Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 1Z]Jaki sterownik centralki na pilota wybrać?

ODPOWIEDZ
migoq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 08 maja 2018, 23:55

[B4 1.9 1Z]Jaki sterownik centralki na pilota wybrać?

Post autor: migoq » 31 maja 2018, 12:42

Cześć,
mam drobną usterkę z centralką do naprawy i pomyślałem, że skoro i tak będzie coś robione to może warto spróbować wrzucić do auta zamykanie na pilota. Jestem po lekturze 31 stron tematu tutaj o podłączaniu tego samodzielnie i utwierdziłem się w przekonaniu, że nie chce się w to bawić sam (antytalent elektroniczny) i potrzebuję konkretnej rady jaki sterownik kupić. Na allegro jest tego kupa, parę firm się przewija (rtx, proxima). Z tematu wywnioskowałem, że dobre są sterowniki firmy stig.
Nie zależy mi na kluczyku-scyzoryku, jakby był to fajnie, nie to nie (fajne byłoby zamykanie szyb). Sterownik stig bloker 57 tutaj uniwersalny sterownik stig, niemniej jest ich kilka wersji - jakie są główne róznice? Natomiast tutaj rzekomo dedykowany do audicy rtx , niemniej zastanawiam się na czym te "dedykowanie" polega, skoro niby oba działają z zamkami pneumatycznymi.
Nie chcę kupować po taniości, a wstępne oględziny wyglądają tak, jakby to było wszystko jedno, dlatego proszę o pomoc w wyborze (niekoniecznie oczywiście z tych dwóch, które zalinkowałem). Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 maja 2018, 13:52 przez migoq, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5441
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 31 maja 2018, 13:05

migoq, _uwaga

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 31 maja 2018, 16:49

Skoro pompka do wymiany zawsze można było by zeswapować orginalny pilot nawet scyzoryk.

Awatar użytkownika
audikom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 136
Rejestracja: 17 lip 2010, 14:49

Post autor: audikom » 31 maja 2018, 22:05

Czy chcesz wywalić starą centralkę ,co w niej popsute.
Jeżeli stara zostaje ,to upraszcza sprawę bo podpinasz się pod przewody idące z zamka które dają sygnał do starej centralki o zamknięciu/otwarciu drzwi.
Podpinasz tam przewody sygnałowe z nowej centralki które dają sygnał zamknij/otwórz po użyciu pilota.
Tak zamykasz/otwierasz pilotem.Możesz jeszcze podłączyć kierunki jeżeli będzie ci się chciało szukać gdzie.
Z szybami gorzej bo nowa centralka musi mieć tę możliwość i trzeba znaleźć gdzie podłączyć
Nie wiem czy B4 ma sterowanie +/- czy tylko plusem lub tylko minusem
W B3 miałem ten problem(+/-), wybrnąłem i wyszło lepiej bo jak otworze kluczykiem to otwierają mi się tylko drzwi kierowcy reszta zamknięta,za tę funkcje w innych centralkach trzeba dopłacać

Awatar użytkownika
krzych900
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 411
Rejestracja: 20 cze 2013, 23:21
Lokalizacja: PKN

Post autor: krzych900 » 31 maja 2018, 22:28

migoq pisze:Natomiast tutaj rzekomo dedykowany do audicy rtx , niemniej zastanawiam się na czym te "dedykowanie" polega, skoro niby oba działają z zamkami pneumatycznymi.
Bo ma logo na kluczyku

migoq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 08 maja 2018, 23:55

Post autor: migoq » 01 cze 2018, 06:43

audikom pisze:Czy chcesz wywalić starą centralkę ,co w niej popsute.
Jeżeli stara zostaje ,to upraszcza sprawę [...]
Czasami zamykając drzwi auto samo się całe zamyka, nic strasznego, dlatego raczej na pewno sam zamek zostaje. Chcę to sprawdzić i ew. zrobić to pomyślałem o zamontowaniu sterownika na pilot, widząc, że to ani jakiś turbo koszt ani wielki problem (no montować i tak sam nie będę). Tylko po prostu nie chcę kupić badziewia
krzych900 pisze:Bo ma logo na kluczyku
Czyli tak jak sądziłem, dopłacasz za pierdółki?:P

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4657
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 01 cze 2018, 08:59

Czasami zamykając drzwi auto samo się całe zamyka
Sprawdź wiązkę bagażnika. Widziałem przypadek że wystarczyło trzasnąć którymiś drzwiami i od wstrząsu kable z przełamanej wiązki sie łączyło i zasuwało cało auto. Albo po prostu rozłącz 3 pinową kostkę od wiązki kalpy za lewą tylną lampą.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
audikom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 136
Rejestracja: 17 lip 2010, 14:49

Post autor: audikom » 01 cze 2018, 10:05

Ja już ze trzy razy zakładałem ,zawsze kupowałem dostępną najtaniej używkę nigdy nie miałem problemu, to wszystko skośnoocy robią ,pakują w różne obudowy .
Na alle. . . . za 50-60 już z przesyłką kupisz z dwuletnią gwarancją ,tylko szukaj doświadczonego sprzedawcy bez negatywnych opini
Można kupić też zapewne w jakimś sklepie mortoryz. jeżeli nie lubi się poczty i przesyłek w ewent.
gwarancji

migoq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 08 maja 2018, 23:55

Post autor: migoq » 01 cze 2018, 12:08

maciek889 pisze:
Czasami zamykając drzwi auto samo się całe zamyka
Sprawdź wiązkę bagażnika. Widziałem przypadek że wystarczyło trzasnąć którymiś drzwiami i od wstrząsu kable z przełamanej wiązki sie łączyło i zasuwało cało auto. Albo po prostu rozłącz 3 pinową kostkę od wiązki kalpy za lewą tylną lampą.
Będę pamiętał i sprawdzę, dzięki.
audikom pisze:Ja już ze trzy razy zakładałem ,zawsze kupowałem dostępną najtaniej używkę nigdy nie miałem problemu, to wszystko skośnoocy robią ,pakują w różne obudowy .
Na alle. . . . za 50-60 już z przesyłką kupisz z dwuletnią gwarancją ,tylko szukaj doświadczonego sprzedawcy bez negatywnych opini
Można kupić też zapewne w jakimś sklepie mortoryz. jeżeli nie lubi się poczty i przesyłek w ewent.
gwarancji
Czyli rozumiem, że któryś z tych stigów uniwersalnych, jak ten którego wkleiłem w pierwszym poscie, będzie jak najbardziej spoko? One się różnią tylko wyglądem pilota z tego co widzę.

Awatar użytkownika
audikom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 136
Rejestracja: 17 lip 2010, 14:49

Post autor: audikom » 01 cze 2018, 21:17

Jak ten wpadł ci w oko to bierz ten,one wszystkie na podobnych/tych samych zasadach działają
Na ich stronie można sprawdzić czy będzie pasował do auta
Można też dostać 10% rabatu przy zarejestrowaniu się na newslettera

migoq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 08 maja 2018, 23:55

Post autor: migoq » 02 cze 2018, 19:14

Sterownik zamówiony zatem, dzięki za porady

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga