Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4 1Z] skad wziazc 12V po stacyjce?

meow

[80 b4 1Z] skad wziazc 12V po stacyjce?

Post autor: meow » 28 kwie 2008, 11:41

Potrzebuje 12V po stacyjce do podpiecia radia - jak mam na stale to zre za duzo pradu, chcialbym wiedziec skad najlepiej taki prad podebrac:

oto co widze po zdjeciu oslony przekaznikow:

Obrazek

szaaleniec
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 03 wrz 2007, 10:25
Lokalizacja: Choszczno

Post autor: szaaleniec » 28 kwie 2008, 11:55

Nie bardzo wiem co ma zmienić podłączenie się od stacyjki, czy jak to określiłeś po stacyjce. Jeśli teraz zabiera dużo prądu to po podłączeniu inaczej też będzie to robił (nie wymyślono jeszcze perpetuum mobile, które pozwoliło by zabrać więcej prądu niż wymaga sprzęt, dostarczając go mniej ;-) ). Chyba, że masz na myśli to, że radio pobiera prąd na postoju nie włączone, wtedy należałoby dopatrywać się jakiegoś zwarcia. Albo wstawienie sporego pojemnościowo kondensatora zapobiegnie przygasaniu zarówno radia jak i świateł oraz ustabilizuje pracę innych odbiorników prądu (mówię o podłączeniu kondzioła do radia a właściwie przed nim, taki mały "układ" stabilizujący napięcie, jeśli to właśnie o to chodzi). Pozdrawiam Egon
samochód jest jak kobieta wymaga czułości dopieszczania no i twardej ręki ;)

meow

Post autor: meow » 28 kwie 2008, 11:59

przcyzuje:

do radia ida 2 napiecia 12: bat, i acc. Bat powinno byc na stale do podtrzymania napiecia, a acc jak sie przekreci kluczyk w stacyjce. Na ten moment mam na stale podpiete 12v w oba miejsca. no i mam pobor 0,13A przy wylaczonym wszystkim. Jak odepne radio to spada do 0,02. Wogole sobie tym glowe zawracam bo - rozladowuje mi to badziewie akumulator - jak zostawie na tydzien samochod. A poza tym nie potrzebuje miec zasilanego radia jak nie pracuje silnik.

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 28 kwie 2008, 16:07

Kolego ja bym to radio dał do jakiegoś elektronika, żeby sprawdził, bo nawet wyłączone nie powinno brać tyle prądu :-/
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 28 kwie 2008, 18:29

jak już koniecznie chcesz podłączyć tak jak napisałeś to najprostszy sposób to zdjąć osłonę nad nogami kierowcy, wziąć kontrolkę do szukania prądu ( może być zwykła żarówka na 12v z dwoma kabelkami) jeden kabelek do masy a drugim poszukac prądu po włączeniu zapłonu. Od stacyjki na pewno w wiązce znajdziesz nie jeden taki gruby ( chyba nawet czarny), odizoluj kawałek- lutownica i heja do przodu z kawałkiem kabla odpowiedniej grubości do radia. Nie polecam zabierania prądu z najbliższego miejsca np zasilanie włącznika biegów wentylatora ( skutkuje to nieraz przeciązeniem tego obwodu i przepalaniem się bezpiecznika- efekt brak radia i nadmuchu)

annubis17

Post autor: annubis17 » 28 kwie 2008, 20:56

Ja mam wzięte takie 12v z włącznika tylnych świateł przeciwmgielnych. Od 2 miesięcy jest bezproblemowo

Awatar użytkownika
jasiekddd
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 146
Rejestracja: 01 lis 2007, 14:02
Lokalizacja: Biała Podl

Post autor: jasiekddd » 28 kwie 2008, 22:35

dokladnie tak jak mowi Darecki3037, tam po stacyjce wychodza bodajze 2 kable, nie pamietam dokladnie.

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 28 kwie 2008, 22:46

Jak masz firmowe radyjko to powinieneś mieć konfiguracje na kablach po wyjściu z radia do kostki z instalacji samochodu, chyba że to tą kostkę masz podłączoną w ten sposób, że tam masz zmostkowane te dwa przewody. Jutro wrzuce foto o co mi chodzi bo teraz już spać uciekam

Obrazek
Sprawdź za radiem bo może kabel ACC i kabel BAT masz połączone (na zdjęciu pioneer'ek) w panasonicu jest podobnie tylko inne końcóweczki są
Natiomast jeżeli masz pokombinowane z kostką to takim prostym i doraźnym sposobem (brat tak miał jak miał zrąbane radio które cały czas prąd żarło bo go pobierało na końcówkę mocy) jest wpięcie przełącznika w przewód ACC między radiem a kostką, lub... szukanie dalej ;-)
Powodzenia
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

meow

Post autor: meow » 29 kwie 2008, 15:40

Wlasnie za radiem w wiazce kabli do radia wogole nie ma takiego kabla co daje 12V po stacyjce.

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 29 kwie 2008, 18:28

w sensie do kostki która jest w samochodzi nie ma takiego kabla, czy przy kostce od radia :?:
Jakiej firmy masz radyjko :?:
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

meow

Post autor: meow » 30 kwie 2008, 10:05

Chyba sie wyjasnilo

Mam radyjko Sony CDX-S22. Wczoraj znalazlem nad przekaznikiem po lewej od 343 (taki sam duzy) ladne miejsce do wpiecia na 12v po stacyjce. Zrobilem sobie ladny kabelek z bezpiecznikiem 5A. popodpinalem wszytko i.... na samym bat ciagnie menda 0,12A.

Tak sobie przypominam, ze kiedys jak mialem stary akumulator (od 2 mcy mam nowy mocniejszy) - to nie mialem problemu z rozladowywaniem - wszystko wskazuje ze cos walnelo w radyjku.

Jest chyba gwarancja jeszcze to sie upomne.

Andrew^

Post autor: Andrew^ » 30 kwie 2008, 23:47

Dzis mialem przyjemnosc robic B4, szukaj czarno-zoltego kabla jest w kostce stacyjki, albo ze skrzynki bezpiecznikow jest wpiety w pin M75S jest cienki i tez czarno -zolty

Awatar użytkownika
kaczaza5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 712
Rejestracja: 23 gru 2007, 13:51
Lokalizacja: Gorzkowice

Post autor: kaczaza5 » 08 maja 2008, 00:00

No to radio do magika trza oddać jak tyle schliwo :-P albo jak gwarancje ma to serwis
Około 99% idiotów czyta posty z ręką na myszce ... heh teraz to już za późno <lol>

Czerwone jest szybsze? a czarne ładniejsze :-P

NOWE FOTKI 13.10.09 <yes>

meow

Post autor: meow » 24 maja 2008, 18:05

Probowalem sie raz jeszcze przyjrzec kablom i radyjku - zglupialem mocno.

Jak juz pisalem jakis czas temu znalazlem miejsce do wpiecia na 12V po stacyjce. Podpialem zatem do czerwonego ten sygnal, a stale zasilanie do zoltego (w kostce iso).
Tak jak pisalem ciagnie przy wylaczonym (0,13A), ale jest jeszcze jedno dziwne cos - jak radio gra i je wylacze i wyjme kluczyk ze stacyjki - z glosnikow wydaje sie cos jakby sygnal bledu - kilka powtarzajacych sie bledow (jak byly podpiete oba na stale nic takiego nie bylo).

Pomyslalem, ze moze zolty i czerwony mam odwrotnie - podpialem wiec odwrotnie i "prawie" dobrze - pradu nie bierze (0,02A po wyjeciu kluczyka), radio dziala tylko po wlaczeniu zaplony, ale ... memo nie dziala i za kazdym wlaczeniem zaplonu jest reset....

Na tymczasowo bede mial chyba tak podpiete bo lepiej ustawiac za kazdym razem stacje niz ladowac akumulator nonstop (sprawdzilem, ze wzroslo mi spalanie z 5,7 w mieszanym na o litr wiecej).

Przyznam, ze jesli to radio jest zepsute to jakos mocno finezyjnie chyba...
Niestety nie mam drugiego zeby podpiac i sprawdzic czy to wina radia.

Jakies pomsyly?

Awatar użytkownika
Kubik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2399
Rejestracja: 04 cze 2007, 22:10
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Kubik » 25 maja 2008, 08:51

Szczerze mówiąc to nie bardzo widzę związek zepsutego radia ze spalaniem a już na pewno nie takim dużym. Nie wiem co byś musiał po włączać żeby disel litr na 100 km. więcej wychlipał. Jak już kiedyś pisałem nie jestem zwolennikiem podłączania się "gdzie kolwiek" bo rodzi to potem dziwne problemy. Jeśli chodzi o 12 V po stacyjce to jest w skrzynce bezpieczników kilka wolnych pinów do których spokojnie możesz się podpiąć. A co do samego radia to wiele razy podłączałem radyjka bez opcji 12 V po stacyjce czyli ACC i zawsze wszystko działało bez rozładowywania aku. Z tego co pamiętam to w panasonic'u jest opcja ACC do ustawienia w radiu z tym że nie wolno jej włączać jak nie ma w stacyjce takiego położenia kluczyka bo właśnie rozładuje aku.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga