Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Siłownik klapy bagażnika- Co powinien robić?

ODPOWIEDZ
Mardrom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2015, 10:19

Siłownik klapy bagażnika- Co powinien robić?

Post autor: Mardrom » 24 kwie 2015, 10:26

Witam. Jeżdzę tak sobie i jeżdżę moją 80tką i jestem z tego zadowolony, aż w końcu zaczęły mnie nurtować pytania odnośnie klapy bagaznika. Silownik w masce trzyma ją w górze i kiedy próbuję zamknąć maskę i nie opuszczę jej wystarczająco nisko, to wraca na swoje miejsce- wiadomo. Zauważyłem, że w klapie bagażnika również są siłowniki, ale klapa działa płynnie. Nie ma żadnego zatrzymywania, hamowania klapy przy podnoszeniu i opadaniu, zachowuje się tak, jakby była na samych zawiasach. Stąd moje pytanie- co one powinny robić? Ps. jesli nie podniosę klapy powyżej 90 stopni (prostopadle) do nadwozia, to opada swobodnie (nie próbowałem nią trzaskać, po prostu to czuć :) ) w dół. Jeśli jednak otworzę ją bardziej, to po prostu przechyla się do oporu w strone szyby i jest sobie otwarta. Dziękuję z góry za pomoc

Wiciunt
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 18 sie 2014, 11:17

Post autor: Wiciunt » 24 kwie 2015, 12:01

Jeśli dobrze zrozumiałem, klapa Ci opada jeśli nie jest otwarta na maxa? Jeśli tak tzn. że siłowniki gazowe "zużyły się" i trzeba je po prostu wymienić ;-)

Mardrom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2015, 10:19

Post autor: Mardrom » 24 kwie 2015, 12:41

Zastanawiam się co powinny robić. Od początku kidy dostałem to auto w swoje ręce to tylna klapa otwiera się swobodnie. Nie ma żadnego hamowania tej klapy, żadnego odgłosu siłowników jak spod maski i jeśli nie otworze klapy tak, żeby pod wpływem swojego ciężaru przechyliła się w stronę szyby, to po prostu opada jakby w ogóle siłowników nie było. Znaczy się są do wymiany?

Wiciunt
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 18 sie 2014, 11:17

Post autor: Wiciunt » 24 kwie 2015, 12:51

Z założenia siłownik powinien sam otworzyć maskę/klapę - ale jeśli klapa nie opada sama(siłownik ją na tyle przytrzymuje w pozycji otwartej) to chyba nie ma sensu zmieniać.

Mardrom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2015, 10:19

Post autor: Mardrom » 24 kwie 2015, 13:16

Zle sie wyrazilem. Chodzilo mi o to ze nie ma zadnego takiego wywierania sily badz tez hamowania w koncowej fazie otwarcia, tj kiedy klapa dochodzi do pelnego otwarcia. Silownik nie daje nawet oznak zycia, ale skoro powinien ja przytrzymywac i otwierac to moj jest zdecydowanie do wymiany. Klape otwieram tylko ja, nie ma zadnej inicjatywy ze strony silownika :)

Wiciunt
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 18 sie 2014, 11:17

Post autor: Wiciunt » 24 kwie 2015, 13:55

Jeśli będziesz chciał wymienić te siłowniki to zapraszam na aukcje użytkownika "lechparts" na allegro ;-)

Mardrom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwie 2015, 10:19

Post autor: Mardrom » 24 kwie 2015, 13:56

W jakiej cenie komplet tył i do maski? :D

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 24 kwie 2015, 19:21

Mardrom, tu jest odpowiedni dziął tylko tag by się przydał _uwaga
Mardrom pisze:W jakiej cenie komplet tył i do maski?
tył to 30 dychy albo 35 sztuka już nie pamiętam
WRC is for boys.
Group B was for men.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga