Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 ABT/ABK] Ustawianie rozrządu

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
KamilJ.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:53
Lokalizacja: podlasie

Post autor: KamilJ. » 01 lip 2011, 10:19

Wracam z wiadomościami po wymianie dolnych kół rozrządu,paska i rolki napinającej. Jest poprawa, ale na dolnych kołach rozrządu pasek na wolnych obrotach delikatnie balansuje. małe wejście na obroty i wszystko wygląda ok, więc zostawię to jak jest(i tak jest spora poprawa) Paska na razie nie tnie, ale cięcie paska w moim przypadku mogło być spowodowane zanieczyszczeniem powierzchni rolki prowadzącej pasek (pewnie olej z piachem i kurzem, który nieźle się przykleił w kilku miejscach, wcześniej widać nikt nie dbał o czystość w komorze rozrządu) Poza tym zmieniłem śrubę na której osadzona jest rolka, tak na wszelki wypadek, ale z tego co zauważyłem to i stara była dobra, CHOĆ trzeba dodać, że rolka SKF (ta sama sprzedawana w pudełkach różnych marek) ma luz poprzeczny na tulejce względem śruby na której jest osadzona. Chciałem to zlikwidować, ale nawet na nowej śrubie rolka zachowuje się tak samo. Średnica tulejki względem śruby jest moim zdaniem zbyt rozbieżna tzn. rolka powinna pracować na tulejce, ale bez żadnych luzów poprzecznych, a tu było to nie dość że czuć to i widać. Postanowiłem spróbować złożyć to jak jest i na razie ok.

wilk100 wymieniałeś dolne koło rozrządu?? napisz jak koła prowadzą pasek rozrządu,tzn. jak to wygląda na każdym kole rozrządu, czy nie wystaje poza koło i czy na którymś nie przesuwa się na boki. Przyjrzyj się dobrze na małych i większych obrotach, spróbuj wychwycić każdy szczegół i opisz. Wtedy może przez forum da się coś poradzić. Zdrówko Koledzy <piwo>

Awatar użytkownika
Prezes
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 99
Rejestracja: 27 lut 2007, 19:24
Lokalizacja: Praszka

Post autor: Prezes » 03 lip 2011, 17:45

Witam.
Gdyby komuś to pomogło to rozwiązałem już problem zsuwającego się paska....

Wymieniłem wszystkie koła zębate i problem znikł.
Koszt stosunkowo niewielki bo za jedno koło płaciłem coś ok 50-60zł a za drugie ok 40zł.

Pozdrawiam
TH
SPRZEDAM : ŻARÓWKI LED - ŻARNIKI XENON - Lampy do Jazdy Dziennej LED - PRZETWORNICE. Zakup przez Allegro lub PW. Dla forumowiczów - zniżki na hasło "audi80.pl"
KONTAKT : 504787027 lub PW lub info@autoszyha.pl

KamilJ.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:53
Lokalizacja: podlasie

Post autor: KamilJ. » 21 lip 2011, 23:40

I PROBLEM Z CIĘCIEM PASKA POWRÓCIŁ... Sprawdzam pasek co jakiś czas. Niby wszystko dobrze, aż trzeba było przejechać około 2000 km żeby zobaczyć, że pasek znów jest ścięty. Ręce mi opadają :-( I naprawdę już nie wiem co robić. :cry:

Awatar użytkownika
maniek2312
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 05 lut 2010, 00:15
Lokalizacja: ŚWIDWIN-SZCZECIN

Post autor: maniek2312 » 23 lip 2011, 21:04

Powodzenia KamilJ. z tematem,bardzo ciężki jest.Pozdrawiam

marcin-ek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 21 wrz 2011, 15:50
Lokalizacja: Berlin

Post autor: marcin-ek » 26 wrz 2011, 07:28

tak ma byc http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af6 ... a361d.html a jak nie jest ,to sciagnac pasek ustawicna znaki, i musi grac pozdr,,na koniec jescze zaplon
Marcin-ek

KamilJ.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:53
Lokalizacja: podlasie

Post autor: KamilJ. » 22 sty 2012, 14:30

Jak to już ktoś napisał, problem wraca jak bumerang. Zrobiłem na pasku ponad 10 tys. i już sznurki widać na wierzchu. Pasek wyciera się nierównomiernie. Jak ktoś ma jakiś pomysł to poratujcie. <buu>

krzyskowaty
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:05
Lokalizacja: Studzianki/Podlaskie

Post autor: krzyskowaty » 16 mar 2012, 21:28

Witam. Swego czasu miałem podobny problem do waszego, jak to opisujecie pasek schodził wam do strony obudowy i ocierając się o nią po prostu był ścinany. Usterka jak się okazuje jest banalnie prosta w naprawie. Wystarczy odkręcić metalowy element od rolki napinającej i zmienić śrubę od rolki wraz z rolką na zwykłą jaka była montowana w silnikach 1.8 z modelu B3. U mnie to pomogło, już ponad 40 tys i żadnego cięcia i ani śladu na pasku. :mrgreen:

KamilJ.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 29 maja 2011, 10:53
Lokalizacja: podlasie

Post autor: KamilJ. » 18 mar 2012, 09:44

krzyskowaty pisze:Witam. Swego czasu miałem podobny problem do waszego, jak to opisujecie pasek schodził wam do strony obudowy i ocierając się o nią po prostu był ścinany. Usterka jak się okazuje jest banalnie prosta w naprawie. Wystarczy odkręcić metalowy element od rolki napinającej i zmienić śrubę od rolki wraz z rolką na zwykłą jaka była montowana w silnikach 1.8 z modelu B3. U mnie to pomogło, już ponad 40 tys i żadnego cięcia i ani śladu na pasku. :mrgreen:
krzyskowaty, miałem dorabiać śrubę dopasowaną do rolki, ale sprawdzę ten myk który opisałeś, byłoby mniej pierdzielenia. Dzięki za podpowiedź. <piwo> Oczywiście opiszę wszystko po zabiegu (może to trochę potrwać ze względu na brak czasu)

krzyskowaty
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2010, 20:05
Lokalizacja: Studzianki/Podlaskie

Post autor: krzyskowaty » 18 mar 2012, 09:59

Ok Kamilu, ja miałem tyle szczęścia że śrubę dorwałem ze starego silnika który wujek miał "przypadkowo" :mrgreen: w garażu. Po zmianie możesz mieć mały problem z założeniem paska tzn trzeba będzie troche siły żeby go założyć ale napewno Ci się uda. Powodzenia i czekam na relację. ;-)

borys2.0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 20 sie 2012, 15:26
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: borys2.0 » 23 wrz 2012, 12:14

Kolego skizo masz racje silnik ABK ma własnie taki siłownik o którym mówisz, on jest połączony z napinaczem. jak naciagasz pasek to wystarczy troche go naciagnąc nawet nie musisz specjalnym kluczem wystarczy aby troche był naciagniety a po pozniejszym odpaleniu silnika pod wpływem ciśnienia oleju ten siłownik sam reguluje naciąg paska. przynajmniej tak mi sie wydaje bo ostatnio zmieniałem pasek i wychodzi na to ze to prawda :-P

Awatar użytkownika
LUPO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 612
Rejestracja: 12 sie 2012, 12:25
Lokalizacja: Miasto Neptuna GD

Post autor: LUPO » 23 wrz 2012, 15:30

borys2.0 pisze:Kolego skizo masz racje silnik ABK ma własnie taki siłownik o którym mówisz, on jest połączony z napinaczem. jak naciagasz pasek to wystarczy troche go naciagnąc nawet nie musisz specjalnym kluczem wystarczy aby troche był naciagniety a po pozniejszym odpaleniu silnika pod wpływem ciśnienia oleju ten siłownik sam reguluje naciąg paska. przynajmniej tak mi sie wydaje bo ostatnio zmieniałem pasek i wychodzi na to ze to prawda :-P


nie ciśnienie oleju tylko sprężyna w nim i lepiej go trochę lepiej naciągnąć niż tylko (trochę)
AUDI 100 C3 2.0 gaźnik
AUDI 80 1.8 PM i 2.0 ABT
AUDI A6 C4 2.0 16V ACE i 2.0 ABK
GOLF IV 1.9 AXR

miconal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 03 lut 2013, 17:27

Post autor: miconal » 04 lut 2013, 14:27

witam mam pytanie ile śrub trzeba poluzować by muc przestawić pompe wtryskowom w 1.9 tdi z góry dzięki

[ Dodano: 2013-02-04, 14:28 ]
pozdro

Awatar użytkownika
karolas123
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1616
Rejestracja: 26 mar 2007, 14:25
Lokalizacja: Białystok

Post autor: karolas123 » 04 lut 2013, 16:11

Nie ma to nic wspolnego z wymiana rozdzadu w abt to nie wiem po co pytasz o to w tym temacie.

Awatar użytkownika
paw1131
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 405
Rejestracja: 09 maja 2011, 12:45
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: paw1131 » 05 lut 2013, 00:43

LUPO pisze:
borys2.0 pisze:Kolego skizo masz racje silnik ABK ma własnie taki siłownik o którym mówisz, on jest połączony z napinaczem. jak naciagasz pasek to wystarczy troche go naciagnąc nawet nie musisz specjalnym kluczem wystarczy aby troche był naciagniety a po pozniejszym odpaleniu silnika pod wpływem ciśnienia oleju ten siłownik sam reguluje naciąg paska. przynajmniej tak mi sie wydaje bo ostatnio zmieniałem pasek i wychodzi na to ze to prawda :-P


nie ciśnienie oleju tylko sprężyna w nim i lepiej go trochę lepiej naciągnąć niż tylko (trochę)
Napinacz ten działa, ale jeśli się nie naciągnie odpowiednio paska to będzie po motorze(szkoda ABK).

Siłownik ten ma za zadanie dostosowywanie naciąg paska w zależności od obciążeń występujących w czasie jazdy.

Edward Cz.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2012, 10:38
Lokalizacja: Boguchwała

[ Audi 80 B4 ABK 2,0 ] Rozrząd.

Post autor: Edward Cz. » 06 lut 2013, 15:38

Witam Moderatorów i sympatyków Audi 80 B4. W lipcu 2011r kupiłem Audi 80 B4 rocznik 1994. Sprzedający użytkował go około dwa lata,ale podczas sprzedaży nie powiedział mi po jakim przebiegu był wymieniany zębaty pasek rozrządu w silniku.Auto przejechało już 212 tys. km i myślę, że należy dla bezpiecznej pracy tego silnika wymienić ten pasek. Mimo mojej długoletniej praktyki i wiedzy o samochodach nie mam odwagi podjąć się samodzielnie tej czynności przy tego typu silnika. W kolejnych trzech warsztatach serwisowych dowiedziałem się, że cena za usługę ( bez części zamiennych ) wyniesie około od 400 do 550 zł. Zapytałem dlaczego tak drogo i usłyszałem, że przy wymianie paska muszą zdjąć przedni zderzak, wyjąć wentylatory, chłodnicę i zdejmować koło pasowe z wału korbowego. Nadmieniam, że mój samochód nie ma klimatyzacji i dodatkowej chłodnicy i po wymontowaniu zespołu wentylatorów jest dość pokaźny dostęp do wykonania tej operacji. W związku z tym mam prośbę. Może ktoś z Panów mi pomoże i udzieli instruktarzu jak poprawnie wykonać tę robotę żeby nie dać zarobić kolejny raz tym ,,pazernym" pseudo mechanikom. Bardzo proszę pomoc. Pozdrawiam Edward Cz.
Czfm

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga