Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1Z] Nie mogę otworzyć bagażnika

ODPOWIEDZ
wasermann
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 17 gru 2007, 20:28

[1Z] Nie mogę otworzyć bagażnika

Post autor: wasermann » 23 sty 2011, 13:43

witam.Mam avanta i teraz w zimie stało sie coś z zamkiem bo nie mogę otworzyć bagażnika(jakby rygle trzymały).Mianowicie centralny działa,z zamka bagażnika otwiera wszystkie drzwi i zamyka oczywiście oprócz bagażnikowych drzwi.Jak bezpiecznie zabrać się do tego,żeby otworzyć a nie zepsuć?Na forum znalazłem znalazłem tylko opis do B3.
audi sluchać

Awatar użytkownika
zupens
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 19 lip 2009, 12:16
Lokalizacja: M-wo

Post autor: zupens » 23 sty 2011, 15:06

wgramol sie do bagażnika i zdejmij tapicerke (poszycie) klapy. sciągniesz ja pociągając do góry i do siebie bo na górze trzyma sie na blaszce i jak sie ta blaszka wygnie to nie problem bo można ją ręką dogiąć no i na zatrzaskach, które można łątwo dokupić. Później delikatnie odchyl tapicere (tylko niezbyt mocno bo na dole przy rączce do zamykania jest ona przykręcona na dwa wkręty i możesz ja połamać) i zobaczysz dwa cięgna idące do zamków od klamki po lewej i prawej stronie na dole, pociągnij je do siebie i wypchnij klape. Później zdejmij całą tapicerkę klapy i na spokojnie obadaj co sie dzieje, może pękła klamka (lepiej nie bo strasznie droga sprawa) a może tylko cięgna sie rozregulowały. ja na Twoim miejscu najpierw porządnie nagrzałbym auto luz wstawił do garażu bo jak wiadomo plastik na mrozie lubi pękać, a jakby nie patrzyć w tej sytuacji muszisz użyć jego elastyczności. jak masz jakieś pytania to pytaj.

Awatar użytkownika
diablo228
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 476
Rejestracja: 10 lis 2009, 06:27
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: diablo228 » 23 sty 2011, 15:48

jak już otworzysz klape i ściągniesz tą tapicerke to zajrzyj tak - ruszaj klamką od zewnątrz i patrz w srodku gdzie klamka się rusza - musisz miec odkęcony mechanizm wycieraczki i zobacz tam czy nie przesunoł się taki plastyk co jak ruszysz klamką otwierasz ją z zewnątrz i w tym momencie klamka od środka rusza ten plastyk i otwiera się klapa, mógł ci się przesunąc ten plastyczek i klapy nie otworzysz.

wasermann
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 17 gru 2007, 20:28

Post autor: wasermann » 24 sty 2011, 23:04

Dzięki Pany.Teraz jestem w domu :lol:
audi sluchać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga