Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.6 PP] Przerywa na benzynie

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

[1.6 PP] Przerywa na benzynie

Post autor: ysiul » 25 lip 2009, 09:58

Mam taki problem bo o ile jeżdżę na LPG to wszystko jest OK a na Pb przy 3tys obrotów chwile szarpnie i dalej jedzie jak by jakaś dziura w obrotach była. i tak jest na każdym biegu. Czy to winna pompki(wymieniałem ją październiku 08) czy poszukać gdzie indziej problem,u :?:

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 25 lip 2009, 10:59

Zeby wiedzieć czy to wina pompy paliwa, to najlepiej jakbyś ciśnienie paliwa zmierzył. Wymieniałeś filtr paliwa?

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 25 lip 2009, 11:14

tak filterek był wymieniany, a rozumiem że ciśnienie to muszę gdzieś w warsztacie zmierzyć??

Awatar użytkownika
grze
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3198
Rejestracja: 09 lip 2008, 17:57
Lokalizacja: południe

Post autor: grze » 25 lip 2009, 11:17

Podjedź do mechanika niech Ci zmierzy. Czy ten problem pojawił się po jakiejś naprawie/wymianie?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 25 lip 2009, 12:03

Widzę że kolegę ysiul dopadła jedna z „klątw” gaźnika Pierburg 2EE. Ja mam podobnie, ale to zależy od dnia, czasem jedzie dobrze, czasem ma taką dziurę w gazie jak kolega a czasem trzeba się nieźle napocić aby przyspieszyć do 100 km/h, o wyprzedzaniu nie ma mowy. Rozbierałem i czyściłem gaźnik, sprawdzałem czy nie ma w nim wody, ciut pomogło. To szarpanie przyspieszyło moją decyzję o instalacji LPG.
Co do pompki paliwa to tu jest gaźnik i pompka mechaniczna, najlepiej zmierzyć jej wydajność. Na forum ktoś kiedyś opisywał ile ma napompować benzyny w jakim czasie.
Części samochodowe online - Motostacja

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 25 lip 2009, 13:31

grze, dłuższy czas nie jeździłem na benzynie i dla tego nie wiem od kiedy to się pojawiło, ale jak wymieniłem pompkę to było ok a później to nie mogę ustalić od jakiego momentu to się zaczęło dziać ale postaram się żeby zmierzyli wydajność tej pompki

[ Dodano: 2009-07-25, 13:32 ]
aldi, ale najciekawsze jest że mało kto chce zaglądać do tych "gaźników". . .

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 25 lip 2009, 13:57

Też słyszałem przypadek że jak śmigasz dłuższy czas na gazowni czyli jak my wszyscy pływak może się przedziurawić .Faktycznie może coś z tym układem paliwowym jak aldi napisał u mnie też przez to że cały czas żona śmiga na gazie jak jadę czasami na benzynie dodam gazu następuje takie chwilowe jakby zadławienie się ale ja sobie to odpuściłem a pompki paliwa od 5 lat nie wymieniałem.Ostatnio żony autko mnie nie lubi co gdzieś nim pojadę to się popsuje wczoraj byłem na przeglądzie u kolegi wjechałem na rolki ja na hamulec i w tym momencie strzelił przewód hamulcowy gumowy przegląd oczywiście jest :-D.Powracając jeszcze do benzyny to faktycznie raz na jakiś czas powinno się zatankować zbiornik paliwa i pośmigać trochę na nim ale nikt tego nie robi wiadomo oszczędność ale prawda jest taka że na benzynie autko całkiem inaczej zapierdzielało niż na gazowni ;-)

Awatar użytkownika
kardi21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 241
Rejestracja: 10 maja 2009, 16:02
Lokalizacja: Zamość/lubelskie

Post autor: kardi21 » 25 lip 2009, 15:17

Witam.też mam podobnie na jednopunkcie elektronicznym,na Pb na kazdym biegu przez ułamek sekundy jakby przerywał i idzie dalej ale śmigać można bez problemów bo przyśpiesza normalnie,lpg też mam i częściej jeżdże na lpg. nie przejmuję się tym :-D

Awatar użytkownika
kacper85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1585
Rejestracja: 26 sie 2008, 21:59
Lokalizacja: WF

Post autor: kacper85 » 25 lip 2009, 18:07

No koledzy powiem wam że coś na rzeczy z tą gazownią w silniku PP może i jest. Ja gazu nie mam i takich objawów nigdy nie miałem jak piszecie. Autko nigdy nie widziało gazu i może dlatego nie zaobserwowałem "dziury" w obrotach a i jeździ całkiem żwawo jak na swoje 70 koni.
Linki do tematów z naszymi autami TYLKO na naszym forum: audi-80-90-b4/

Thauri
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 117
Rejestracja: 16 lip 2009, 17:38
Lokalizacja: RZL

Audi pp przerywa na benzynie

Post autor: Thauri » 26 lip 2009, 18:02

Witam.Kiedys mialem podobny problem mechanicy stwierdzili wade gaznika .Zapewne moja nieufnosc do niektorych z nich spowodowala,ze problem zostal rozwiazany.
W moim przypadku sprawdzilem wszystkie wezyki ,styki wtykowe ,gume pod gaznikiem i okazalo sie ,ze luzne, zawilgocone lub zanieczyszczone styki wtykowe powodowaly czasowe zaklocenia w plynnosci jazdy .Po oczyszczeniu ich problem zniknal.
/Osobiscie samochod zapalam zawsze na benzynie ,nigdy na lpg/.

areczek22

Post autor: areczek22 » 18 lut 2012, 18:20

witam.
Mam podobny problem wykrecalem gaznik z silnika pozniej go spowrotem wkrecilem po zlozeniu wszystkiego auto odpalilo z pierwszego strzala na benzynie. pozniej zaczelelo sie cos dziwnego, odnosnie auto zaczelo ciezko palic na beznycie i na gazie i byly jakby jakies lekkie strzaly wydaje mi sie ze z gaznika. auto po wieloktornym kreceniu udalo sie odpalic ale slabo wkreca sie w obroty i przerywa na poczatku.. mam wrazenie ze dostaje za duzo powietrza i stąd te strzaly i mulenie.. co o tym sadzicie??

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga