Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[audi 80 b3 1.8 pm] problem z jazdą na PB pomocy>>

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
tomeklipinki21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2009, 20:43
Lokalizacja: Gorlice\lipinki

[audi 80 b3 1.8 pm] problem z jazdą na PB pomocy>>

Post autor: tomeklipinki21 » 21 cze 2009, 16:17

Witam .Od pewnego czasu moje audi nie chce chodzić na PB problem polega na tym że , odpalam silnik i on odpala na kilka sekund i gasnie .A gdy odpale i wcisne gaz to wkreci się do 2000 i sie zadławi tak jak by nagle brakło paliwa i gasnie . dodam ze dołozyłem już tyle do tego audi i byłem już u każdego mechanika i każdu mówi co innego i słuchając każdego to wychodzi że musiał bym dołożyć około 1000zł i nie mam pewnosci że będzie ok . jesli ktos będzie w stanie pomóc to z góry bardzo dziękuje. Pozdrawiam.

Nazywaj poprawnie tematy. Stosuj tagi.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2009, 19:14 przez tomeklipinki21, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
waldi23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2008, 12:53
Lokalizacja: Strzegom

Post autor: waldi23 » 21 cze 2009, 18:00

Napisz co zrobiłeś (sprawdziłeś) przy układzie zasilania paliwem.tzn- pompka-filtr paliwa-itd.

tomeklipinki21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2009, 20:43
Lokalizacja: Gorlice\lipinki

Post autor: tomeklipinki21 » 21 cze 2009, 19:00

wymieniłem: filtr paliwa ,kable ,świece ,kopółke ,palec ,gume pod gaznikiem , i nadal zero poprawy a i sprawdzałem cisnienie pompki i meczanik powiedział ze jest dobra a drógi mechanik się pytał jak ona była sprawdzana to powiedział ze nie tak się sprawdza pompke . i co wy na to ??

[ Dodano: 2009-06-21, 19:16 ]
a i dodam że wczesniej chodził jak mu się zachciało czyli tak że pare dni było tak jak powinno a czasem to pare godzin pochodził. a nieraz było tak ze gdy był zimny to było ok , a gdy sie zagrzał to zaczynał się dławic a nieraz odwrotnie gdy zimny to nie chodził a gdy się zagrzał to wtety chodził ale nie tak jak powinien ale jeszcze się dało jechac . a od wczoraj juz się nie da nawed 100 m przejechać. czekam na odpowiedzi.

Awatar użytkownika
kardi21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 241
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:02
Lokalizacja: Zamość/lubelskie

Post autor: kardi21 » 21 cze 2009, 19:39

U mnie padł ostatnio nastawnik przepustnicy(silnik krokowy)i bywało że nieraz zgasł albo miał różne obroty i się dławił i na początek to bym sprawdził. Ale ciężko konkretnie napisać co od razu,może napisz coś więcej...i niech się wypowiedzą też inni bardziej doswiadczeni posiadacze silników PM.

tomeklipinki21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2009, 20:43
Lokalizacja: Gorlice\lipinki

Post autor: tomeklipinki21 » 21 cze 2009, 19:56

to jest silnik 90 konny. od pewnego czasu chodził jak mu się zachce a od wczoraj objawy są takie jak pisałem przekrćzam stacyjke słysze pompke przez chwile . i odpalam silnik wskakóje na 1300 obrotów i po kilku sekundach obroty spadają aż silnik gasnie i tak w kółko . a gdy odpale i dodam gazu to wskoczy na 2000 i się zaczyna dławienie i gasnie . zapomniałem ze posiadam też LPG i na gazie chodzi dobrze .

Awatar użytkownika
waldi23
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 09 mar 2008, 12:53
Lokalizacja: Strzegom

Post autor: waldi23 » 21 cze 2009, 20:32

Skoro jeden mechanik sprawdził ci pompkę a drugi twierdzi że tak się jej nie sprawdza, to ja zacząłbym od pompki. Może faktycznie nie podaje prawidłowej dawki paliwa, jeśli na gazie jest OK.A jeśli jeździłeś bez paliwa w zbiorniku to się skończyła na bank.

tomeklipinki21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2009, 20:43
Lokalizacja: Gorlice\lipinki

Post autor: tomeklipinki21 » 21 cze 2009, 20:42

dodam ze zawsze odpalałem auto na bezynie i dopiero gdy silnik łapał temperature to dopiera przełączałem na lpg . a co do pompki to wydaje mi się ze jest dobra . tylko zaztanawiam sie nad tym co steruje dawką paliwa i wtryskiem ???

Awatar użytkownika
kardi21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 241
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:02
Lokalizacja: Zamość/lubelskie

Post autor: kardi21 » 21 cze 2009, 20:48

pisałeś ze mierzyłeś ciśnienie paliwa i ile wyniosło?jak była sprawdzana?ale jak słychać syczenie na zapłonie to raczej jest dobra. a próbowałeś resetować komputer bo może coś musię stało i czyta nieprawidłowe dane? dawka jest regulowana przez potencjometr przepustnicy i niech ktoś poprawi jeżeli się mylę.

tomeklipinki21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2009, 20:43
Lokalizacja: Gorlice\lipinki

Post autor: tomeklipinki21 » 21 cze 2009, 21:09

mechanik sciągnoł przewód dopływowy założył na niego jakis czujni i kazał przekręcić zapłon i pokazał mu 4 atmosfery i powiedział że jest dobra i to wszystko. a na drugi dzien pojechałem do innego mechanika i zapytał się mnie jak było sprawdzane to cisnienie to powiedział tak jak wyżej pisałem a on powiedział że tak sie nie sprawdza . Powiedział ze cisnienie się sprawdza na zapalonym silniku . tylko ze ja sobie tak mysle ze jak on to może sprawdzić skoro silnik odpali tylko na pare sekund i gasnie .

Awatar użytkownika
kardi21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 241
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:02
Lokalizacja: Zamość/lubelskie

Post autor: kardi21 » 21 cze 2009, 22:28

ciśnienie sprawdza się właśnie przez krótkie krecenie rozrusznikiem albo zapłonem bo wystarczy aby pompka zaczęła tłoczyć paliwo. sprawdz silnik krokowy:włącz zapłon,idz pod maske i pod obudowa filtra powietrza masz cięgienko z linką gazu,zaraz po prawej stronie masz grubszą śrube w gumowym kołnierzu,podnieś cięgienko i palcem wciśnij i puść szybko tą śrubę i masz usłyszeć podwójne pstryknięcie wtedu silniczek jest sprawny. u mnie było jedno pstryknięcie albo wcale a obroty wahały się od ok.300-2000 i potrafił zgasnąć.

[ Dodano: 2009-06-22, 22:29 ]
Ale w sumie jak na lpg ok masz to skontroluj też filtr piliwa...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga