Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.8 RU] przełacznik zespolony sie spalił

ODPOWIEDZ
limal19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 194
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:18
Lokalizacja: jelenia góra

[1.8 RU] przełacznik zespolony sie spalił

Post autor: limal19 » 21 kwie 2010, 21:28

witam mam taki problem ,ostatnio spalił mi sie przełacznik zespolony(pajak) a mianowicie czesc wlanczajaca swiatła i podswietlenie zegarow, obiawy były nastepujace najpierw spalił sie bezpiecznik podswietlenia zegarow wiec zmienilem na nowy i nastepny tez sie spalił powtozylem to okolo trzech razy (wymiane bezpiecznika podswietlenia) az wkoncu zalozylem wiekszy bezpiecznik i wtedy dym z pod kierownicy ,rozkrecilem i czesc pajaka z wloncznikiem swiatel spalona i kostka tez.
Pajak jest juz nowy zalozony(nowego typu) ale problem jest dalej poniewaz dalej przepala sie bespiecznik oswietlenia zegarow i nawiewu
go moze byc nietak
odczego zaczac szukac bolaczki

dzieki z góry za podpowiedzi

lukwoj21
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 617
Rejestracja: 29 lis 2008, 16:07
Lokalizacja: Żary

Post autor: lukwoj21 » 22 kwie 2010, 12:20

gdzies dzi robi zware, musisz szukac.

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 22 kwie 2010, 20:53

po nitkach do kłębka :-P
a najlepiej zmierzyć jakie napięcie idzie po poszczególnych przewodach-wszędzie powinno być podobne ;-)

limal19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 194
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:18
Lokalizacja: jelenia góra

Post autor: limal19 » 22 kwie 2010, 22:38

panowie jutro sie zato biore sprawdze najpierw przewody idace z puszki bezpiecznikow od bezpiecznika podswietlajacego zegary. A pajaka miałem kwadratowego i poszło mi na dwa przewody szare zloczone razem ze soba, napisze jutro czy znalałem przyczyne zwarcia :lol:

[ Dodano: 2010-04-23, 21:53 ]
sprawdzałem wiazke i kable sa oki zwarcie wystepuje na bezpieczniku numer 14 pd podswietlenia zegarow i tablicy rejestracyjnej , jest to szary przewod wychodzacy od puszki bezpiecznikow idacy do pajaka natym odcinku jest zwara ale przewody wygladaja oki ale dalej bezpiecznik sie pali , wiec problem jest dalej nierozwiazany , moja jolke czeka chyba elektro mechanik bo ja juz nic na to nieumiem poradzic

TomekKatowice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2010, 21:55

Post autor: TomekKatowice » 29 cze 2010, 22:14

Witam mam pytanko co do tej usterki o co chodziło bo mam taki sam problem swiatła mi wszystkie działaja mijania długie,kierunki a podswietlenie zegarów nie działa

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 29 cze 2010, 22:24

TomekKatowice, jeśli działa Ci podświetlanie tablicy rejestracyjnej to przełączniki masz dobre bo jedno i drugie jest zasilane z tego samego pinu.
Części samochodowe online - Motostacja

TomekKatowice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2010, 21:55

Post autor: TomekKatowice » 29 cze 2010, 22:27

To co to może być w takim razie,może być zle radio podłączone bo na forum ktoś pisał o tym,był moment że zaświeciło sie podświetlenie zegarów ale potem zgasło a bezpiecznika nie przepala już,w schowku mam swiatło,tak wygląda jakby cos nie łączyło

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 29 cze 2010, 22:50

Części samochodowe online - Motostacja

TomekKatowice
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 15
Rejestracja: 28 cze 2010, 21:55

Post autor: TomekKatowice » 30 cze 2010, 12:38

Sprawdzałem dzisiaj wszystko przy tylnej klapie wiązkę i jest OK,kolega mi powiedział że moze to od zapalniczki zwarcie czy coś takiego więc rozebrałem zapalniczkę i jest ok,podswietlenie tablicy rejestracyjnej działa jak wyciage bezpiecznik 14 to nie działa czyli z bezpiecznikiem jest ok,stawiam na licznik lub przełącznik zespolony pod kierownica ale światła wszystkie działaja kierunki i wycieraczki tez.Nie mam podswietlenia licznika i sterowanie nawiewu,w schowku jest światło.Pomóżcie co mam robić,na liczniku sie nie zam nie wiem jak go sprawdzic

limal19
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 194
Rejestracja: 08 sty 2009, 11:18
Lokalizacja: jelenia góra

Post autor: limal19 » 17 lip 2010, 20:44

koledzy umnie wiazka w klapie tez wygladała na dobra a co sie okazalo w tej otulinie przy zawiasie wsrodku spalily sie irobiło zware,oczywisra wymienilem przewody na nowe i jest juz oki

leszek1985
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2010, 22:57
Lokalizacja: Myszków

brak Świateł w AUDII 80 B3 87r.

Post autor: leszek1985 » 25 lis 2010, 23:06

Witam, :-) jestem posiadaczem Audi 80 B3 z 87 roku :-) . mam problemy ze światłami :-( . jak włączam tylko światła pozycyjne włączają mi się tylko światła z prawej strony (przód i tył) :-( . a jak włączę światła mijania nie mam wogóle świateł pozycyjnych z przodu i z tyłu :cry: . (światła mijania działają z Przodu :-) ), i przy okazji nie mam wogóle podświetania licznika :-( i nie podświetla mi przełączników od dmuchawy :-( . Nie świeci mi kontrolka od ładowania akumulatora :-( ( tzn. swieci jak odpalam silnik). przy włączonym zapłonie świeci mi tylko kontrolka od smarowania :-( . Nic więcej. wześniej świeciły mi jeszcze dwie konrolki na samej górze (na środku licznika). jeśi dobrze pamiętam to było od wody i od hamulca postojowego.teraz mam tylko smarowanie i ładowanie baterii przy odpalaniu silnika :-( W/w usterki jeśli ktoś wie co można zrobić żeby moje oświetlenie działało prawidłowo i kontrolki też działały bez zarzutu to prosze o pomoc. Leszek z Myszkowa

bartek130191
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 29 kwie 2010, 09:04
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski

Post autor: bartek130191 » 13 sty 2011, 19:45

kolego co do tego podświetlenia zegarów i nawiewów to jak działa Ci podświetlenie tablicy rejestracyjnej to na sto % obstawiam ścieżkę w zegarach,na ich podświetlenie zostało puszczone za duże napięcie i ścieżka padła,a że po tej ścieżce idzie prąd do nawiewów to przepalona ścieżka przerywa obwód i prądu niestety niema :-( :-( :-( u mnie był taki sam problem,wyjmij zegary, rozkręć obudowę (zdejmij szybkę i powoli rozkręć obrotomierz bądź zegarek bo najczęściej tam przepala się ścieżka,jeżeli jest mocno przepalona to radze ci wymienić całą płytkę na nową-używaną :-) :-P :-) :-P ale od razu uprzedzam że jak masz zegary VDO to z UN4 nie pasuje i oczywiście na odwrót :-) :-) :-)

[ Dodano: 2011-01-13, 19:59 ]
leszek 1985 co do nie świecących kontrolek to Ci nie pomogę,a co świateł masz padnięty przełącznik zespolony czyli tzw,pająk a co do podświetlenia zegarów to może być kilka przyczyn
1.padnięta wiązka w tylnej klapie (robi zwarcie w kablach od podświetlenia tablicy)
2.padnięta ścieżka w zegarach (opisałem wyżej)
3.w nawiewach masz żaróweczki małe-u mnie raz tam było zwarcie jak siedziały diody i + stykał sie z - i lipa
4.w lampkach od podświetlenia tablicy rej.mogła pojawić sie korozja i tam występuje zwarcie
5.skoro padł Ci pająk to może być też jego wina

Ja bym zaczął od wymiany pająka bo skoro jest taki galimatjas to niema co go naprawiać bo to nic nie da,następnie sprawdził wiązkę w klapie i ścieżkę w zegarach jak dalej by nie świeciło to sprawdzaj to co napisałem więcej Ci nie pomogę bo nie jestem w stanie
Życzę powodzenia w naprawach!!!!!!!!!!!!!!!!!!

leszek1985
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 25 lis 2010, 22:57
Lokalizacja: Myszków

Post autor: leszek1985 » 05 lut 2011, 12:08

dzieki za podpowiedz:) juz wszystko wiem:) padła całkowicie intalacja elektryczna, :( zała wiązka co idzie od stacyjki, od "pajaka" i od licznika. :( i spaliła sie skrzynka od bezpieczników od spodu. po wymianie wszystkiego wszistko działa jak należy. :):):) teraz mam roblem z nawiewem ciepłego powietrza:(:( auto wogóle mi nie grzeje, a dokładniej nadmuch jest (wentylator działa prawidłowo) tylko nie mucha wogóle ciepłe powietrze. po sprawdzeniu wszystkich ciegieł stwierdziłem że powietrze dmuchane przez dmuchawe wogóle nie przepływa przez nagrzewnice. niewiem co mam teraz robić dalej żeby ciepłe powietrze wylatywało przynajmniej na szyby.:( czyzbym musiał zdejmować całą deskę z przodu żeby sie dostać do nagrzewnicy????

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga