Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT '94] centralny zamek nie zamyka

ODPOWIEDZ
teagear
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:35

[B4 ABT '94] centralny zamek nie zamyka

Post autor: teagear » 03 lip 2008, 19:21

Własnie dzis cos mi sie zepsulo z centralnym zamkiem. otwierając - otwieram wszystkie 4 dzrzwi, ale zamykając zamykam tylko te od kierowcy albo pasazera, jedyna mozliowsc zamkniecia wszystkich 4 dzrzwi naraz to poprzez zamknięcie klapy bagarznika.

Ma ktos jakis pomysl co moglo sie zepsuc?

Awatar użytkownika
mody86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 222
Rejestracja: 09 cze 2008, 22:14
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mody86 » 03 lip 2008, 22:26

Możesz spróbować rozebrać drzwi lewe od kierowcy i wyciągnąć wtyczkę od sterowania pneumatem i tam są 3 piny bodajże środkowy to będzie przewód biało niebieski spróbuj podać minus i powinien zamknąć jeżeli zamknie to trzeba szukać przyczyny w tych czujnikach w drzwiach od pneumatu, a jak nie będzie działało to napisz
Pozdr

Awatar użytkownika
Damu$
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 16 paź 2007, 01:11
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Damu$ » 03 lip 2008, 23:15

mnie jak kiedyś centralny zwariował i zamykał/otwierał tylko z kluczyka z lewych drzwi( z pilota i z prawych drzwi nic) pomogło nie związane z tym wyjęcie akumulatora.Od tego czasu wszystko działa bez problemu już ponad rok.
Vorsprung durch Technik
Tapicerki i inne graty z avanta sprzedam.
Golf 3 1.8 AAM po wypadku do sprzedania cały na części.

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [B4 ABT '94] centralny zamek nie zamyka

Post autor: Kubik » 05 lip 2008, 10:53

teagear pisze:Własnie dzis cos mi sie zepsulo z centralnym zamkiem. otwierając - otwieram wszystkie 4 dzrzwi, ale zamykając zamykam tylko te od kierowcy albo pasazera, jedyna mozliowsc zamkniecia wszystkich 4 dzrzwi naraz to poprzez zamknięcie klapy bagarznika.

Ma ktos jakis pomysl co moglo sie zepsuc?
Wynika z tego że pompka zamka nie dostaje sygnału z siłowników (master) i dlatego nie zamyka wszystkich drzwi. Wyciągnij pompkę zobacz w jakim stanie jest wtyczka może coś nie styka. Dobrze by było fizycznie zbadać mirnikiem gdzie traci się sygnał i pomierzyć przewody od pompki do siłowników.

teagear
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 18
Rejestracja: 24 maja 2008, 11:35

Post autor: teagear » 09 lip 2008, 10:18

Dzieki narazie chyba wszystko zaczelo spowrotem dzialac - zobaczymy jak dlugo.

[ Dodano: 2008-07-12, 15:13 ]
No i padło na amen, centralny zamek nei zamyka ale za to otwiera... spec od centralnych zamków powiedział ze to wina mechanizmu w przednich drzwiach i ze pompka nie dostaje sygnalu do zamknięcia i zaproponowal montaż jednego elektrycznego siłownika który odpowiadałby za sterowanie (koszt 150 zl) lub alternatywne rozwiązanie - wszytkie zamki elektryczne za ok 250 zl.

Zastanawiam sie czy przypadkiem pompka nie padla, tylko nie wiem jak to sprawdzić - ma ktos jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
mody86
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 222
Rejestracja: 09 cze 2008, 22:14
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mody86 » 14 lip 2008, 22:51

rozbierz sobie lewe drzwi i odepnij wtyczke od sterowania centralnym zamkiem, masz 3 piny srodkowy powinien byc zielono - niebieski(z tego co pamietam) i podaj do niego mase i zamek ma sie zamknac jak tak sie nie stanie tzn ze cos w instalacji lub pompka a jak sie zamknie kup sobie sterowanie zamka(master) i bedzie działało wszysko ok, napisz jak poszla diagnza

audio79
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 12 paź 2008, 19:52
Lokalizacja: miedzyzdroje

Post autor: audio79 » 17 paź 2008, 20:38

chlopaki pomużcie niewiemco jest z moim centralnym nic kompletnie nie dziala mechanik niby sprawwdzal pompke ale mówi ze jest ok czasem jak zamykam lub otwieram to tak slychać jakby chcial ruszyc ale niedaje rady pomuzcie prosze niechcem kupywac nowego

[ Dodano: 2008-10-23, 10:00 ]
czesc ja znowu z tym zamkiem prubowałem tak zrobić jak kolega mówil podłączyłem mase do zielono niebieskiego pinu i nadal nic wyciągalem nawet pompke ale niby chodzila cos w niej klikało koledzy wspomuszcie nowego

Michu2234
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 27 paź 2008, 16:49
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: Michu2234 » 29 paź 2008, 11:53

mody86,
witam.mam problem z centralnym zamkiem gdy otwieram od strony kierowcy zamek otwieraja mi sie wszystkie drzwi gdy natomiast zamykam to nic nie zamyka sie tylko slychac jak pompka zalapuje i przestaje chodzic.w czym moze tkwic przyczyna???

[ Dodano: 2008-10-29, 11:57 ]
witam.mam problem z centralnym zamkiem gdy otwieram od strony kierowcy zamek otwieraja mi sie wszystkie drzwi gdy natomiast zamykam to nic nie zamyka sie tylko slychac jak pompka zalapuje i przestaje chodzic.w czym moze tkwic przyczyna???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga