Nadwozie: SEDAN
Imię: Andrew

Wysłany: 2011-03-16, 13:38   

Niedługo sam tez będę wymieniał rozrząd, tak więc dołączam się do pytania czy da się to napinać regulowanym kluczem do szlifierki ?

mario.vw1
Nowy Klubowicz

Imię: Mariusz

Wysłany: 2011-03-25, 14:55   

Witam też chciałbym wiedzieć jak powinien być prawidłowo napięty pasek przy pomocy tego napinacza bo nie mogę odszukać konkretnej odpowiedzi :cry:

Audi Fan
Nowy Klubowicz

pikuś 
Nowy Klubowicz

Silnik: abt
Typ: b4
Nadwozie: avant
Imię: marcin

Wysłany: 2011-03-28, 22:06   

cześć pomożecie mi bo mam taki problem moja audi nie kce mi teras otpalidz po ustawieniu rozrządu na punktach możecie mi pomudz i powiedzieć co to morze być

KAROLEK22XX 
Audi 80 Spec

Nadwozie: SEDAN
Imię: KAROL

Wysłany: 2011-03-28, 22:15   

zapłon ustawiłes ?? swiece palec kable kopułka ?? wszystko sprawne ??
:-)

Audi Fan
Nowy Klubowicz

skizo 
Audi 80 Maniak

Silnik: ??
Typ: 89

Wysłany: 2011-03-28, 22:44   

A czasem nie jest tak że silnik ABK ma taki samonaponacz paska rozrządu?
bo np u mnie jest coś takiego że na rolce napinającej jest wpięty taki jakby klucz do napinania zakończony tłoczkiem ze sprężyna i tam jest regulacja na śrubokręt

Kamikadze20077 
Audi 80 Maniak

Silnik: ABC
Imię: Przemek

Wysłany: 2011-03-30, 19:40   

jak tylko tłoki nie dostały strzała to jest ok. napewno zapłon jest walnięty. daje sobie głowe uciąć. jak robie tego typu rozrzady to zawsze swoje znaki oprucz fabryki a koła pośredniego wogóle nie znacze tylko ustawiam palec jak należy i gra i buczy :D

Audi Fan
Nowy Klubowicz

marcin-ek 
Nowy Klubowicz

Nadwozie: Avant
Imię: Marcin

Wysłany: 2011-09-26, 06:28   

tak ma byc http://www.fotosik.pl/pok...760a3a361d.html a jak nie jest ,to sciagnac pasek ustawicna znaki, i musi grac pozdr,,na koniec jescze zaplon

borys2.0 
Nowy Klubowicz

Nadwozie: Avant
Imię: Piotr

Wysłany: 2012-09-23, 11:14   

Kolego skizo masz racje silnik ABK ma własnie taki siłownik o którym mówisz, on jest połączony z napinaczem. jak naciagasz pasek to wystarczy troche go naciagnąc nawet nie musisz specjalnym kluczem wystarczy aby troche był naciagniety a po pozniejszym odpaleniu silnika pod wpływem ciśnienia oleju ten siłownik sam reguluje naciąg paska. przynajmniej tak mi sie wydaje bo ostatnio zmieniałem pasek i wychodzi na to ze to prawda :-P

Audi Fan
Nowy Klubowicz

LUPO 
Władca pierścieni

Typ: C4
Nadwozie: AVANT
Imię: GRZEGORZ

Wysłany: 2012-09-23, 14:30   

borys2.0 napisał/a:
Kolego skizo masz racje silnik ABK ma własnie taki siłownik o którym mówisz, on jest połączony z napinaczem. jak naciagasz pasek to wystarczy troche go naciagnąc nawet nie musisz specjalnym kluczem wystarczy aby troche był naciagniety a po pozniejszym odpaleniu silnika pod wpływem ciśnienia oleju ten siłownik sam reguluje naciąg paska. przynajmniej tak mi sie wydaje bo ostatnio zmieniałem pasek i wychodzi na to ze to prawda :-P

nie ciśnienie oleju tylko sprężyna w nim i lepiej go trochę lepiej naciągnąć niż tylko (trochę)

Odpowiedz do tematu