Strona główna

Ogłoszenie 
WRC. Części samochodowe OC/AC Regeneracja reflektorów SklepOpon.com – opony i felgi felgi audi 80 Tarcze, hamulce forum audi 80
Pompy,
przepływomierze
Kup OC/AC
Regeneracja
reflektorów
Maglownica
SklepOpon.com
opony i felgi
Felgi aluminiowe Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Sugestie i problemy z forum  
Autor Wiadomość
szefunio 
Nowy Klubowicz

Silnik: Brak
Typ: B4
Nadwozie: Sedan
Imię: Dawid

Wysłany: 2014-12-29, 01:35   

Nie wiem czy mogę się w pełni wypowiedzieć, ale po przeczytaniu kilku postów użytkowników wyżej mogę wywnioskować jedynie, że:
*) Możliwość wystawienia swojego ogłoszenia w dziale "giełda" mogła by zaczynać się od np. 10 sensownie napisanych postach, lub przebyciu danego okresu na forum(bądź double).( sensownie- akceptowalne posty w znaczących działach)
*) Stworzenia systemu sklepu(bądź u kogoś wynajęcia(w wynajmowanie to ja się nie bawiłem, jak już robić to swoje)).
*) Definiowanie osób "zweryfikowanych, wiarygodnych" na zasadzie pobierania danych z działu "polecam/odradzam", bądź po prostu akceptacja użytkownika przez moderatora pełniącego opiekę nad danym działem.

Przykładowy system sklepu:
http://vpx.pl/i/2014/12/2...fce577f33a4.png
http://vpx.pl/i/2014/12/2...aaed3c372f0.png
Ostatnio zmieniony przez szefunio 2014-12-29, 06:16, w całości zmieniany 1 raz  

Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Imię: Google
Tighe 

Silnik: ACK
Typ: D2
Imię: Karol

Wysłany: 2014-12-29, 02:32   

Wertyn napisał/a:

[ Dodano: 2014-12-28, 23:53 ]
i jeżeli ktoś okaże się oszustem to po prostu zablokować mu możliwość dodawania ogłoszeń na forum.

Nie tylko blokada gieldy, normalne warny, dostanie jeden z drugim po kilku warnach i od razu bedzie sie rzucał w oczy jako podejrzany. Szybko sie naucza paczki na czas wysylac.

A co do samych zielonych, przydalo by sie kilku nowych, czesc obecnych od dawna na forum nie zaglada... Wystarczy spojrzeć na ostatnie logowania choćby koralb3..

Rychu82 
Super User

Silnik: AAH
Nadwozie: sedanQ
Imię: sergiusz

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-12-29, 07:24   

dalej obstawiam za szybkim wypuszczeniem ogłoszenia chocby dla tych co sa ponad rok i maja 100 postow. nie ma siły nawet jak ktos jest niewiadomo jak fair i nie spełnia tych kryteriow to i tak kazdy powinien byc ostrozny.

A karanie sprzedajacych bo ktos stwierdzi ze o pare dni dostał za pozno paczke to bylaby przesada. Jest polcam/niepolecam tylko to tez znowu inny temat ze jak ktos nazwie tak bedzie do konca i lepiej byloby na przykład opina o sprzedajqcym i dodał bym opinie o kupujacym...bo tez sie spotkałem ze ktos po otrzymaniu przesyłki nawrzuca na pw jakis dziwnych haseł albo nie dopłaci jak cos dobierze bo jednak uzna ze tak bedzie dobrze...kupujacy to tez niezle ziołka czasami
moje Q

tomkom1 
Audi 80 Spec

Silnik: abc
Typ: c4
Nadwozie: avant
Imię: tomasz

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-12-29, 07:53   

dochodzimy znowu do muru.
na sasiednim forum czyli na a6klubie przez chwile nawet nie bylo dzialu gielda.udalo sie go uruchomic przy zachowaniu pewnych zasad.i to mimo wojenek jakie prowadza tam miedzy soba sprzedawcy.
nie ma zadnego akceptowania itp.jest koniecznosc linku zewnetrznego-jest tez obligatoryjna ramka moderatorska informujaca ze forum nie jest strona w transakcji i sugesstia by byc ostroznym oraz przeprowadzac transakcje poprzez inne miejsca czyli portale aukcyjne..
szybko czysto bez angazowania forum itp.

uwaga:
nie wysylam za pobraniem.
nie wystawiam na allegro.
nie prowadze zakladu fotograficznego.
nie ma zwrotow jesli towar byl sprwany itp.
po wplacie nie przyjmuje rezygnacji z akupu itp.

IC69 

Nadwozie: Avant
Imię: Irek

Wysłany: 2014-12-29, 22:18   

Rychu82 napisał/a:

IC69, to nie załatwi kwestii podejrzeń..

Rychu, takich podejrzeń w ogóle nie powinno być, bo są bezpodstawne.

Po raz kolejny wałkowany jest ten sam temat - nie wiem po jakiego grzyba. Widze, że tu wszystkich dopadła jakaś amnezja. Zapomnieliście już z jakiego powodu Giełda wygląda teraz tak, a nie inaczej?
Wertyn napisał/a:
zrezygnować z linku do olx bo to na prawdę czasem śmiech na sali... nie daje to żadnej pewności co do zakupionego towaru. owszem, jeżeli ktoś chce to można dodać link do ogłoszenia zewnętrznego, ale nie powinno być to koniecznością,

Czyli powrócić do zasad obowiązujących poprzednio?
tomkom1 napisał/a:
czy link zewnetrzny to tyko olx i allegro czy ebay czy rowniez ogloszenie dane na innym portalu?np na fejsie w grupie stworzonej w celu wymiany sie czy tez sprzedazy czesci?czy wystawienie linku w lokalnej gazetce internetowej jest rowniez akceptowalne?

Powiedz mi, co jest dla Ciebie takiego niezrozumiałego w treści regulaminu? Od kiedy to feacebook jest portalem aukcyjnym? No chyba, że jest. Mnie tam nie ma, dlatego pytam.
tomkom1 napisał/a:
na a6klubie przez chwile nawet nie bylo dzialu gielda

To by było chyba najlepsze wyjście. Ciach i po problemach z oszustami, przepychankami o zasady i podejrzeniami o nieuczciwe moderowanie. :->
tomkom1 napisał/a:
adm i tak powie ze pozostaje bez zmian.:)o duuza flaszke sie zaloze ze tak bedzie..

No dobra...podaj adres do wysyłki. :mrgreen:

UFOtm 

Silnik: AHC
Typ: 8B
Nadwozie: Coupe
Imię: Michał

Wysłany: 2014-12-29, 23:11   

:arrow: na rangę na forum się pracuje cały czas, ludzie uprzywilejowani nie wzięli się znikąd, więc IMO sami sobie zapracowaliśmy na to żeby być równiejsi...

:arrow: nie kupuję "spod lady"...

:arrow: link zewnętrzny jest niezbędny i tak zostanie, ktoś handlujący zarobkowo na dużą skalę (warsztat itp) niech ogarnie sobie sklep internetowy i nie będzie miał problemu. Nie bądzmy śmieszni z tym, że wystawia się 30 rzeczy po to żeby dobrze zrobić innym klubowiczom skoro ceny nie są klubowe...w mojej opinii giełda na forum jest po to żeby się wyzbywać rzeczy, które zalegają w garażu czy piwnicy, a nie na potrzeby małego biznesu.

:arrow: gdybym miał możliwość to bym w dziale "kupię" wprowadził określenia do jakiej ceny chce się nabyć jakiś przedmiot...

ps. nie ma w mojej wypowiedzi prywatnych wycieczek i proszę tego tak nie odbierać.

tomkom1 
Audi 80 Spec

Silnik: abc
Typ: c4
Nadwozie: avant
Imię: tomasz

Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-12-30, 07:53   

ufo troche mylisz pojecia-na swoja range pracowales caly czas-spoko.w zwiazku z tym massz moj szacunek i nic wiecej..moge chciec cie wpuscic przed kolejke w miesnym z mojego szacunku do ciebie za caloksztalt ale dlaczego uzurpujesz sobie do tego prawo?dlaczego musze???

tak jak pisalem constans.i tylko moja mala satysfakcja taka ze nie tylko ja sie odezwalem albo inaczej piszac nie ja odkopalem i poruszylem temat.dla mnie to oznacza tyle ze moze nie tylko ja tak mysle..a wiec moze nie jest ze mna tak zle...

uwaga:
nie wysylam za pobraniem.
nie wystawiam na allegro.
nie prowadze zakladu fotograficznego.
nie ma zwrotow jesli towar byl sprwany itp.
po wplacie nie przyjmuje rezygnacji z akupu itp.

UFOtm 

Wysłany: 2014-12-30, 14:11   

tomkom1 napisał/a:
ufo troche mylisz pojecia-na swoja range pracowales caly czas-spoko.w zwiazku z tym massz moj szacunek i nic wiecej..moge chciec cie wpuscic przed kolejke w miesnym z mojego szacunku do ciebie za caloksztalt ale dlaczego uzurpujesz sobie do tego prawo?dlaczego musze???

:arrow: te cześć wypowiedzi powinieneś skierować do mnie na prv a nie pisać w taki sposób na forum, jeśli nie dostrzegasz dlaczego, to właśnie w tym leży problem, bo jesteś zbyt dorosły żebym był twoim nauczycielem manier.

:arrow: za szacunek dziękuję, w mięsnym raczej się nie spotkamy, ale na zlocie przed nalewakiem z piwkiem przypomnę się... Uzurpuję sobie prawo z racji pracy wnoszonej w życie tego "sklepu" zwanego forum, a co do hasła "muszę", to: przyszedłeś do poniekąd "mojego" "sklepu", więc się zachowuj jak "kierownik" i regulamin wymaga, bo mimo że się czujesz to nie jesteś u siebie...(kwestia postrzegania swobody).

ps. będziesz drążył to posprzątam...bo mogę.

Rychu82 
Super User

Nadwozie: sedanQ
Imię: sergiusz

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-12-30, 15:04   

czyli co dalej tak bedzie, że najpierw maja prawo do decyzji o zakupie jedni a potem ci "drudzy"?
88 wyswietlen a oglosznie czeka na akceptacje. bo innego wytlumaczenia nie ma ewentualnie traktowanie reszty jak imbecyli nie potrafiących dogadac sie odnosnie transakcji...

PS: albo dalej próbujcie na huki uciszyc temat
moje Q

PieterB 

Imię: Piotr

Wysłany: 2014-12-30, 19:55   

Rychu82 napisał/a:
czyli co dalej tak bedzie,
tak i chyba wszyscy lub przynajmniej większość wiedzą dlaczego tak jest

Rychu82 napisał/a:
88 wyswietlen a oglosznie czeka na akceptacje.
ma już 106 wyświetleń i dalej będzie wisieć bo jest niezgodne z regulaminem, jedynie mogę go wywalić do kosza ale zaraz byłby dym bo przecież zostało usunięte.
Moja Audiana

skoti 
100 % Klubowicza

Silnik: PV+
Typ: 85
Nadwozie: coupe
Imię: daniel

Wysłany: 2014-12-30, 20:25   

To po co wisi skoro niezgodne jest? 24h i kosz i tyle, po co ma wisieć? Pw do wystawiającego brakuje tego, tego i tego, nie stosuje się Kosz i z głowy
2015-..... Audi a6 c4 avant quattro -150PS

Wertyn 
Audi 80 Mastah

Silnik: 1Z
Imię: Piotrek

Wysłany: 2014-12-30, 20:29   

skoti napisał/a:
To po co wisi skoro niezgodne jest? 24h i kosz i tyle, po co ma wisieć? Pw do wystawiającego brakuje tego, tego i tego, nie stosuje się Kosz i z głowy

zgadzam się, jeżeli sprzedający nie reaguje to usunąć i tyle.
Skoda Octavia Tour ATD 4x4 6 biegów jest
Audi A4 B6 Avant 3.0 ASN Quattro 6 Biegów Jest

PieterB 

Imię: Piotr

Wysłany: 2014-12-30, 21:03   

skoti napisał/a:
Pw do wystawiającego brakuje tego, tego i tego, nie stosuje się Kosz i z głowy
wydaje mi się że przypominałem dość długo że brak tego czy owego. Zasady umieszczania ogłoszeń zostały zmieniony zdaje 2 lata temu wiec moim skromnym zdaniem wystarczy tego ciągłego przypominania wszyscy już powinni wiedzieć co i jak. W dodatku na głównej stronie ciągle na czerwono świeci to http://www.audi80.pl/jak-...nia-vt18081.htm
skoti napisał/a:
To po co wisi skoro niezgodne jest? 24h i kosz i tyle, po co ma wisieć?
hmm a w czym to przeszkadza :?: często patrze czy ktoś swoje ogłoszenie które nie zostało jeszcze zaakceptowane spróbował edytować a tu po prostu nastąpiło jakieś przeoczenie i tyle.

A tu zaraz co niektórzy doszukują się teorii spiskowych jak to wykupujemy wszystkie rarytasy w super ekstra cenie.
Moja Audiana

skoti 
100 % Klubowicza

Silnik: PV+
Typ: 85
Nadwozie: coupe
Imię: daniel

Wysłany: 2014-12-30, 21:20   

Kij tam z rarytasami nie dostosowuje się pappapa ogłoszenie, nie ma co czekać a może poprawi je za tydzień a może nie. Kosz i automatyczne pw czemu albo z regulaminem i po sprawie <ok>
2015-..... Audi a6 c4 avant quattro -150PS

UFOtm 

Wysłany: 2014-12-30, 21:23   

:arrow: niestety po czesci zgadzam sie ze skoti ... jak wchodze i widze ze czegos brakuje to odrazu wyrzucam - szkoda czasu na prowadzenie za raczkę... <ok> analogicznie jak karuzela kręci się zbyt szybko to wsiąde na chwile i wypadne albo nią dostanę i nie wsiądę - tak też należy traktować ogloszeniodawców, którzy za nic maja regulamin

Odpowiedz do tematu