Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 TDI 1Z AVANT] Silnik traci moc

ODPOWIEDZ
gregorr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 11:42
Lokalizacja: Kwidzyn

[B4 1.9 TDI 1Z AVANT] Silnik traci moc

Post autor: gregorr » 06 lis 2011, 10:00

Witam serdecznie klubowiczów.
Przejdę od razu do rzeczy:
-mam audi b4 1,9tdi i ostatnio coś zaczyna tracić moc.Silnik niby ryczy,tzn bez obciążenia ma obroty,ale w czasie jazdy gdzieś to ucieka,nie ma tego przyspieszenia co zawsze miała.Pompę paliwa naprawiłem rok temu-jest sprawna,sprawdzona.Dziwi mnie tylko to że pali mi nie całą piątkę na sto km-czy może być tak,że filtr paliwa jest zabrudzony,lub też sitko w zbiorniku..?
Oleju nie bierze,z turbiną chyba nic się nie dzieje,mechanik mówi że sprawna-chociaż ja jej nie słyszę.Kiedyś słyszałem z przodu auta dziwny świst powietrza,teraz to zanikło.To wyglądało tak jakby gdzieś na przewodach co idą do chłodniczki intercoolera uciekało powietrze,teraz tego nie ma...Co prawda wtedy co było słychać ten świst,miała "kopa"
-Muszę sam znaleźć w czym rzecz...mechanicy się chyba na tym nie znają.Jeszcze sprawdzę przewody-te cienkie w okół turbiny-może tam coś nie tak...A może zna ktoś z kolegów i koleżanek jakiegoś dobrego mechanika...?-jestem z okolic Kwidzyna.
Pozdrowionka.
Ostatnio zmieniony 06 lis 2011, 12:17 przez gregorr, łącznie zmieniany 2 razy.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 06 lis 2011, 10:16

gregorr pisze:mam audi b4 1,9tdi i ostatnio coś zaczyna tracić moc.
Pod kompa podłącz i zerknij w czasie jazdy na ciśnienie doładowania i przepływomierz czyli parametry w bloku 011 i 003 ,powinno być widać co jest nie tak ...o ile oczywiście masz silnik na przepływce pierburga ;-) a mechanicy są różni ...większość zajmuje się typowo mechanicznymi sprawami i takie rzeczy jak logi dynamiczne i zagadki typu że niby wszystko ok. a nie jedzie jak powinno ...to zabawa nie dla nich :roll: , bo nie którzy nie wiedzą nawet co to są logi ;-) a jak już mają kompa to zazwyczaj po to by odczytać błedy a co niektórzy potrafią nawet sprawdzić turbinę na postoju :-P co ewidentnie potwierdza tylko fakt że zle trafiliśmy i na pewno nam nie pomogą ...
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

gregorr
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2011, 11:42
Lokalizacja: Kwidzyn

Post autor: gregorr » 06 lis 2011, 10:41

Serdeczne dzięki.Zaraz po niedzielce tak zrobię i dam znać.
<piwo>

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 06 lis 2011, 11:25

a na początek
_uwaga

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga