Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.9D 1Y] Szalejacy predkosciomierz - działa, nie działa

ODPOWIEDZ
Gajdzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 97
Rejestracja: 27 lis 2006, 23:53
Lokalizacja: Międzybórz
Kontakt:

[B3 1.9D 1Y] Szalejacy predkosciomierz - działa, nie działa

Post autor: Gajdzi » 21 paź 2008, 22:31

Witam!

Przeczytałem parenascie postow nt uszkodzen licznika, ale zaden nie mial z nich takiego opisu jak ja! Otóz sytuacja wyglada tak... nie dlugo po zmianie BigBen'a na obrotek, zaczal mi szalec predkosciomierz. Na poaczatku myslalem ze mu przeszlo - raz sie zacial, a jak puknalem w deske to sie obudzil. Ale za jakis czas zaczal skakac... tzn. nie pokazywal predkosci dokladnie tylko jak to kiedys w maluchach bylo oscylowal w jakiejs tam okolicy predkosci... Pozniej padl calkowicie - tak sadzilem. Po 2-3 dniach znow zaczal szalec... sam nie wiem co jest grane? Co byscie obstawiali...? Od czego zaczac!? W weekend mam do wstawienia ringi, wiec i tak go wyciagne i przeczyszcze styki... ale co ew. jeszcze?

A... jak juz szaleje ten licznik, to zlicza tez km... a jak stoi to i km stoja :P

Oraz mialbym przyokazyjne pytanie... Jak wkladaliscie ringi do licznika? Bo przeciez szybka nie jest demontowalna... (chyba). A ringi (co prawda jeszczeich nie wyciagnalem) ale chyba sa cale, a nie naciete (od DIDO)? Wiec tak profilaktycznie pytam :P

Z gory dzieki za pomoc....
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców"
C.McRae

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 21 paź 2008, 23:17

Co do licznika to elektrykiem nie jestem więc za dużo ci nie pomogę. Ale warto by było na sam początek sprawdzić te kostki które dochodzą do licznika. U wujaszka właśnie tam mu nie łączyło, u mnie też już była taka sytuacja że licznik chwilowo nie działał i wina też leżała po stronie nie łączącej kostki. Któryś styk mógł zaśniedzieć. Sprawdzenie tego nic cię nie kosztuje.

Co do ringów to wciska się je. Są elastyczne więc problemu nie ma.
Części samochodowe online - Motostacja

Gajdzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 97
Rejestracja: 27 lis 2006, 23:53
Lokalizacja: Międzybórz
Kontakt:

Post autor: Gajdzi » 21 paź 2008, 23:31

Labiel... jak bede mial chwile to juz jutro zobacze te kostki... ale dobrze by bylo jak i juz kostki to i ringi...

Zobacze jak mi jutro czas pozowli...
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców"
C.McRae

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 22 paź 2008, 21:27

ja mam teraz podobnie u siebie i obstawiam ring w skrzyni biegów z którego zczytywane są impulsy przez przez czujnik prędkości. :-?

Gajdzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 97
Rejestracja: 27 lis 2006, 23:53
Lokalizacja: Międzybórz
Kontakt:

Post autor: Gajdzi » 22 paź 2008, 21:52

minon1 pisze:ja mam teraz podobnie u siebie i obstawiam ring w skrzyni biegów z którego zczytywane są impulsy przez przez czujnik prędkości. :-?

Nawet mnie nie strasz... najgorsze u mnie jest to ze licznik potafi wariowac nawet jak stoje... Wiec cos raczej gdzies mi musi nie laczyc... Pytanie jest gdzie...
"Proste są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców"
C.McRae

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 24 paź 2008, 16:40

masz przebicie na kostce lub po wymiane zegarka na obrotek uszkodziłeś prędkościomierz.
Najlepiej go rozkręcić i sprawdzić na sucho czy działa. :mrgreen:
Jeśli tak to problem w stykach na płytce albo wspomnianej kostce lub jak kolega wspominał z ringiem na skrzyni <czapa>

Gajdzi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 97
Rejestracja: 27 lis 2006, 23:53
Lokalizacja: Międzybórz
Kontakt:

Post autor: Gajdzi » 24 paź 2008, 17:27

shellah pisze:masz przebicie na kostce lub po wymiane zegarka na obrotek uszkodziłeś prędkościomierz.
Hm... mozlwe, ale po wymienie BigBen'a na obrotek jezdzilem ok 3m-ce, pozniej 3m-ce auto stalo, bo bylem za granica. Jak wrocilem, to po 2 tygodniach zaczelo sie tak dziac...
shellah pisze: Najlepiej go rozkręcić i sprawdzić na sucho czy działa. :mrgreen:
Jeśli tak to problem w stykach na płytce albo wspomnianej kostce lub jak kolega wspominał z ringiem na skrzyni <czapa>
A jak mam sprawdzic czy predkosciomeirz dziala? Musialbym miec generator-to co prawda mam. Ale nie wiem jaka amplituda impulsow! No... i nie wiem jakie piny w kostce odpowiadaja za licznik.

Kolejna sprawa, to co masz na mysli piszac "przebicie"? Masz na msyli nie mam styku, czy jak? A z tym ringiem na skrzyni? To droga rzecz i jaka z trudnosc w wymianie?

[ Dodano: 2008-11-17, 14:50 ]
Panowie... juz jakis czas temu licznik rozkrecilem i przejrzalem dokladnie... nadal to samo. Zastanawiam sie nad wymiana "ringu" w skrzyni... tylko nie wiem jak to sie nawet nazywa zeby w sklepie zapytac ile to kosztuje...!?

Jak wyglada sprawa z wymiana tego ustrojstwa... ???

Licznik szaleje jak zly... nawet na postoju. Kostki sprawdzone, wnetrze rowniez... co moze byc jeszcze!?

[ Dodano: 2009-04-02, 17:06 ]
Witam!

Juz chyba wiem co jest powodem moich problemow z pradkosciomierzem... Otoz sprawdzalem ostatnio licznik na generatorze i licznik mi dziala... wiec pozostaje praktycznie tylko czujnik...

Cale fotostory ze sprawdzenia licznika sklecam i wkrotce udostepnie na forum i na stronie klubu... Jedyny minus tego wszystkiego, to taki, ze wymagany jest generator i oscyloskop, a z tym czesto bywa problem...

[ Dodano: 2009-04-02, 23:46 ]
Witam!
Jak obiecalem, w załącziku test prędkościomierza!

Jednak nie w załączniku, bo nie chce sie dodać - link do mojej stronki:
http://www.przeklej.pl/d/00012u6n096u/t ... ierzax.pdf


Pytanie jeszcze do Was... jak moge ow pliczek dodac na stronce http://www.centrum.audi80.pl bo niestety nie widze mechanizmu do upload'u

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga