Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 avant] tylna klapa

ODPOWIEDZ
sebco
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 17 mar 2007, 09:06
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

[b4 avant] tylna klapa

Post autor: sebco » 31 sty 2012, 20:26

Witam
Postanowiłem wymienić tylna klapę bo rdzewiała na podszybiu moja żona uderzyła ją dodatkowo i robota jej nie miała sensu.Kupiłem na allegro ten sam kolor idealna klapę 2 lata starszą 1992. Problem w tym że firma kurierska uszkosziła ją. Będę próbował coś wskurać ale jakby się nie udało to co moge spróbować z ym zrobić

Obrazek Obrazek Obrazek

Lakier popękał ale nie odchodzi. Czy jak spróbuje wyprostować francuzem, kleszczami przez gumę. Lakier odpadnie? Czy lepiej uderzać?
SILVER HORSE V6

Awatar użytkownika
Jasiu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 200
Rejestracja: 03 gru 2006, 20:00
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Jasiu » 31 sty 2012, 20:40

Witam.

Zlecić naprawę blacharzowi,sam nic nie zrobisz,uszkodzisz więcej i potem koszty naprawy będą większe.

Jasiu.
Audi 80 the best !

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 31 sty 2012, 21:31

sebco pisze:jak spróbuje wyprostować francuzem, kleszczami przez gumę. Lakier odpadnie?
sebco, w ten sposób możesz spowodować zagięcie pokrywy, tuż za złamaniem, pod napisem TDI. Mniej więcej tak miedzy D a I. Blacha jest teraz naciągnięta i przy prostowaniu będzie się musiała gdzieś podziać. Po pierwsze, nie rób tego na mrozie, bo lakier bankowo odpadnie. Weź opalarkę, lub suszarkę do w włosów (w tym wypadku nie będzie ryzyka przegrzania lakieru), podgrzej dobrze całą okolicę tego uszkodzenia, w miejsce złamania przyłóż jakiś twardy drewniany klocek (możesz podłożyć pod niego jakąś szmatkę lub gumę), a od tyłu uderzaj młotkiem, najlepiej gumowym (są takie małe, po jednej stronie mają twardą gumę, a po drugiej kauczuk). Prostować zaczynaj delikatnie, od góry, do dołu - stopniowo, powtarzając to kilku, lub nawet kilkunastokrotnie.

sebco
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 109
Rejestracja: 17 mar 2007, 09:06
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: sebco » 31 sty 2012, 21:58

Mam zamiar robić wiosna/lato kupiłem bo trafiła się okazja a i tak chciałem kupić.
Więc czemu nie teraz.
Myślałem o francuzu ale nie o wyginaniu tylko aby ściskac jak imadło
Ale pomysł z podgrzewaniem lakieru dobry.

Może jeszcze jakaś opinia i pomysł im więcej tym lepiej i bede wiedział jak w razie co za to się zabrać.

Poprostu trafiło mnie jak kupiłem perfekcyjna klapę (prosiłem o zdjęcia sprzedawcę - każde miejsce było prefekt 20lat) a firma kurierska ubiła róg.
SILVER HORSE V6

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga