Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 PM] Zmiana automata na manual

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
qterek18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 21 kwie 2007, 00:07
Lokalizacja: Studniska

[B3 1.8 PM] Zmiana automata na manual

Post autor: qterek18 » 17 maja 2017, 16:16

Witam serdecznie. Proszę was o rozwianie moich wątpliwości w związku ze zmianą automata na manual. Dawce mam Audi 80 b3 1.9E silnik SD skrzynia AKL (1987 r.). Mój automat (1991 r.) powoli kończy się tzn. jak jest zimny to piszczy coś w nim i wraz z nabieraniem prędkości piszczy głośniej no i jak się zagrzeje to jak przerzuca z 1 na 2kę to jakby na dwie sekundy się zawiesił i wskakuje bieg. Mam obawy co do mocowania skrzyni manualnej. Czy jest możliwość "odczepienia" bez wycinania od karoserii? I czy będzie to mocowanie pasować do karoserii z automatu. A może jest konkretny poradnik jak to zrobić .

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4640
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 18 maja 2017, 18:08

Zobacz czy obok skrzyni (po stronie kierowcy) masz miejsce na wkręcenie śruby 5: http://www.oemepc.com/audi/part_single/ ... 838/lang/e
Ta śruba jest na wysokości śruby "sanek".

Niektóre silniki/roczniki miały też prawe mocowanie: http://www.oemepc.com/audi/part_single/ ... g/e#sec_20
Ale jeśli nie masz miejsca na poduszkę prawego mocowania to trzeba będzie zmienić "sanki".
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

qterek18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 21 kwie 2007, 00:07
Lokalizacja: Studniska

Post autor: qterek18 » 18 maja 2017, 21:43

Co do śruby 5 to właśnie musiałem wyciąć mocowanie (na rysunku nad poduszką) do poduszki z karoserii. W karoserii od automatu nie ma tego. Więc będę musiał wspawać albo na śrubki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga