Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 2.2 KV] Przekaźnik nr 11

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
Bartazel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 11 paź 2018, 10:35
Imię: Bartłomiej
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KV

[B3 2.2 KV] Przekaźnik nr 11

Post autor: Bartazel » 28 sie 2019, 17:12

Nie działa u mnie pierwszy bieg wentylatora (drugi załącza się prawidłowo przy ok. 96 stopniach) chłodnicy i wyczytałem, iż odpowiedzialny jest za niego przekaźnik na pozycji 11. Jednakże po zajrzeniu do skrzynki z bezpiecznikami u mnie takiego przekaźnika nie ma. Z ciekawości zwarłem też piny kablem przy włączonym i nagrzanym silniku, lecz nic się nie zadziało.

Następuje więc pytanie, czy taki przekaźnik w ogóle występował w moim modelu, jako że rozumiem iż z przekaźnikami bywa różnie.

Odnalazłem również czujnik ukazany na załączonym zdjęciu, który nie jest podłączony, a jego wejście znajduje się u spodu zbiorniczka wyrównawczego, czy wie ktoś za co on może odpowiadać i czy jest z tym jakoś może powiązany?

Obrazek

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4639
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 28 sie 2019, 18:20

Ten czujnik od dołu zbiorniczka to czujnik małej ilości płynu. W modelach 1.6 i 1.8 zazwyczaj nie występował zbiorniczek z tym czujnikiem. Może u ciebie ktoś odłączył bo czujnik się zablokował od kamienia.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Bartazel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 20
Rejestracja: 11 paź 2018, 10:35
Imię: Bartłomiej
Model: Audi 90 B3
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KV

Post autor: Bartazel » 28 sie 2019, 20:48

Dzięki za wyjaśnienie. Czujnik rzeczywiście jest w raczej kiepskim stanie, więc nie próbowałem go montować, ale może spróbuję go wyczyścić.

Awatar użytkownika
d1ogród
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 22
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:25
Imię: Rafał
Model: Audi 80 B2
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.2 KV
Lokalizacja: Legnica

Re: [B3 2.2 KV] Przekaźnik nr 11

Post autor: d1ogród » 08 maja 2020, 14:59

Bartazel pisze:
28 sie 2019, 17:12
Nie działa u mnie pierwszy bieg wentylatora (drugi załącza się prawidłowo przy ok. 96 stopniach) chłodnicy i wyczytałem, iż odpowiedzialny jest za niego przekaźnik na pozycji 11. Jednakże po zajrzeniu do skrzynki z bezpiecznikami u mnie takiego przekaźnika nie ma. Z ciekawości zwarłem też piny kablem przy włączonym i nagrzanym silniku, lecz nic się nie zadziało.

Następuje więc pytanie, czy taki przekaźnik w ogóle występował w moim modelu, jako że rozumiem iż z przekaźnikami bywa różnie.

Odnalazłem również czujnik ukazany na załączonym zdjęciu, który nie jest podłączony, a jego wejście znajduje się u spodu zbiorniczka wyrównawczego, czy wie ktoś za co on może odpowiadać i czy jest z tym jakoś może powiązany?

Obrazek

 
U mnie w KV też wentylator załącza się dopiero przy ok 100 stopniach na wskaźniku walczę już z temp jakiś czas bo mam na gorącym tem za wysokom o jakieś 10-15 stopni, ale o dziwo auto sie nie gotuje i nie wywala płynu już się zastanawiałem czy to zegar źle nie wskazuje bo wymieniałem termostat, pompe wody, chłodnicę i nic się nie zmienia, ale nie brałem pod uwagę tego że może wentylator nie ma 1 biegu .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga