Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0E ABK] Sprężyny zacisku hamulcowego tył

ODPOWIEDZ
pproniuk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:47
Lokalizacja: GD/GS

[B4 2.0E ABK] Sprężyny zacisku hamulcowego tył

Post autor: pproniuk » 09 wrz 2009, 21:54

Witam.

W te lato byłem w Norwegi, a jak wiadomo tam góry i dużo razy używałem hamulca ręcznego. Wróciłem, pojechałem na stację diagnostyczną i wyszło, że na prawym tylnym kole w ogóle ręcznego nie ma. Pojechałem dziś do mechanika, rozebrali mi koło i wyszło, że zacisk zapieczony i jakieś gumy do wymiany przy nim. Problem w tym, że nagle panowie mi mówią, że nie ma jakiś sprężyn przy zacisku (z lewej strony też), które rzekomo odpowiadają za ręczny właśnie i aż dziw, że tego nie ma. A ja nie wiem o co kaman. Poradzili jechać do ASO, bo całego zacisku nie trzeba wymieniać tylko dwie głupie sprężyny. W ASO nic nie mieli - znaczy oferują tylko "kompletny element". O cene nawet nie pytajcie... Sprawa stanęła na tym, że musze znaleźć te sprężyny, teraz jeżdże bez i hamulec strasznie ciężko chodzi. To podobno są jakieś sprężyny Girling do tylnego zacisku o średnicy 38 (zacisk seryjny z ABK).

Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

muniorek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 179
Rejestracja: 02 wrz 2007, 13:18
Lokalizacja: Lublin

Post autor: muniorek » 09 wrz 2009, 22:06

Pewnien chodzi o spręzyny które odbijają dzwignię ręcznego przy zacisku .Która to dzwignia lubi się z czasem zacierać i nieodbija .W moich zaciskach ,a są ori nie ma i na pewno nie było tych sprężyn .Ale na alledrogo widziałem nowe zaciski już z tymi sprężynami...

pproniuk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:47
Lokalizacja: GD/GS

Post autor: pproniuk » 09 wrz 2009, 22:09

Daje sobie rękę uciąć, że ja tych sprężyn nie miałem. Bo ich tam po prostu nie było. Pytanie tylko czy są konieczne - wg mechaników tak (naprawiam nie w ASO, ale b.dobrym serwisie wozów grupy VAG). :-/


EDIT:

Przed Norwegią ręczny był żyleta, zero luzu - łapał niesamowicie. Po powrocie wiadomo - cały czas stał pod górkę i to na ręcznym, więc przez 7 tygodni hamulec dostał w kość. Ale przed wyjazdem nie był zacisk ruszany, a po powrocie dopiero dziś został rozebrany.

Awatar użytkownika
Tomiko9
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 624
Rejestracja: 20 lip 2009, 17:57
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: Tomiko9 » 09 wrz 2009, 23:21

Mam Kolego też zapieczony ręczny,ale od spodu z tyłu widzę sprężyny,mam do nich nawet gwoździk dospawany,na wypadek jakby na trasie złapały bo już tak było,a tak postukam w niego i gites,chwilowo bez ręcznego dasz rade,zostawiaj auto na 1 biegu lub wstecznym-najmocniejsze są.
POZDRO!!!

pproniuk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:47
Lokalizacja: GD/GS

Post autor: pproniuk » 09 wrz 2009, 23:36

Na 1 biegu zawsze zostawiam. To nie jest problem - denerwuje mnie, że coś jest nie zrobione po prostu. A nie wiem, jak ja to zrobię, bo za cholerę nie mogę znaleźć tych sprężyn, a na dwa nowe zaciski po prostu nie ma kasy

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 12 wrz 2009, 09:10

Sprężyny nie są niezbędne. Jeżeli oś dźwigni obraca się bez oporów to niepotrzebne są żadne sprężyny odciągające. W Twoim przypadku prawdopodobnie oś mechanizmu zardzewiała i zapiekła sie w obudowie. W takim przypadku dokladanie sprężyn niewiele pomoże. Trzeba rozebrać zacisk, oczyścić oś z rdzy i zmienić uszczelnienie.

skibara12
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 11 gru 2007, 12:02
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: skibara12 » 18 mar 2011, 20:53

Witam

Ja zamontowałem w moim ABK sprężyny z ASO 8E0 615 296 (prawa) i ASO 8E0 615 295 (lewa). 15 ZŁ sztuka. Obrazek Obrazek Obrazek

Trochę nie leżą ale trzymają ręczny- musiałem opaską zacisnąc jedną część aby nie wyleciały.

Są z innego modelu audi ale podchodzą- trochę trzeba poprzymierzać.
Rad

Gulon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 67
Rejestracja: 03 sie 2013, 21:37

Post autor: Gulon » 29 sie 2013, 23:30

skibara12 pisze: Trochę nie leżą ale trzymają ręczny- musiałem opaską zacisnąc jedną część aby nie wyleciały.

Są z innego modelu audi ale podchodzą- trochę trzeba poprzymierzać.
Cześć - mógłbyś zrobić zdjęcie w jaki sposób to zamontowałeś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga