Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 PM] Lakierowanie 80-tki

ODPOWIEDZ
XSZYMONXx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2018, 21:56

[B3 1.8 PM] Lakierowanie 80-tki

Post autor: XSZYMONXx » 02 lut 2019, 18:03

Audi 80 1.8S 90KM z 1991. Wygląda tak jak wygląda chcę je przywrócić do jak najlepszego stanu technicznie już nie jest źle. Wizualnie środek też ogarnę. Pozostaje zewnętrznie z racji że zbyt dużo pieniędzy nie mam pytanie czy samochód trzeba cały lakierować? W najgorszym stanie jest maska. Czy może polakierować część resztę wypolerować? Chodzi o to żeby to zrobić jak najtaniej bo inaczej w ogóle tego nie zrobię. A warto chyba ten samochód uratować. Więc jak zrobić to najtaniej i ewentualnie gdzie (Warszawa, Radom) znacie kogoś kto by pomógł?
Oczywiście trzeba się pozbyć tych syfiastych nalepek które ktoś nakleił.
Co mogę zrobić sam żeby jak najbardziej zaoszczędzić?

W załączeniu zdjęcia Audi.
Obrazek

adamze27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:28

Post autor: adamze27 » 02 lut 2019, 19:38

jak on cały tak wyglada to raczej powinien byc cały lakierowany,pytanie czy to się tobie opłaca bo według normalnych stawek całe auto plus blacharka to pewnie blisko wartosci tego samochodu mysli_ widzę duże ubytki klaru no i korozje mysli_ fota takiej jakosci że ciężko coś wywróżyc więcej mysli_ można popróbowac zmniejszyć koszty przez pomalowanie tylko elementów z dużym ubytkiem klaru,błotnik poszukac w kolorze używany
jest:Ford Mondeo MkV 2.0EB
Ford Mondeo MkIV 2.0TDCI
Nissan Primastar 2.5DCI 150

XSZYMONXx
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 55
Rejestracja: 01 lip 2018, 21:56

Post autor: XSZYMONXx » 02 lut 2019, 20:23

A w takim razie jaki orientacyjny koszt całości +/-?

Ewentualnie druga opcja polakierowanie samemu. Tylko co i jak wtedy zrobić wszystko żeby nic nie zepsuć co potrzebne itp?

adamze27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:28

Post autor: adamze27 » 02 lut 2019, 21:11

XSZYMONXx pisze:A w takim razie jaki orientacyjny koszt całości +/-?
całe auto to plus-minus 3 tys. zł,cena bedzie sie wahać w zależności od rejonu Polski,lakiernika i jego renomy mysli_ element średnio 200-350,też są duże wahania cen w Polsce mysli_ co do malowania samodzielnie to jest to całkowicie wykonalne,pod warunkiem ze masz miejsce,sprzęt,duzo czasu i odrobinę wiedzy
jest:Ford Mondeo MkV 2.0EB
Ford Mondeo MkIV 2.0TDCI
Nissan Primastar 2.5DCI 150

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 03 lut 2019, 12:53

XSZYMONXx pisze:...Ewentualnie druga opcja polakierowanie samemu. Tylko co i jak wtedy zrobić wszystko żeby nic nie zepsuć co potrzebne itp?
Ja mogę dodać od siebie, że oprócz umiejętności, konieczny jest też odpowiednio dobrany sprzęt.
Podam Ci przykład... Ja mam swój warsztat samochodowy, a co za tym idzie sprężarkę 100litrów o dużej wydajności... ok, duży osuszacz 30μm -> blok powietrza z filtrem 5μm, a i tak podczas lakierowania mojego starego citroena zrobiły się wtrącenia i lakier zgryzł się z olejem. Powód? Węże do powietrza używane były też do pracy z narzędziami, przez co śladowe ilości oleju z innej części instalacji spr.powietrza wyposażonej w naolejacz dostały się do pistoletu lakierniczego.
Dlaczego o tym wszystkim mówię? Bo chcę uzmysłowić jak ważne jest staranne wyposażenie komory lakierniczej. Ja akurat robiłem to dla siebie i w takim pędziwietrze Citroen AX :D więc mi zbytnio nie zależało. Audi 80 to jest auto o które warto dbać i jak już coś robić to tylko profi.
Ja nie jestem lakiernikiem, więc wolę zlecić to komuś kto ma sprzęt, wiedzę i umiejętności :-)

[ Dodano: 2019-02-03, 12:53 ]
adamze27 pisze:...element średnio 200-350..
To tanio.... mysli_ . W Sosnowcu warsztaty biorą za element od 400zł w zwyż... <niedowiarek>
Wszystko drożeje boisie .
OOOO Cztery pierścienie, robią wrażenie

adamze27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:28

Post autor: adamze27 » 03 lut 2019, 14:13

Patrique pisze:W Sosnowcu warsztaty biorą za element od 400zł w zwyż...
podałem średnią z internetu,znam takich co za wymalowanie budy biorą 7 tys. mysli_ renoma ma swoja cenę okok
Patrique pisze:Ja nie jestem lakiernikiem, więc wolę zlecić to komuś kto ma sprzęt, wiedzę i umiejętności
w tym wypadku musiałoby miec to sens,ponieważ samochód warty 3 tys. zł po lakierowaniu nadal zostanie tym samym samochodem za 3 tys. mysli_ to nie zadna wersja limitowana,z super silnikiem tylko standard jakich naklepali dziesiątki lub setki tysięcy sztuk
w tym wypadku nie widzę sensu aby wchodzić w niepotrzebne koszty,zabezpieczyć rdzę i wymalować tylko elementy z uszkodzonym klarem aby zachować w miarę poprawny obraz wizerunkowy
jest:Ford Mondeo MkV 2.0EB
Ford Mondeo MkIV 2.0TDCI
Nissan Primastar 2.5DCI 150

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga