Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi Coupe 1990 2.3

Prezentacja w/w od 1980 do 1996 lub od 1991 do 2000.
patryks
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2012, 16:03
Lokalizacja: DG

Audi Coupe 1990 2.3

Post autor: patryks » 03 maja 2019, 19:28

Cześć.

Mam na imię Patryk, jestem z Dąbrowy Górniczej i chyba mogę powiedzieć o sobie, że jestem fanem klasycznej motoryzacji. Najbardziej podobają mi się samochody z przełomu lat 80- i 90-tych. Z marką Audi jestem związany od kilku lat, ale nie zamykam się tylko na Audi, chociaż obecnie posiadam większość samochodów z tym właśnie logo.

Postanowiłem przedstawić Wam pojazd, który od pewnego czasu jest w moim posiadaniu. Długo szukałem Coupe, ponieważ zawsze mi się podobało, no i ma dach w przeciwieństwie do wersji Cabrio, którą miałem okazję użytkować ponad 15 lat temu. Byłem bardzo zadowolony z tamtego egzemplarza i swego czasu przyszedł pomysł zakupu równie ciekawego dla mnie Coupe, obecnie nawet bardziej z racji rzadkości występowania i większej elastyczności w użytkowaniu, tzn. dzięki obecności twardego dachu :-)

Z czasem udało mi się znaleźć prawie 30 letnie auto wg mnie bardzo zadbane, które spełniło moje dosyć wyśrubowane wymagania w zakresie:

- blacharsko-lakierniczym,
- stanu technicznego,
- stanu wnętrza i wyposażenia,
- stan silnika i typ,
- cena, która przynajmniej w chwili zakupu nie powinna być na poziomie "S2" :-D

... no i stało się -> Audi Coupe 1990 rok, silnik 2.3 NG, kolor srebrny :-)

Czym się wyróżniał i czym mnie przekonał do siebie? Tak więc w punktach:

- zero korozji (progi, drzwi, nadkola, maska, dach przy szybie, bagażnik, podłoga, itp. wszędzie czysto i nie było jeszcze grzebane),

- pierwszy lakier (70-90 mikronów) na wszystkich elementach poza lewymi drzwiami i lewym tylnym błotnikiem (około 200-250 mikro + trochę szpachli w okolicy między lampą i zderzakiem), oczywiście sprawdzone własnym czujnikiem elektronicznym, poza tym auto proste spójne i naprawdę równe, a szyby Audi z jednego okresu,

- wnętrze w bardzo dobrym stanie szczególnie: fotele, dywany, plastiki kompletne bez zniszczeń, drewno bez rys, półka tył cała, bagażnik czysty bez wilgoci, uszczelki drzwi bez uszkodzeń uszczerbień nie są twarde, a szyberdach sprawny bez zacieków,

- jeden właściciel, w tym książka serwisowa przez pierwsze 10 lat,

- stan techniczny – silnik 2.3 NG po pełnym serwisie (regulacja wtrysku u człowieka, który od lat specjalizuje się w układach KJet + nowe przewody, kopułka, świece, rozrząd, pompa wody, alternator, płyny chłodniczy/hamulcowy), nowe kompletne zawieszenie H&R -60/40, hamulce po regeneracji (zaciski pomalowane proszkowo, tarcze + klocki TRW), wszystkie elementy zawieszenia wymienione na nowe dobrej jakości, ogólnie Coupeta jeździ bardzo żwawo i trzyma się jak przyklejona,

Ma też wady jak prawie większość 30 latków… rotfl

- z zewnątrz: do malowania zderzak tył + spasowanie bo jest założony na próbę, no i nie podoba mi się ten lewy błotnik tył – raczej do poprawy, prawa gumowa listwa drzwi dół do wymiany i może prawy tył (jest lekko spuchnięta), do wymiany bat anteny posiada ubytki gumy, brak oznaczenia pojemności 2.3 na klapie

- mechanika: wydech – nie jest głośny, ale brzydki i lata świetności ma już za sobą, wg mnie coś skromniejszego będzie po prostu lepiej pasowało, olej + filtry na sezon, montaż klimatyzacji (mam komplet elementów, ale trzeba dokończyć i napełnić)

- wnętrze: podklejenie materiału na boczkach drzwi (boczki tył jest ok), kierownica do wymiany lub do ponownego obszycia, bo ta jakość pracy mnie nie urzekła, wymiana sterowania nawiewami z klimatyzacją na wersję z dekorem drewno, czujnik temp. zewnętrznej do sprawdzenia, w przyszłości może wymiana tapicerki w podsufitce ponieważ powoli zaczyna się rozwarstwiać

Ma też inne minusy niezależne od wieku: korbotronik przód (ale póki co szyber działa, a klimatyzacja "w drodze"), silnik to tylko 2.3 a nie np. 2.3 20V, napęd przód a nie quattro… no ale za tym egzemplarzem przemówił stan pojazdu, oraz cena… a teraz kilka aktualnych zdjęć:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

No i pomiar tego co najważniejsze - dach, maska, błotniki ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jak na pierwszą sesję wystarczy -> mam nadzieję, że przyjmiecie mnie z Coupetą do Waszego grona :-)

Awatar użytkownika
powolniak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 23 paź 2016, 23:34

Post autor: powolniak » 04 maja 2019, 17:41

Bardzo przyjemny samochodzik.
Właściwie tylko jedna krytyczna uwaga- drewniane dekory raczej nie są oryginalne i nie wiem zresztą czy np. szare nie komponowałyby się lepiej. Ja po okresie fascynacji drewnem i wielokrotnych podejściach do kupna (ale ceny dekorów drewnianych do cabrio zaporowe) jednak zostałem przy szaro -srebrnych, a teraz doceniam ich elegancję:)
Pozdrawiam Marcin

Awatar użytkownika
Maciek.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 11 sie 2011, 10:31
Imię: Maciej
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: SBE

Post autor: Maciek. » 04 maja 2019, 18:58

Drewno raczej oryginalne, ale brakuje jednego elementu, którego cena jest dosyć zaporowa :D http://trshop.audi.de/konakart/SelectPr ... model=0001
Nie ma co narzekać, że to 10V i bez quattro, za 20V quattro byś zapłacił kilka razy więcej. Tu wystarczy ogarnąć malowanie w jeden odcień, końcówkę wydechu i już będzie świetnie wyglądać. okok
| było '95 sedan ABK LZ5U | jest '09 S204 C220 CDI |

Awatar użytkownika
powolniak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 112
Rejestracja: 23 paź 2016, 23:34

Post autor: powolniak » 04 maja 2019, 20:27

A czy oryginalne dekory nie mają faktury forniru czeczota? Wrzucę zdjęcie aby zilustrować.
Proszę nie odbierać tego pytania jak gdybym odmawiał wdzięku autku:)

Awatar użytkownika
Maciek.
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 162
Rejestracja: 11 sie 2011, 10:31
Imię: Maciej
Model: Inny
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: SBE

Post autor: Maciek. » 05 maja 2019, 00:04

To chyba było dopiero w wersji B4
| było '95 sedan ABK LZ5U | jest '09 S204 C220 CDI |

krótki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 289
Rejestracja: 08 sie 2013, 18:08

Post autor: krótki » 05 maja 2019, 09:34

Dekory są ori i dobrze to wygląda. Dokupisz panel nawiewu i będzie ok.
Kierownica faktycznie jakaś lipa robota.
Zobaczyłbym jeszcze silnik.

patryks
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2012, 16:03
Lokalizacja: DG

Post autor: patryks » 05 maja 2019, 19:24

Dzięki za miłe powitanie w gronie i podpowiedzi. ;-)

W kwestii narzekania, że to nie Quattro i 20V... to cóż tylko tak wspomniałem, że fajnie by było gdyby tak właśnie było, ale niestety to kolejny samochód w domu, a budżet nie z gumy :-D więc decyzja była świadoma, że to będzie zakup tylko ośki.

Dekory wg mnie są chyba ori, ponieważ ten element ma nr części i logo Audi - niestety poprzedni właściciel próbował zrobić wersję pod klimę... ale efekt wyszedł mizerny.
Mnie osobiście dekory drewniane bardzo się podobają, zwłaszcza ten wzór drzewa (orzech jest dosyć popularny), myślę nawet o kierownicy w podobnym stylu jeśli kiedyś upoluję.
Obrazek Obrazek

Zgodnie z prośbą zdjęcie komory silnika:
Obrazek

Pytanie, może ktoś z Was ma do sprzedania ładną używaną listwę gumową drzwi prawych i prawego błotnika tył, wydech ori lub podobny zakończony dwiema rurkami jak w S2, oraz bat anteny? (ewentualne oferty proszę na PW - z góry dzięki!)

rafalaudi1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 29 sie 2007, 19:41
Imię: Rafał
Model: Audi 80 B1
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 6A
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rafalaudi1 » 05 maja 2019, 20:22

Bardzo fajnie utrzymane Coupe. Zazdro szyber dachu

patryks
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2012, 16:03
Lokalizacja: DG

Post autor: patryks » 08 cze 2019, 15:54

W oczekiwaniu na lakiernika (najwcześniejszy termin po koleżeńsku to... sierpień) kilka drobnych prac i modyfikacji, tj.:

1. Wydech - teraz ładnie wygląda, bo jest skromniejszy, odpowiednio dopasowany, no i daje delikatny pomruk (zdecydowanie mniej męczy niż Remus, a mimo wszystko podkreśla dźwięk R5)

Obrazek Obrazek Obrazek

2. Przegląd zawieszenia przy okazji zmiany kół na letnie - klocki, tarcze, amorki długo nie będą wymagały nakładów inwestycyjnych, a koła zimowe jeszcze sporo kilometrów pokonają (bieżnik w okolicach 8mm)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

3. Koła na lato - 15 calowe Zendery ET35 - zregenerowane i polakierowane proszkowo, poza frontem, który jest wypolerowany + nowe śrubki. Długo szukałem różnych wzorów felg i zastanawiałem się czy nie iść w 17 lub 16 cali, ale wygrał rozsądek, półkomfort w połączeniu z klasyką. Dzięki 15 calowej feldze z oponami 205/60 nie odczuwam negatywnych skutków obniżonego i utwardzonego zawieszenia. Można spokojnie atakować dziury nie bojąc się o pokrzywienie felg, a więc nie muszę non stop bacznie obserwować nawierzchni na drodze, co bywa irytujące w moim drugim samochodzie rotfl

Obrazek Obrazek Obrazek

krótki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 289
Rejestracja: 08 sie 2013, 18:08

Post autor: krótki » 12 cze 2019, 23:46

Komora wygląda ok, schludnie, bez wynalazków. Felgi ladne, zawsze mi się podobal ten wzór.
Czy te dystanse są potrzebne?

patryks
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2012, 16:03
Lokalizacja: DG

Post autor: patryks » 10 lip 2019, 13:26

Krótki bardzo dziękuję za te słowa - pierwszy ludzik, któremu podobają się moje koła... reszta znajomych nie potrafi zrozumieć mojego wyboru... :-P

Tak w ogóle to zaczęło się dziać z autem... na pierwszy ogień zamówiłem bat anteny za całe 20 złotych okok , ale trafił także wczoraj do "szewca/tapicera" który podjął się następujących prac:
- nowa podsufitka materiałowa lub welurowa (w zależności który kolor będzie bardziej zbliżony do oryginału), żeby nie wisiało i w głowę nie smyrało,
- podklejenie boczków tapicerki, żeby nie odstawały,
- kierownica + lewarek mają dostać nową czarną skórę z czarną nicią (to co było do tej pory to podobno eko-skóra, a więc eko-design, który po prostu nie pasuje do 30-letniego auta)
- dodałem też coś specjalnie od siebie, tj:
Obrazek
... :( - jak to mówią: niby nie moja wina, ale skrobnie moją kieszeń :)

W związku z powyższym i po przeczytaniu historii wielu z Was, a zwłaszcza Krótki Twojej - tj. sprawdziłem ten bezbarwny (czasami przytarty), drobne rysy na kilku elementach, plus błotnik tył do poprawy, plus zderzak w kolor i zapadła decyzja, że w sierpniu Coupetka trafia do wspomnianego lakiernika, ale na lakierowanie całego auta z wnękami z zachowaniem oryginalnego koloru. Po tej wizycie ma zawstydzać obecne nowe samochody. Ma być piękna!

PS. Dystanse były -> wg mnie robią robotę, ponieważ przód przy tych parametrach (błotnik/koło/ET) został spasowany prawie na równo i 15 cali lepiej się prezentuje, niż gdyby jeszcze zniknęło w nadkolu. To oczywiście tylko moja teoria, ale czymś muszę sobie wytłumaczyć 15 cali i dystsanse... rotfl

[ Dodano: 2019-07-10, 13:26 ]
Auto już po wizycie u tapicera - teraz czekamy na lakiernika i będzie gotowe na zloty z Youngtimerami ;-)

Pierwsze fotki, jeszcze przed umyciem wnętrza po pracach (podsufitka, boczki i kierownica/mieszek lewarka):

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

rafalaudi1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 29 sie 2007, 19:41
Imię: Rafał
Model: Audi 80 B1
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 6A
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rafalaudi1 » 04 sie 2019, 00:09

Widziałem ją niedawno w Sosnowcu na andersa. Fajnie się prezentuje

patryks
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 03 paź 2012, 16:03
Lokalizacja: DG

Post autor: patryks » 29 wrz 2019, 19:46

rafalaudi1 pisze:Widziałem ją niedawno w Sosnowcu na andersa. Fajnie się prezentuje
- bardzo możliwe, bo tam mieszkają moi rodzice, a więc czasem tam bywam.

W końcu auto odebrane i ogarnięte… wg mnie dopiero teraz prezentuje się ok, lakier bez żadnych wad, listwy dolne uzupełnione o nowe, progi dolne odświeżone, z zewnątrz prawie nowe auto, środek w równie fajnym stanie. Teraz czekam na drobne gadżety tj. ramki tablicy, naklejka klubowa, no i może przez zimę jakaś inna felga na kolejny sezon.
Kilka fotek z dzisiejszego dnia.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

krótki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 289
Rejestracja: 08 sie 2013, 18:08

Post autor: krótki » 30 wrz 2019, 21:21

Bardzo ladnie wygląda.

Awatar użytkownika
Leo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3792
Rejestracja: 06 mar 2008, 01:05
Imię: Adam
Model: Inny
Nadwozie: Coupe quattro
Silnik: 2,2 3B
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Leo » 01 paź 2019, 07:36

Ładne, bardzo ładne. Jedynie co mi nie pasuje to pomalowane w środku lampy,ale co kto lubi.
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Audi Way of Life!

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi Coupe / Cabrio.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga