Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Regeneracja reflektorów części aut superparts.pl led części aut milionczesci felgi audi 80 Tarcze, hamulce forum audi 80 LED
Regeneracja
reflektorów
superparts.pl
Harry Auto Care gekoczesci.pl Części Audi 80 Sklep alufelgi Układy hamulcowe Sprawdź VIN Sklepledowy.pl

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[B4 2.6 ABC] Bardzo duże spalanie, i problem z odpalaniem  
Autor Wiadomość
Adakiahz 
Nowy Klubowicz

Silnik: ABC
Typ: B4
Nadwozie: Sedan
Imię: Adam

Wysłany: 2017-01-11, 19:27   [B4 2.6 ABC] Bardzo duże spalanie, i problem z odpalaniem

Otóż tak jak w temacie mam problem z bardzo wysokim spalaniem, nawet w trasie, za 100zł aktualnie robie max 150km jak dobrze pójdzie. Nie wiem czym to może być spowodowane, nigdzie nie znalazłem pomocy na ten temat, bo przeważnie ktoś miał LPG i problem leżał po stronie instalacji. Ja mam gaz lecz instalacja jest wyłączona, węże dostarczające gaz sa zaślepione, także czysta benzyna.
Kolejna sprawa jest taka, nie wiem czy może się z tym wiązać, ale strasznie długo kręci aż odpali, muszę dodawać dużo gazu, a jak silnik rozgrzany chce odpalić po 20 min, to kręcenie trwa nawet od 10 do 15 sekund.
Zna ktoś może odpowiedź na te dolegliwości? zly_

Serwis_Audi 
Olek

Model: B4
Zasilanie: Benzyna
Silnik: ABK
Napęd: quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Imię: Olek
maciek889 
Od zawsze na forum

Silnik: Ndżi
Typ: B3
Imię: Maciej

Wysłany: 2017-01-11, 19:47   

Co do spalania to do sprawdzenia sondy lambda czy pracują.

Co do odpalania to ciśnienia paliwa oraz czujniki wału i czujnik wałka. Sprawdzić czy paliwo nie leje się z wężyka podciśnieniowego od regulatora ciśnienia paliwa.
Dobrze by było podpiąć pod vaga i zobaczyć czy wyskoczą jakieś usterki.

[ Dodano: 2017-01-11, 19:48 ]
Sondy możesz sprawdzić miernikiem bo dostęp do ich kostek jest dobry. Jedną masz na kielichu po stronie kierowcy (jedyne złącze na pojedyńczej wsuwce a drugie takie same na ścianie grodziowej.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

PieterB 

Typ: B4
Imię: Piotr

Wysłany: 2017-01-11, 19:50   

maciek889 napisał/a:
Sondy możesz sprawdzić miernikiem bo dostęp do ich kostek jest dobry.
tak, ale jak ktoś ma dobry miernik a nie g.. z lidla albo innego marketu. Ja nie znalazłem miernika(nie pisze tu o tych mocno drogich) który by dał radę u mnie sondę sprawdzić.
Moja Audiana

Serwis_Audi 
Olek

Model: B4
Zasilanie: Benzyna
Napęd: quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Imię: Olek
miron72 
Rodem z Ingolstadt?

Silnik: PS
Typ: B3
Nadwozie: sedan
Imię: Mirek

Wysłany: 2017-01-11, 23:34   

Cytat:
tak, ale jak ktoś ma dobry miernik a nie g.. z lidla albo innego marketu.

Otóż to. Nie na darmo zresztą do sprawdzania sondy wymyślono listewki diodowe i inne "aeferki"(mowa o zwykłych sondach). Jakby wystarczył zwykły woltomierz to by życie było łatwiejsze. Pomiar zwykłym miernikiem może pokazać prawdę ale raczej przypadkiem. Sonda może "wisieć" na rzekomo prawidłowym wskazaniu ale nie będzie pracowała jak na sondę przystało i będziemy mieli właśnie rzekomo odfajkowany temat.
Zwykłe mierniki są zwyczajnie za powolne.

Nawet wskaźnik dedykowany AFR(mam dwa) daje dość ogólne pojęcie o pracy sondy niemniej już coś widać.

A sama jakość miernika... Przypomniał mi się kumpel -"podkręcacz sprzętu IT". Jak uwędził płytę i dwie grafiki to polazłem popatrzyć. Miernik za 12pln(chyba z biletem MPK licząc hehe) i pomiary napięć na płycie. Jak zweryfikowaliśmy to miernikiem brata(elektronik) i moim(d..a nie elektronik ale miernik mam całkiem średni) to wyszło, że pomiary tandetą ze względu na specyfikę napięć w obrębie płyty itp. były operacją Market-Garden("O jeden most za daleko").
Sonda też me swoją specyfikę...

Przy takich historiach jak z tym ABC ja zacząłbym od podstawy, a dla mnie to rozrząd. Oczywiście łatwiej VAGa podpiąć i czytać co się da(a tu bywa różnie).

Ale najpierw Adam może napiszesz od kiedy ten problem masz, czy coś się na niego złożyło, coś go poprzedziło(np. zamiana rozrządu czy czegoś innego)... Co sprawdzałeś.
Czemu gaz odpięty.
Hamulce nie trzymają -da się łatwo przetoczyć? Jak z osiągami? Żre ale czy jedzie? Czy wali z wydechu bardzo? Czy ma wypierd -to znaczy czy przegazowany dmucha spalinami mocno, czy jak kolegi ledwo buczał, bo katalizator zmienił się w szambo?

Odpowiedz do tematu