Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.6 ABC] Problem ze skrzynią automatyczną, drgania przy

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
DaVWidek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:54

[B4 2.6 ABC] Problem ze skrzynią automatyczną, drgania przy

Post autor: DaVWidek » 17 kwie 2017, 17:48

Witam

Posiadam od niedawna Coupe z silnikiem ABC i automatem. Zauważyłem, że jak jadę spokojnie z prędkością około 60 km/h to auto całe drga oraz słabo przyspiesza. Podejrzewam, że przyczyną jest skrzynia biegów, ponieważ do tej prędkości biegi zmieniają się bez problemu i nie ma takich objawów. Po wciśnięciu SPORT jest trochę lepiej ale nie idealnie.

Proszę o pomoc ...

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5442
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 17 kwie 2017, 19:34

Posiadam od niedawna Coupe z silnikiem ABC i automatem
Po zakupie wypadałoby wymienić olej z filtrem w skrzyni biegów , w wielu przypadkach pomagała wymiana na świeży olej.

DaVWidek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11
Rejestracja: 14 lip 2010, 17:54

Post autor: DaVWidek » 17 kwie 2017, 20:43

Dzięki za odpowiedź. Dam radę sam to zrobić? Jaki koszt mniej więcej?

miron72
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 553
Rejestracja: 20 lis 2007, 21:25
Lokalizacja: TOS

Post autor: miron72 » 18 kwie 2017, 09:59

Zmiana oleju nie jest ciężka, wymaga jedynie czystości i staranności. Trzeba dopilnować norm i ilości.
Cięższy temat to czyszczenie kasety sterującej. Można u siebie i robiłem to skutecznie ale tutaj czystość już jak przy operowaniu ulubionego psa musi być.

A dokładniej to auto nie jedzie, bo skrzynia nie zmienia, czy nie wychodzi silnik płynnie z jakiś 2000rpm? Nieco niejasno Kolega pisze.
Jak kupowałem A6 obecne to było kilka miesięcy po udokumentowanym serwisie(oczywiście przelana skrzynia olejem) na skutek paniki "skrzynia pada". Po wymianie zero poprawy, kogoś natchnęło zajrzeć do kata i to było to. Auto się odmuliło.

Tak czy inaczej z olejem w skrzyni nie robi się żartów. Bo to ona się śmieje ostatnia...

Jakbyś się na wymianę w zakładzie zdecydował to uprzyj się i patrz na ręce. I sprawdź czy poziom jest ok. Widziałem to w niemal każdej skrzyni naprawianej u speców -przelana olejem. W razie wycieków po naprawie mają wtedy "zapas" -i czasu i oleju.
A podmiana np. Dextronu Castrola na jakiś tańszy to za rękę sam złapałem przy próbie.
A6C4 2.6 avant, A4B5 ADR avant

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga