Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4]Problem z centralnym zamkiem?

pitazz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 01 sty 2012, 19:53
Lokalizacja: Swarzędz/Wlkp

[80 b4]Problem z centralnym zamkiem?

Post autor: pitazz » 29 paź 2012, 20:57

Witam.Mam centralny zamek razem z alarmem a mój problem jest następujący.Zarówno z kluczyka jak i z pilota samochód się otwiera z tym że, po przekręceniu kluczyka w stacyjce drzwi automatycznie się zamykały.Teraz raz się zamkną raz nie.Słychać jakby chciały się zamknąć ale nie za każdym razem to się udaje.Jest to trochę irytujące ponieważ mając ustawiona lampkę kabinową w pozycji na otwarcie drzwi jak zapale samochód ona cały czas się świeci......Co może być tego przyczyna?Miał ktoś podobny problem?Mam nadzieje że uda nam się wspólnie coś z tym zrobić :D Pozdrawiam

Awatar użytkownika
schack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 687
Rejestracja: 26 mar 2012, 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: schack » 29 paź 2012, 21:02

Otwórz auto i idź z tyłu nasłuchuj czy pompka imo pompuje długo czy w momencie... Jak pompuje to w czasie tego nie zamkniesz auta ani z pilota ani z kluczyka a jedynym sposobem na naprawienie usterki jest znalezienie miejsca gdzie ucieka powietrze. (może być to w bagażniku, klapach, drzwiach, wszędzie gdzie wężyki idą.

Awatar użytkownika
ab_ccc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 73
Rejestracja: 29 sie 2010, 14:31
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: ab_ccc » 29 paź 2012, 21:36

Sprawdź moduł centralnego zamka i przewody do którego jest podłączony, może coś nie łączy jak to u mnie miało miejsce. Wystarczyło odłączyć i ponownie podłączyć.

pitazz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 01 sty 2012, 19:53
Lokalizacja: Swarzędz/Wlkp

Post autor: pitazz » 29 paź 2012, 21:39

może trochę źle napisałem:D Zarówno otworzyć jak i zamknąć auto mogę....tak samo alarm po jakimś czasie zmyka bez problemu...problem jest w tym że kiedyś po odpaleniu auta drzwi od środka się zamykały i w tym momencie lampki kabinowe się wygaszały a po zgaszeniu automatycznie się odblokowywały i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki lampki się zapalały...teraz to się nie dzieje i lampki cały czas mam wyłączone bo mnie to denerwuje jak jadę a lampki cały czas się świecą...

Awatar użytkownika
schack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 687
Rejestracja: 26 mar 2012, 10:32
Lokalizacja: Lublin

Post autor: schack » 29 paź 2012, 21:40

u mnie się nie zamykały drzwi nigdy po odpaleniu, nie pomogę

pitazz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 01 sty 2012, 19:53
Lokalizacja: Swarzędz/Wlkp

Post autor: pitazz » 29 paź 2012, 21:52

w sumie to też bym nie chciał bo jest to trochę niebezpieczne....ale tak już było...jakbym wiedział jak to bym to rozłączył ale nie znam się na elektryce i tylko bym coś popsuł...więc niech będzie jak jest ale niech działa jak działało:D

Awatar użytkownika
m_an_ie_k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 29 lut 2012, 02:15
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: m_an_ie_k » 01 lis 2012, 02:43

pitazz, jakiej firmy masz alarm? ew skąd jesteś? ja ostatnio u siebie ożywiłem alarm i też mam funkcje ryglowania drzwi w momencie włączania zapłonu, najczęściej daje się ją wyłączyć poprzez odpowiednie zaprogramowania alarmu.

a co do oświetlenie to myślę, że warto przyjrzeć się elektronice przy pompce od centralnego która też steruje oświetleniem wnętrza, prawdopodobnie zimne luty płatają figle
Było B4 avant ABK '92

Awatar użytkownika
ignac112
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 740
Rejestracja: 30 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Mrągowo, Warm-Maz.
Kontakt:

Post autor: ignac112 » 01 lis 2012, 14:37

Z tego co wiem, to w tych alarmach jest opcja, że drzwi się ryglują często po wciśnięciu hamulca na zapłonie, więc u Ciebie ten kabel sygnałowy musiał powędrować na 12v po zapłonie. Może prąd nie może przejść i dlatego nie daje wystarczającego sygnału do centralki.
http://www.youtube.com/watch?v=QaSenfJ6DgE Mój kibelek :)

http://chomikuj.pl/adrianlbd - trochę pdfów do audi i innych bzdur

Awatar użytkownika
m_an_ie_k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 29 lut 2012, 02:15
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: m_an_ie_k » 02 lis 2012, 11:49

dlatego warto poznać chodź nazwę alarmu, np w moim nie ma przewodu który prowadzi się do dźwigni hamulca, a producent opcje ryglowania uzależnił od włączania zapłonu, no i jeszcze kwestia gdzie instalator się wpiął ze sterowaniem centralnego.
Było B4 avant ABK '92

pitazz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 98
Rejestracja: 01 sty 2012, 19:53
Lokalizacja: Swarzędz/Wlkp

Post autor: pitazz » 08 lis 2012, 21:23

Dzięki panowie za zainteresowanie <piwo> już ogarnięte...Światełko ładnie się zapala i gaśnie a drzwi zamykają i otwierają :D Najpierw odłączyłem pompkę centralnego i drzwi ładnie chodziły ale lampka nie gasła...aż wstyd pisać ale problemem był mały czujnik zamknięcia drzwi tylnych lewych :mrgreen: :mrgreen: :lol: ....Teraz mam problem bo bagażnik mi się nie chce ryglować :roll: Ciągle coś...

Awatar użytkownika
m_an_ie_k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 29 lut 2012, 02:15
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: m_an_ie_k » 09 lis 2012, 02:49

sprawdź wiązkę klapy. może przewody się pourywały.
Było B4 avant ABK '92

ajq

Post autor: ajq » 09 lis 2012, 16:49

witam mam prblem z centralnym zamkiem otóż otwiera sie z pilota normalnie natomiast sie nie zamyka audi 2.8 quattro

Awatar użytkownika
m_an_ie_k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 134
Rejestracja: 29 lut 2012, 02:15
Lokalizacja: Radom / Warszawa

Post autor: m_an_ie_k » 10 lis 2012, 13:49

ajq, napisz coś więcej o swoim centralnym, piloty oryginalne, czy dokąłdany moduł otwierania z pilota?
Było B4 avant ABK '92

DomelŁDZ
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 18 lut 2016, 16:42

Post autor: DomelŁDZ » 18 lut 2016, 17:02

Witam. Jestem tutaj nowy i nie bardzo wiem czy w dobry temat wpisuje swój problem.
Chodzi o otwieranie tylnych dzwi.
Audi B4 92 r. 2 litry benzyna. Wszystkie dzwi z centralnego sie otwieraja oprucz tylnych prawych i teraz tak nie mozna nawet podniesc do gory tego cypideusza do ryglowania dzwi ani do gory ani do dolu ani drgnie. Rozłanczalem klemy zeby zresetowac centralny ale nie pomaga, szarpanie za klamki wewnetrzna jak i zewnetrzna tagze bez skutecznie. A nie chcialbym rwac tapicerki. Czy mozna to jakos otworzyc? PS.Tak sie zrobilo po teperaturach minusowych. ale juz przeciez mamy bardziej teperatury plusowe wiec powinno odpuscic.

burda
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 60
Rejestracja: 23 lip 2010, 08:18
Lokalizacja: Braunschweig

Post autor: burda » 22 kwie 2016, 10:23

Witam
podepne sie pod temat.Kupilem ostatnio sterownik do elektrycznego zamka F-my Remotronix Mod RTX KE4/SE4 Wedlug otrzymanej instrukcji moze byc sterowanie(+) (-) sterowanie zmienne(+)(-) a takze sterowanie bezposrednie silownikiem.Szkopul w tym,ze ze sterownika
wychodza tylko 2 przewody sygnalowe (z wyjatkiem sterowania zmiennego gdzie zalecane jest przeciecie przewodow miedzy przewodem pomaranczowym a kompresorem - gdzie sa przewody sygnalowe na tym schemacie nie podano).W samochodzie mam obecnie stary sterownik zalozony przez poprzednika ktory jest podlaczony w obu przednich drzwiach do silownikow master (5 przewodow) z tylu sa silowniki slave (2 przewody).Podczas rozmowy z przedstawicielem Firmy Remotronx uslyszalem,ze ten sterownik nie bedzie dzialal "z kluczyka".
Jeyna mozliwosc to podpiecie rownolegle 4 silownikow ale w tej konfiguracji istnieje mozliwosc otwarcia drzwi tylko z pilota.Moje pytanie:czy jest mozliwosc takiego podlaczenia aby zamek dzialal zarowno z kluczyka jak i z pilota.
Moje auto to Audi 80 B4 z 1994 roku.
Pozdrawiam burda
dariusz

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga