Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.8 AAH] 80 Coupe 2.8 AAH

ODPOWIEDZ
adamek9995
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 07 sie 2017, 12:48
Lokalizacja: Gryfino

[B4 2.8 AAH] 80 Coupe 2.8 AAH

Post autor: adamek9995 » 16 wrz 2017, 19:02

Panowie, zabrałem się za wymianę pompki od sprysków przednich, zdemontowałem nadkole i spadł mi weżyk z nadkola jak na poniższym zdjęciu. Nie mam zielonego pojęcia od czego on jest, na pewno go udrożniłem bo był troche zabity syfem ale chcę złożyć już nadkole i nie wiem co z tym, orientuje się ktoś ?


Obrazek

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 wrz 2017, 19:47

Odpowietrznik akumulatora, większość akumulatorów ma podłączenie wężyka szczególnie aku Pb , chodzi o to żeby opary kwasu nie szły na komorę a były odprowadzane na zewnątrz, Widać szczególnie w niektórych zniszczenia co te opary potrafią zrobić.

adamek9995
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 07 sie 2017, 12:48
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: adamek9995 » 16 wrz 2017, 20:27

Mój aku przy plusie ma czarną zaślepkę ale mniejszą niż ten wężyk wiec wątpie że to do tego aku podejdzie, ale w takim razie mogę go tam tylko gdzieś przymocować żęby nie latał i tak zostawić bez obawy że zacznie mi się gdzieś do środka woda lać ? mysli_

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 16 wrz 2017, 20:55

a skąd ma się woda lac??

Bo zaślepkę się wyrzuca a daje redukcje i wężyk. Ale przeważnie przy akumulatorach wyjście jest z dwuch stron może przy drugiej nie masz zaślepki przy ujemnej bo AAH ma słupek ujemny blisko karoserii


Obrazek

adamek9995
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 07 sie 2017, 12:48
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: adamek9995 » 16 wrz 2017, 23:34

No tak, niema skąd. Głupie pytanie ale to wynika z mojego zdziwienia bo pierwszy raz o tym słysze.

Teraz się zastanawiam czy kombinować jakąś redukcje i to podczepiać czy zostawić jak jest mysli_

Ale dzięki wielkie za odp. jutro będę mógł złożyć nadkole ze spokojem :-)

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 17 wrz 2017, 08:33

Większość i tak pewnie ma nie podłączone co nie znaczy że nie trzeba zabezpiecza przed nalotem na klemach. Bo jest jeszcze druga przyczyna podłączenia oparów na zewnątrz akumulator gdy ma za duży prąd ładowania nadmiernie produkuje wodór a to jest gaz bardzo wybuchowy wiec producent pomyślał o bezpieczeństwie.

Do podłączenie wystarczy łącznik na węża chyba fi 4mm proste i kontowe bez problemu dostępne w akwarystyce.

W innych autach gdzie aku jest przy grodzi też jest podłączenie tylko tam wężyk idzie przez grodź


Obrazek

adamek9995
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 07 sie 2017, 12:48
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: adamek9995 » 19 wrz 2017, 13:35

Dzięki za pomoc. Na razie podczepiłem sobie ten wężyk żeby nie latał a jak będę gdzieś przy okazji to kupie redukcje i podczepie pod aku.

Pompke spryskiwaczy wymieniłem bo jej żywot się skończył, okazuje się że w zbiorniku do spryskiwaczy są dwie gumy w które wchodzi pompa niby dobre całe nie zmruszałe ale cieknie.. Udało się dopasować tą mniejszą, okazuje się ze w BMW E30 są takie same i nie ma problemu z dostępnością a do Audi juz nie produkują takich.. Teraz za to problem następny bo wężyk do sprysków łamie się w rekach ze starości, jest łączony w jednym miejscu już jakaś przelotówką i chciałbym nowy zamontować.
Orientujesz się może czy dostane jeszcze gdzieś oryginalny ? Bo lokalnych sklepach nic nie ma, a proponują tylko silikonowe przezroczyste które wyglądają jak...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga