Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABT] Sonda lambda nie działa tylko na LPG Brc

Wszystko co związane z LPG
ODPOWIEDZ
paweldzwo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:32

[B4 2.0 ABT] Sonda lambda nie działa tylko na LPG Brc

Post autor: paweldzwo » 20 gru 2018, 02:20

Witam serdecznie,

Mam problem z którym nie wiem jak sobie poradzić, mianowicie, od jakiegoś czasu auto zaczęło palić więcej gazu, instalacja gazowa BRC BLITZ po podłączeniu wyskoczył błąd 00525 sonda lambda zwarcie z masą. Kupiłem nową oryginalną sondę boscha, ale niestety nic nie pomogło, zacząłem drążyć temat.

Okazało się że sonda na PB działa prawidłowo, zmieniają się wartości od 0 do 1, jak tylko przełączę na LPG wartość wędruje do 1.4953 i na niej stoi, następnie zazwyczaj po kilkunastu sekundach wartość zmniejsza się na 1 i już tak zostaje, jednocześnie pojawia się błąd 00525 czyli błąd sondy, wystarczy że przełącze z powrotem na benzyne, automatycznie wartość spada i zaczyna prawidłowo pracować pomiędzy 0 a 1. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Jedyne co przychodzi mi do głowy to emulator sondy ?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4643
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 21 gru 2018, 13:05

Przy gazie na mikserze (I, II generacja) błąd sondy w ECU benzyny to normalna rzecz, bo wtedy ECU benzyny nie ma wpływu na podawanie paliwa i zgłasza to błędem sondy. Co więcej zazwyczaj wtedy sterownik gazu (jeśli jest) wysyła emulacje sygnału dla ECU benzyny w celu zapobiegania rozstrojenia się adaptacji podawania benzyny. Ten emulowany sygnał może być sygnałem normalnej pracy sondy (tylko nijak mający się do tego co ECU oczekuje w danej chwili albo lepsza opcja w ABT na jako mase).

Jak pali ci dużo gazu to musisz zobaczyć jak pracuje sonda na lpg czyli sprawdzać bezpośrednio na przewodzie sondy albo w ECU gazowym. W ECU gazowym zobaczyłbyś też po pracy aktuatora czy isntalacje jest dobrze ustwiona.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga