Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.3 NG] montaż sterownika wtrysków

Wszystko co tyczy się silników rzędowych pięciocylindrowych.
ODPOWIEDZ
Krzysiekng80br
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:42

[B4 2.3 NG] montaż sterownika wtrysków

Post autor: Krzysiekng80br » 22 kwie 2019, 23:03

Witam jestem tu nowy. Piszę w sprawie montażu listwy wtryskiwaczy elektrycznych czy jest możliwość postawienia sterownika i wiązki z innego silnika z takowym sterowaniem paliwa.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez Krzysiekng80br, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 22 kwie 2019, 23:23

Krzysiekng80br, _powitania

Popraw temat w tym wątku , bo sam opis
Audi 80 b4 2.3
nic tu nie wnosi.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4640
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 23 kwie 2019, 09:55

Z tego co się orientowałem to co najwyżej z wczesnych VW transporterów T4 2.5 może by coś podeszło elektrycznie, późniejsze miały już czujnik indukcyjny na wale i trzeba by do tego dorzucić tarczę na wał i pewnie też wsadzić aparat zapłonowy z jednym wycięciem na tarczy halla zamiast czterech.
Pewnie też by listwa wtryskowa podeszła na rozstaw otworów tylko nie wiem jak na wysokość czy by się zmieściła.
Do tego pewnie T4ka ma inną przepustnicę, która nie będzie pasować p&p i dobrze by było ją włożyć bo tam jest potencjometryczny czujnik kąta otwarcia.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

kamil199x
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:45
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: kamil199x » 30 kwie 2019, 06:47

mam złożony elektroniczny wtrysk na tzw "świni" z ottomotive plan za niedługo to DET3+ bo prawdopodobnie wjedzie turbo (ale o tym osobny wątek niedługo). Teraz tak, pamietaj jedno, T4 miało dwa rodzaje zasilania wtryskowe, DIGIFANT (motor AAF i ACU) i SIMOS (AET, AVT, APL) Najleosza jest listwa wtryskowa z układu SIMOS ponieważ jest aluminiowa, i pasuje po przeróbce stopek, DIGIFANT ma plastikową listwę w zabudowie. Mając pojęcie, i rozpiske pinów steronika ECU i ZAPŁONU w 2,3 jesteś w stanie zrobić do nawet na EMU, jednak chcąc mieć serie bądź ciut więcej polecam DEC okok napewno jest to łatwiej wystroić niż archaicznego DIGIFANTA, ponieważ na garaż wjechało ABK które będzie postawione na innym sterowniku, łacznie ze zmianą wtrysków kilku rzeczy, i spokojnie myśle ze te 130KM zrobie łącznie ze zwiększeniem momentu.

Na zestawie k jet killers, postawiłem na chwile obecną 4 motory 2,3 , piąta stoi na placu z zestawem w pudle, potem wpada wyzej wspomniane ABK i konwersja w silniku 6A.

U siebie również mam złożone EFI w 2,3.
Moc w górę, moment poszedł znacznie do góry, na każdym biegu od dołu czuć że silnik jedzie jak należy. Po takim zabiegu daje Ci gwarancję że jesteś zadowolony z samochodu. gubi sie problem z montażem instalacji LPG, samochód mniej pali i zawstydza nie jedno nowe auto spod świateł :) zawstydzonyy_

ponadto, listwa wtryskowa to nie problem jeżeli masz kogoś kto potrafi spwać tigiem bo wtedy możesz zrobić takiego customa na własną ręke :)

Idąc tropem T4 to wszystko pasuje pod NG łącznie ze ssakiem i wydechowym bo sam czekam na odbiór kolektora wydechowego który jest robiony z t4 pod NG.....

Także, daj sobie spokój z DIGIFANTEM , bo moim zdaniem szkoda zachodu, zwłaszcza, że i taki motor robiłem, 2,3 na digi z T4. bo już piszac napisze to o czym zapomina wiekszość, :/ założenie to najmniejszy problem , pamietaj, że każdy motor indywidualnie dostał w fabryce mapę paliwa i osobne parametry, które np w 2,3 nie będą działać, i trzeba wszystko stroić od nowa, i o ile po montażu , DEC, DET, EMU, i układu stand alone , to żaden problem, bo np do strojenia DEC wystarczy umieć czytać i któś z sondą szerokopasmową oraz AFR, o tyle w digi nikt już nie chce grzebać , Bo ostatecznie 2,3 na digi skończyło na innym sterowniku , zostało wystrojone i bije na łeb na szyje wiekszość aut :) A mówiąc szczerze. Modyfikacje są zależne w tym silniku od głębokości portfela.......

P.s, dużo opisuje na fejsbukowej grupie Audi80 :)

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4640
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 30 kwie 2019, 10:48

kamil199x pisze:mam złożony elektroniczny wtrysk na tzw "świni" z ottomotive plan za niedługo to DET3+ bo prawdopodobnie wjedzie turbo
Ten z ottomotive też ma mapsensor który obsłuży nadciśnienie a DET3 chyba nie ma dużo więcej opcji aby opłacało się przerzucać.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

kamil199x
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:45
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: kamil199x » 30 kwie 2019, 11:13

maciek889 pisze:
kamil199x pisze:mam złożony elektroniczny wtrysk na tzw "świni" z ottomotive plan za niedługo to DET3+ bo prawdopodobnie wjedzie turbo
Ten z ottomotive też ma mapsensor który obsłuży nadciśnienie a DET3 chyba nie ma dużo więcej opcji aby opłacało się przerzucać.

tak, ale na DET3+ można bardziej dograć mapę zapłonu, i ma dwa wyjscia na sterowanie zaworem wolnych obrotów i zaworem turbiny, :-D nic jeszcze nie jest pewne, bedzie więcej to moze nie det a vems albo ee3+

Krzysiekng80br
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:42

Post autor: Krzysiekng80br » 27 paź 2019, 20:37

Cześć dawno nie odwiedzam forum z braku czasu.
A w sprawie zaczetego tematu zebrałem trochę grantów do 2.3
Sterownik od vw T4 2.5 AAF,listwe wtryskową wraz z kolektorem sącym i wydechowy, aparat zapłonowy, wszystkie czujniki.
Problem jest z dostępnością wiązki i tu ojej pytanie czy musi być kompletna z AAF czy można coś dorobić

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4640
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 27 paź 2019, 22:32

Dorobić zawsze można na podstawie schematu (jeśli schemat nie zawiera błędów) jak zdobędziesz pasującą wtyczkę do ecu i osprzętu.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Krzysiekng80br
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:42

Post autor: Krzysiekng80br » 27 paź 2019, 22:39

A jakimś schematem poratujesz

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4640
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 27 paź 2019, 22:43

Napisz z jakiego kody silnika masz ten wtrysk.

[ Dodano: 2019-10-27, 22:43 ]
kamil199x pisze:
maciek889 pisze:
kamil199x pisze:mam złożony elektroniczny wtrysk na tzw "świni" z ottomotive plan za niedługo to DET3+ bo prawdopodobnie wjedzie turbo
Ten z ottomotive też ma mapsensor który obsłuży nadciśnienie a DET3 chyba nie ma dużo więcej opcji aby opłacało się przerzucać.

tak, ale na DET3+ można bardziej dograć mapę zapłonu, i ma dwa wyjscia na sterowanie zaworem wolnych obrotów i zaworem turbiny, :-D nic jeszcze nie jest pewne, bedzie więcej to moze nie det a vems albo ee3+
Tylko te dwa wyjścia w DET3 są współdzielone z wtryskiwaczami, choć od którejś wersji jako trzecie można używać wyjścia częstotliwościowego z zewnętrznym tranzystorem. W trybie fuel inplant nie ma też opcji sterowania zaworem obrotów tylko doładowania (które można przerzucić na wyj. częstotliwościowe jeśli chce się mieć dwa banki wtryskiwaczy). I DET3 ma przewagę w można do zapłonu sobie korektę od temperatury płynu i powietrza dorzucić.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Krzysiekng80br
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 22 kwie 2019, 22:42

Post autor: Krzysiekng80br » 27 paź 2019, 22:46

Chodzi ci o kod silnika?

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 28 paź 2019, 18:07

Maćku - napisał wyżej że AAF
WRC is for boys.
Group B was for men.

kamil199x
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 51
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:45
Lokalizacja: Bielsko

Post autor: kamil199x » 02 lis 2019, 11:12

dwa banki nie są możliwe w NG ze względu na nieparzystą ilość cylndrów, Próby odbywały sie na wszelaki sposób i bez rezultatu. Det jak sie okazuje ma problem obsługi R5 bo obsługuje 4 wtryski, w r6 pokroju BMW odziwo działa, ale nie w R5 gdzie silnik bardzo mocno kuleje przy pracy. Co za tym idzie dalej temat ciągnąc, NG ma do bani rozwiązany uklad zapłonu na sterowaniu 5V co przy dużym obciążeniu nie idzie tego zgrać z AFR . Dlatego też metodą prób i błędów połączyłem zewnętrzny sterwnik z pinem modułu zapłonowego co dało możliwość 12V-ego sterpwania zapłonem w trybie wycofywania zapłonu. Nic więcej poza trigerem nie da sie ugrać z tym silnikiem, jeżeli sterownik ogranicza możliwości, Ottomotive miało temat na stole ale nie było faz testów drogowych. Det wycofywał kilka lat wstecz zapłon w uturbionym NG ale tylko na instalacji gazowej. wartości zadawane były na blisko 40' aż motor sie przekręcił i padł. bezradny_ Digifanta 1 spinałem ze sterownikiem DEC z tym że w ABK przeszło to strojenie po AFR i jest różnica. w temacie NG warto założyć jeszcze przepustnice z TPS np z V6 2.6 bądź 2.8 i pobawić sie we wzbogacanie TPS-em zamiast stosować go tylko do zerowego spalania rotfl Działa to w 100% i widać reakcje na afr (jak bede stroił finalnie nagram)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki pięciocylindrowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga