Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Falowanie obrotów, szarpanie na ciepłym silniku

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
miloszgr

[B4 2.0 ABK] Falowanie obrotów, szarpanie na ciepłym silniku

Post autor: miloszgr » 14 mar 2019, 21:51

Cześć!
Wiem, że temat falowania w ABK przerabiany setki razy, natomiast nigdzie nie znalazłem analogicznej sytuacji.

Problem wygląda tak: regularnie użytkowany samochód, silnik chodzący jak igła. Niestety sporadycznie (raz na kilka dni) cierpi na falowanie obrotów i utratę mocy. Przy dojechaniu do świateł, obroty "odbijają się" od poziomu 500rpm i wracają do normalnego poziomu, z tym, ze silnik chodzi nierówno. Przy ruszeniu szarpie, i traci moc, aż do wyższych obrotów.
Problem pojawia się jedynie na dobrze rozgrzanym silniku, zazwyczaj dopiero przy którymś z kolei uruchomieniu w ciągu dnia. W pozostałych 95% czasu chodzi idealnie.
Gdy usterka występuje, wystarczy zgasić i ponownie uruchomić silnik, wszystko natychmiast wraca do normy.

Auto ma nowiutką sekwencyjną instalację LPG. problem występuje w identyczny sposób i na benzynie i na gazie.
Niedawno została założona nowa dedykowana BOSCH-owska sonda lambda. Jednak miałem problem z wtyczką zasilającą od strony wiązki silnika, zrobiłem jakieś 1500km z założoną, ale nie podpiętą nową sondą. Czy mogła dostać w dupę siedzac w wydechu i nie pracujac, bez podgrzewania? Aktualnie sonda ogarnięta, działa, sygnał oscyluje we właściwym zakresie.

Auto przed instalacją LPG pracowało z uwaloną sondą (sygnał ciągłe 0). Wtedy problem również kilkakrotnie wystąpił.

Przekaźnik 30, palec, kopułka, kable i świece wymienione na nowe.

Pomocy, gdzie szukać problemu? od czego zacząć?
Bardzo będę wdzięczny za pomoc!!
Miłosz

Zaorek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2019, 12:51
Lokalizacja: Podlaskie

Post autor: Zaorek » 15 mar 2019, 09:01

Dzieje się tak gdy jest mokro na dworze ?

Kogutiru
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 170
Rejestracja: 17 gru 2017, 20:07
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 AGG+lpg
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Kogutiru » 15 mar 2019, 09:15

Wyglada jakby silnik glupiał przez jakieś słabe połączenie odepnij wtyczki, Przeplywka,tps,hall przyświeć czy nie są odgięte albo zabrudzone, przejedz sie z kimś kto ma vaga i niech sprawdzi czy czasem nie ma chwilowego błędu skoro znika po zgaszeniu, mam wrażenie ze to cos tps szwankuje przez co komp myśli ze jest ubogo

miloszgr

Post autor: miloszgr » 16 mar 2019, 14:11

hej, dzieki za odpowiedzi. zachowanie auta jest niezależne od warunków pogodowych.
sprawdzę wtyczki i dam znać co dalej :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga