Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 2.0 6A] Problem prawdopodobnie ze skrzynią

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
Risen1543
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 30
Rejestracja: 01 lut 2019, 17:31
Imię: Kamil
Lokalizacja: Lublin

[B3 2.0 6A] Problem prawdopodobnie ze skrzynią

Post autor: Risen1543 » 01 maja 2019, 23:23

Witam, piszę bo już mi ręce opadają i mam mętlik w głowie ;/ A więc w moim audi jadąc do 100 km/h jest spoko, natomiast problem zaczyna się kiedy przekraczam magiczne 100km/h wtedy zaczyna być słychać dziwny odgłos od strony pasażera (im szybciej tym to się bardziej nasila, a od 120 już głośność tego nie rośnie), a dokładniej coś jak bym pociągiem jechał, słychać to tylko na 5 biegu. Na początku myślałem że to opona, w wulkanizacji powiedzieli że nie bo tam nic niepokojącego nie ma, opony roczne, myślałem że może krzywy alus, zmieniłem na stal to samo, mówię no może łożysko, dzisiaj wymieniłem na nowe i to samo, nic się nie zmienia. Wcześniej byłem na szarpakach wykazało luzy na drążkach stabilizatora, ale one zostały wymienione, reszta gość powiedział że jest ok. Teraz mam już pustkę w głowie co robić, przypuszczenia mam 3:

1. Coś nie tak z amortyzatorem
2. Poduszki silnika
3. Najbardziej prawdopodobne uszkodzona skrzynia biegów

Numer 3 wydaje mi się najbardziej prawdopodobne z prostej przyczyny, powiedzmy jadę sobie te 120km/h i SŁYCHAĆ rytmiczne jakby "bicie" na 5 biegu, na 4 przy tej samej prędkości nie słychać tego, no ale może po prostu silnik zagłusza to, natomiast jak jadę na tej 5 te 120 i wrzucę luzik to wszystko nagle cichnie i nie ma tego odgłosu. Jak by coś nie tak z zawieszeniem było to w sumie cały czas bym to słyszał moim zdaniem. Dodam że sprzęgło też nie jest już w najlepszym stanie bo już trochę wyżej bierze no i w korku przy ruszaniu 1/2 szarpie autem i kangurki potrafią być ;/ A co do samej skrzyni to też wydaje mi się że trochę to wszystko za głośno huczy... Ale równie dobrze może być to silnik.
Proszę o waszą poradę, od czego tu zacząć, co to faktycznie może być, jak się za to zabrać.
Pozdrawiam Kamil

Sando
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 314
Rejestracja: 08 paź 2015, 10:59
Imię: Jac
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Sando » 10 maja 2019, 00:14

Zacznij od poziomu oleju w skrzyni. Jeżeli za mało - dolać.
Ewentualnie wymiana na nowy - w skrzyni CVC po wymianie oleju było ciszej i lepiej wchodziły biegi.
W drugim Audi, które kupiłem z uszkodzonym 6 biegiem - okazało się, że oleju było trochę na dnie - przy rozbiórce wyszły jeszcze inne kwiatki jak np. uszkodzone zęby mechanizmu różnicowego
Obrazek
B2 CY
B4 1Z
Dużo literatury motoryzacyjnej:
http://chomikuj.pl/chomikos21

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga