Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 ABK] Czy podejdzie skrzynia TPC z A4?

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
pietrusek1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2007, 18:48
Lokalizacja: Szydłowiec

[b4 ABK] Czy podejdzie skrzynia TPC z A4?

Post autor: pietrusek1 » 12 kwie 2010, 15:12

Witam, w mojej starej skrzyni szumi mechanizm roznicowy chcialem zmienic skrzynie ale nie jest tak latwo znalezc skrzynie CDY, w zwiazku z tym mam pytanie moze sie ktos orientuje czy podejdzie taka skrzynia z A4 o oznaczeniu TPC czy jej przelozenia beda podobne?Dzieki

Na przyszłość proszę stosować tagi oraz tytułować wątki zgodnie z regulaminem (aby tytuł wątku streszczał istotę problemu).

Proszę stosować polskie znaki w postach.

Zapoznaj się z regulaminem i zasadami tytułowania wątków.
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2010, 16:02 przez pietrusek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Była B3 1.9SD+LPG 87r
Obecnie B4 2.0ABK+LPG 94r

Awatar użytkownika
rudson28
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 08 lis 2009, 13:39

Post autor: rudson28 » 26 kwie 2010, 20:39

Mam identycznie ten sam problem i chciałbym wiedzieć jak rozwiązałeś swój ja znalazłem skrzynie od A4 1,6 silnik tylko nie mam jeszcze oznaczenia ;d jutro może będę miał oznaczenie, bo wizualnie wygląda podobnie;d

Ogólnie jeżeli ktoś zmieniał tą skrzynie biegów i wkładał inna niż: CDY, CCE,CGT, nawet z innego modelu to niech się pochwali jaką wsadził i jak jeździ?

pietrusek1, Ty masz ww danych że masz silnik ABK a skrzynia CDY jest z silnika ABT to znaczy że pasuje bez problemów?

pietrusek1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 56
Rejestracja: 14 sty 2007, 18:48
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: pietrusek1 » 26 kwie 2010, 21:06

Witam znalazlem skrzynie CDY i nie bawilem sie z dopasowywaniem i martwieniem ze cos bedzie nie tak, mialem kupic skrzynia CDY na allegro od A4 z anglika ale sprzedajacy sie ociagal z przesylka i znalazlem u siebie w okolicy. TAk naprawde to moja stara skrzynia to CCF ale chcialem ja wymienic na szybsza aby bylo ciszej w aucie przy wiekszych przedkosciach. Kupilem CDY na szrocie i wyl mechanizm roznicowy musialem szybko znalezc inna ale tez CDY i oddac ta wyjaca, udala sie w przeciagu tygodnia znalezc skrzynie tez na szrocie ale innym i wymienilem. Podaj oznaczenie swojej skrzyni bo ta z audi 1.6 moze byc wolna skrzynia i bedziesz mial wieksze obroty a mniejsza predkosc w stosunku do obecnej skrzyni. Pozdrawiam

[ Dodano: 2010-04-26, 21:13 ]
Skrzynie CDY, CCE, CCF, oraz inne pasuja ale maja rozne przelozenia ewentualnie maja inne flansze na przeguby wewnetrzne wiaze sie to z wymiana wlasnie albo flansz albo przegubow, ja mialem rok temu wymieniane przeguby na LOBRO wiec nie chcialem ich zmieniac. Za moja CCF wlozylem CDY i wszystko pasowalo obudowa taka sama tylko przelozenia inne a co za tym idzie predkosc. Rodzaje skrzyn i przelozen sa na forum.
Była B3 1.9SD+LPG 87r
Obecnie B4 2.0ABK+LPG 94r

Awatar użytkownika
rudson28
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 46
Rejestracja: 08 lis 2009, 13:39

Post autor: rudson28 » 26 kwie 2010, 21:26

Sory że tak późno.
Wiec skrzynia DWG (A4 1,6) podejdzie do silnika ABT ?

[ Dodano: 2010-05-14, 17:54 ]
Sam sobie odpowię bo zaryzykowałem i skrzynia pasuje trzeba tylko przekręcić osłone żeby była z dołu i ominąć 2 śruby bo jest inny rozmiar <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga