Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3] jak odpowietrzyć sprzęgło hydrauliczne

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.

Pinek22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2012, 20:19

Post autor: Pinek22 » 24 lut 2012, 20:44

Witam wszystkich ja mam taki problem ostatni sprzęgło łapało mi przy samym spodzie i próbowałem je odpowietrzyć ale podczas odpowietrzenia sprzęgło się zapadło i nie odbijało w ogóle wyczytałem że wina może być pompy sprzęgła więc kupiłem nową i nacisnąłem sprzęgło by było u dołu i szczykawką w odpowietrznik wepchnąłem płyn aż sprzęgło się podniosło do góry teraz jest taki problem :D sprzęgło się podniosło ale teraz
jak naciskam sprzęgło strasznie zaczyna coś hałasować a w momentach piszczy silnik trochę zwalnia :/ i nie wiem co może być tego przyczyną przed odpowietrzeniem sprzęgło łapało dobrze tylko przy spodzie teraz łapie dobrze ale jest ten straszny hałas teraz jak podniosłem samochód to mogę biegi wrzucać bez naciskania sprzęgła możę ktoś wie co mam zorbić :) ?

griszka1993
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 27
Rejestracja: 20 lip 2011, 22:40

Post autor: griszka1993 » 25 lut 2012, 03:07

Ja moja b3 odpowietrzałem tak ze odkręciłem odpowietrznik az płyn nie poleciał. Później wcisnąłem kilka razy sprzęgło i znowu odkręciłem odpowietrznik płyn poleciał to skręciłem. A co do hałasu wrzuć pierwszy bieg wciśnij sprzęgło i zobacz czy nie ciągnie trochę tobie autem do przodu. Jeśli tak odpowietrz jeszcze raz sprzęgło. A jeśli nie pomoze to moze docisk siadł ...

Pinek22
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2012, 20:19

Post autor: Pinek22 » 25 lut 2012, 15:37

nadal tak samo jest :/ sprzęgło działa ale hałas jest straszny chyba muszę kupić nową Tarcze , docisk i łożysko czy jeszcze coś kupić ?? i jakiej firmy kupić ?? nie chcę najdroższego bo jeszcze rok albo 2lata i audi pójdzie do kogoś innego :) silnik jest 1.8 i to jest B3jak możecie wrzucić link do sprzęgła na allegro będe wdzięczny

lider600

Post autor: lider600 » 07 mar 2012, 11:42

Chyba z dobrych firm to komplet SACHS-a bądź LUK-a
tu przykładowy link do aukcji
cena za komplet: tarcza, docisk, łożysko
http://allegro.pl/sachs-sprzeglo-audi-8 ... 96631.html
;-)

Awatar użytkownika
pawelrybak15
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4321
Rejestracja: 27 sty 2007, 21:15
Lokalizacja: Miasto
Kontakt:

Post autor: pawelrybak15 » 07 mar 2012, 17:24

Pinek22 zamiast wymieniać pompę pewno jeszcze na zamiennik trzeba było wymienić lub zregenerować wysprzęglik <ok>
Też miałem cuda z sprzęgłem, objaw dokładnie jak Twój, że sie zapadło i nie chciało podnieść, po wymianie wysprzęglika problem znikł :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga