Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Szarpanie przy zmianie biegów

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
mhuczynska
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2019, 09:32

[B4 2.0 ABK] Szarpanie przy zmianie biegów

Post autor: mhuczynska » 15 kwie 2019, 15:51

Hej, w swojej B4 Quattro zauważyłam niepokojące przypadłości podczas zmiany biegów a mianowicie:
- podczas zmiany biegów szarpie tylnym mostem, mówiąc obrazowo jest taki "moment" po którym się jakby ten tylny napęd dopiero załączał i w tym momencie odczuwalne jest szarpnięcie

- po odpuszczeniu sprzęgła drążek zmiany biegów "skacze". Dzieje się to dokładnie w momencie puszczenia sprzęgła, niezależnie od tego czy następuje zmiana biegu czy nie (sprawdzałam wciskanie i odpuszczanie pedału sprzęgła bez zmiany biegu i dzieje się to samo).

Z przeglądania forum wygląda że to może być "wszystko", podejrzewam luzy na przegubach albo coś ze skrzynią, od czego proponowalibyście zacząć diagnostykę i naprawy/wymiany? Problem jest jak na razie co najwyżej irytujący i samochód normalnie jedzie ale jednak chciałabym możliwie jak najszybciej się uporać z tym problemem póki się nie posypie coś więcej...

Awatar użytkownika
cyssiek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 161
Rejestracja: 15 sie 2016, 17:42
Imię: Krzysztof
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cyssiek » 15 kwie 2019, 17:48

Podobny objaw miał kolega co prawda w E34 ale okazało się że przegub wału i podpora były wysrane a i poduszka skrzyni już dokonywała żywota. U mnie kopanie po puszczeniu gazu też było wynikiem poduszki pod skrzynią, chociaż ośka to bym się spodziewał że to samo jest u Cię
Była 80 ABK w sedanie.. jest 80 ABK w avancie <3
Moje Awdi

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga