Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3] tarcze hamulcowe przód - czy trudno samemu wymienić?

Klamek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 22 paź 2008, 17:28
Lokalizacja: Opole

Post autor: Klamek » 21 kwie 2009, 21:04

temat odgrzebany ale na topie, szukam i szukam i nie umiem znaleśc, więc i ja odgrzeje i zapytam
bloku pisze:Popieram oraz przesmaruj zaciski oraz tłoczek. Często się o tym zapomina i później wychodzą dziwne różne rzeczy...jak mało skuteczne hamulce lub nie odbijający zacisk.
nie dłubałem przy tłoczkach w zaciskach, czy ktoś może skrobnąc cos na ten temat. prawie pali mi sie tarcza lewa z przodu, wnioskuje z juz przeczytanych tematów ze to pewnikiem zapieczony tloczek. co mi potrzebne do usuniecia usterki? zestaw naprawczy - czyli uszczelki tegoz nieszczesnego tłoczka, butla plynu hamulcowego na dolewke przy odpowietrzaniu, bardzo drobny papier scierny do wyczyszczenia cylindra z tloczkiem, czy cos jeszcze?
BTW - tarcze i klocki juz teoretycznie wiem jak wymienic :mrgreen: i dziekuje z gory za informacje w tej kwestii
Obrazek

Awatar użytkownika
ślepak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 597
Rejestracja: 25 gru 2007, 17:53
Lokalizacja: Warendorf

Post autor: ślepak » 10 maja 2009, 23:44

Ja taką operacje wykonywałem z 3 dni temu i bez ściągnięcia całego jarzma się nie obyło.Po wyjęciu zacisków i klocków, stara tarcze "bardzo cienka" wyszła ale o włożeniu nowej 13mm nie było mowy. Całe jarzmo trzyma sie u mnie na dwóch 17 i mimo butelki wd-40 i 3 połamanych kluczy nie szło. Dopiero po kupieniu klucza 17 za prawie 40 zł i 2 metrowej przedłużce i kilku kilowym młotku udało się odkręcić śruby. Wszystko ładnie przeczyściłem i nasmarowałem prowadnice na klocki i hamulce teraz 1 liga.Nie długo kolej na tył:))
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=11 ... sc&start=0 moje maleństwa rozbite:(

MOJE ABT https://audi80.pl/-audi-80-b4-1993-2 ... t64182.htm

było A80 SEDAN B3 1.8 JN 1987 RIP
było A80 SEDAN B3 1.6 TDi 1990 RIP
było ACOUPE 1990 2.0 AAD
JEST A80 SEDAN B4 2.0 ABT 1993

Awatar użytkownika
Damel80TDi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 28
Rejestracja: 13 mar 2009, 22:35
Lokalizacja: Myślenice
Kontakt:

Post autor: Damel80TDi » 11 maja 2009, 22:42

Nie jest to takie trudne.... ale dobrze jest wiedziec co jest grane !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Hamulce tarczowe, bębnowe.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga