Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi 80 B3 2.0 Quattro '89 - reanimacja Babuni

Prezentacja w/w od 1986 do 1991.

Czy sadzać auto na glebę?

Czas głosowania minął 02 kwie 2010, 09:34

Tak, 60/60 jest idealnie
7
33%
Tak, ale troszeczkę wyżej
12
57%
Nie, zostaw ori zawias
2
10%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
basu
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 197
Rejestracja: 06 sty 2008, 13:41
Lokalizacja: DKL

Audi 80 B3 2.0 Quattro '89 - reanimacja Babuni

Post autor: basu » 07 kwie 2008, 19:50

Oto moja 80-tka B3 Quattro z 1989 roku. Silnik 3A (2.0 113KM). Przebieg jaki pokazuje licznik to 228kkm. Z fabryki posiadała ABS, szyberdach na korbę. Kiedy ja kupiłem miała także dorabiany centralny zamek i niestety wymienianą stacyjkę (inny klucz).
Dołożyłem do niej ori aluminiowe wzmocnienia boczne, wskaźnik temperatury zewnętrznej, elektryczne szyby (wraz z przeklejaniem tapicerki i przekładaniem boczków w drzwiach) , elektryczne lusterka i szyberdziurę. Dodatkowy kluczyk zastąpiłem odpalaniem z przycisku zabezpieczonym immobiliserem. W planach na przyszłość jak narazie ori spoiler aluminiowy, jakaś ładna końcówka wydechu i może jakieś lepsze audio.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Dawno niczego tu nie pisałem, a wiele się zmieniło...

- ori spoiler aluminiowy
- roleta tylnej szyby
- głośniki JBL z tyłu 6"x9"
- wrócił mój stary dobry Kenwood W6027 zamiast soniacza (sony tato dostał w spadku :-P do jego <quattro> )
- mostek lamp stopu i przeciwmgłowych (+ dokładka jednego przeciwmgłowego)
- przedni zderzak od 90, ale przetrwał tylko 2 tygodnie (dziewczyna najechała delikatnie na hak do przyczepy innego kierowcy i się wziął pękł - teraz zderzak jak widać na zdjęciu - czeka na przemalowanie)
- tylny zderzak czarny (z 90 był tez czarny to musiałem zmienić, a teraz znów będzie trzeba malować :-/ )
- reflektory zespolone
- światła na przekaźnikach + żarówki 2x100W i 2x 100/90W
- fotele i boczki kremowy welur + podgrzewane fotele przednie regulowane w pionie
- dodatkowe wskaźniki koło popiołki
- lampki w rączkach podsufitki
- na zimę alu 14" z 80 B3 ori w kolorze złotym (nawet z deklami się trafiły :mrgreen: )
- na lato 205/50R15 OZ zastąpiły RONALe 225/45R16 z oponami Kumho i Ventus (Yokohama) (OZety też do taty poleciały ;-) )
- modyfikacja tylnego zawieszenia (teraz pasują tam amory na przód, w razie czego ori zawias został) + nowe amory (KYB) i sprężyny (nie pamiętam marki)
- nowe tarcze i klocki (przód Brembo + Ferodo Premium; tył Lukas + Ferodo Premium)
- grill z 90tki
- poprawiona instalacja odpalania z przycisku (teraz nie ma tego badziewnego przełącznika dźwigienkowego i wytrzyma obciążenie 70A po stacyjce :mrgreen:)
- elektryczna regulacja wysokości świateł
- nowe sprzęgło sachs + łożysko oporowe (czy jak to sie tam zwie) + nowe pompki sprzęgła (ori BOGE)
- ori central z domykaniem wlewu paliwa (w roczniku '89 tego nie było)
- emblematy na klapę bagażnika "OOOO" na środek i "quattro" z prawej
- zaciski malowane na czerwono
- czarna blenda między lampy i poprawienie miejsca zawieszenia rejestracji (a to nie ja wieszałem tak krzywo tylko poprzedni właściciel ;-) )
- emblemat "quattro" nad schowek
- AutoCheck (niestety okazało się że z v6 bo olej świeci cały czas)
- daszki przeciwsłoneczne z podświetlanymi lusterkami (kierowca i pasażer)
- cała rama przycisków (brak schowka nad radiem)
- CB Radio
- zmiana wiatrołapa w szyberdziurze na czarny (ori był niebieski)
- mata wygłuszająca, podgrzewane spryskiwacze i lampa serwisowa pod maską
- nawiew na nogi pasażerów z tyłu

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

4-5.07.2009

Przyszedł czas na poprawienie oczek: zgodnie z planem ramki reflektorów pomalowane - padło na kolor czarny. Doszedłem do wniosku, że zderzaki tez trzeba poprawić, więc przedni także poleciał w czarny mat.

Obrazek Obrazek Obrazek

26.07.2009

Po dwudniowych zmaganiach (24-25.07) wymieniliśmy z kolegą strychar85 w garażu skrzynię biegów na AML i tylny most na ARS. Nareszcie znów mam 5 biegów :mrgreen:

Dziś więc skoro świt wstałem i założyłem blendę od Andrew^ <piwo> bo już kilka dni czekała.

Obrazek

to teraz trzeba tylko skompletować drugą lampę z czerwonym migaczem i wszystko już będzie jak trzeba.

31.10.2009

Wymienione tulejki pod kołyską, wahaczami, końcówki drążków, poduszki amortyzatorów z przodu i drążek kierowniczy(reakcyjny) z tyłu.

Założone zimówki FULDA KRISTALL ROTEGO 185/60R14 niestety na stalkach bo alu zimowe maja już nowego właściciela.

28.11.2009

Mała rzecz, a cieszy...
Nowe używane głośniczki w podszybie MB Quart QM100 wraz z dedykowanymi zwrotnicami

Obrazek Obrazek

2.03.2010
I nastała cisza... chwilowo modów nie było i narazie z powodów ograniczeń budżetowych nie będzie, bo babuni nie służy dynamiczna jazda w 5 osób po dolnośląskich dziurach, a już tym bardziej skoki do rowu ;-) Trzeba babunię doprowadzić do normalnego stanu, bo po ostatnim "locie" zrobiły się spore luzy w zawieszeniu. Na szczęście spadła na cztery łapy ;-) i żadnych szkód w nadwoziu nie było - jedynie balon na oponie i zawieszenie się posypało...

Obrazek Obrazek

Na zdjęciach bardzo ładne podwórko u kolegi strychar85 - <quattro> nigdy za wiele :mrgreen:

28.03.2010
Postanowiłem sprawdzić jak babunia będzie się sprawowała na nieco niższym zawiasie. Poleciały sprężynki FK -60 czerwone na przód i na tył - efekty widać na zdjęciach (kółka maja rozmiar 185/65R14). Trzyma się dużo lepiej drogi i w zakrętach zachowuje się niezwykle pewnie, ale trochę na naszych dziurach mi nerki odbiło i plomby z zębów powypadały ;-)

Obrazek Obrazek Obrazek

2.05.2010

Wczoraj wieczorem Babunia dostała nowe oczka, bo mi jak zwykle ciemno było ;-P
Poprawione po chińczykach soczewki + bi-xenon 6000k. Dodatkowo halogeny z gładkim szkłem, bo ori z b3 beznadziejnie świeciły.

Obrazek Obrazek

24.07.2010

Z ostatnich zmian:
- "nowe używane" zaciski na tył (bo się ręczny skończył) + nowe klocki na tył
- inne zaciski na przód (tez ori z 80-tki ale jakieś inne niż u mnie były)
- "nowa używana" pompa hamulcowa ate z Audi 200 (narazie ori serwo zostało, ale myślę nad tym) - efekt rewelacyjny, tylko miesiąc po zmianie tulejek i drążków w całym aucie już zawias spowrotem się tłucze od zbyt intensywnego hamowania na dziurach (niestety do nowych hamulców się jeszcze przyzwyczajam, a ABS jeszcze mimo moich starań nie działa jak należy, więc jeżdżę z wyłączonym)
- zamiana starego silnika na drugi - tez 3A (w starym wywaliło mi olej spod chłodnicy oleju i filtra, ale nie miałem ochoty szukać przyczyny, więc korzystając z okazji że stało to się w weekend, wsadziłem drugi silnik - było szybciej i taniej niż naprawiać tamten)

10.2012
W październiku przyszedł czas na ożywienie długo oczekującej na lepsze czasy (finansowe) Babuni. Po usunięciu sygnału prędkości z blokady mostu nastąpiło pewne "kuku" i most nie chciał się odblokować. Zmotywowało mnie to do wymiany zestawu skrzynia+most na komplet znów taki jak był z fabryki czyli AEX+AKT. Ale jak już zabierać się do takie fuchy to od razu wypadałoby zreanimować dobite już na polskich dziurach zawieszenie. O ile większość elementów udało mi się znaleźć w dobrych cenach to tylne drążki reakcyjne jak zawsze zaskoczyły mnie świetną dostępnością oraz mega atrakcyjną ceną :mrgreen: Wraz ze znajomym zasiedliśmy więc do katalogów z częściami i rozpoczęło się poszukiwanie kolejnego już w mojej babuni rozwiązania ograniczającego wydatki na zawieszenie. Po długich poszukiwaniach zmontowaliśmy w pełni regulowany zamiennik tylnego drążka posiadający wymienne końcówki. Nieco różni się sposobem montażu do kołyski ale po ponad 2 miesiącach używania śmiało mogę stwierdzić że zdał egzamin. Koszt całego drążka zamknął się poniżej 200zł a koszty końcówek w przyszłości to około 20 i 30zł. Sam drążek przy wolnej chwili opiszę w osobnym temacie (widoczny na ostatnim zdjęciu). Ogólnie Babunia wróciła do przemierzania zaśnieżonych ścieżek Kotliny kłodzkiej. Mimo nie najlepszych warunków (nie dokończony kanał, brak podnośnika i ogrzewania) wymienione zostały: skrzynia biegów i most, wszystkie tuleje kołysek, poduszki skrzyni i mostu, poduszki silnika, łączniki stabilizatora, drążki tylne, sworznie, końcówki drążków przednich i odnowione kołyski i wahacze, amortyzatory i sprężyny na standardowe (jak ktoś chce mam przednie sprężyny KONI koloru zielonego widać je na jednym ze zdjęć - oddam za zgrzewkę piwa). Przy okazji wróciły też lampy zespolone. Zdjęcia są słabej jakości, ale niestety robione telefonem.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Plany:

- dorobić jakieś światło cofania bo na blendzie nic nie widać :-P ewentualnie umyję blendę ;-)
- dospawanie dwururki "Lorenz" do tłumika, która leży i czeka już z pól roku
- czerwone lampy zewnętrzne z tyłu (mam lewa, szukam prawej Seima)
- może montaż BLOSa (będzie bo po moich regulacjach już mało nie pali ;-) )
- trójramienna kiera Audi Sport
- przeróbka tylnych foteli na podgrzewane
- jak mi przyjdzie ochota i znajdę czas to montaż worka na narty i zmiana zbiornika paliwa, które tez od dłuższego czasu zalegają i czekają aż się nimi zajmę (worek już założony, ale na zbiornik czasu nie ma...)
- montaż Procon-Ten
- i co mi jeszcze do głowy przyjdzie...
Ostatnio zmieniony 16 sty 2013, 11:45 przez basu, łącznie zmieniany 22 razy.

Używane części -> OLX.pl
Moje <quattro>

Awatar użytkownika
Kuba89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 314
Rejestracja: 01 wrz 2007, 21:38
Kontakt:

Post autor: Kuba89 » 07 kwie 2008, 20:19

niezła niunia <oki> noi quatrro <quattro>

Awatar użytkownika
maniek75
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1244
Rejestracja: 28 sie 2007, 20:18
Lokalizacja: OŁAWA

Post autor: maniek75 » 07 kwie 2008, 20:29

No umyta i na aluskach wygląda znacznie lepiej <spoko> <quattro>

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 07 kwie 2008, 20:33

ładna właśnie maniek przecież basu był we wrocku na spocie aż ta moja pamięć ogólnie <ok>

noorbi

Post autor: noorbi » 07 kwie 2008, 21:23

Fajna jest, ja dodatkowo pomalowałbym te czarne listwy na drzwiach także pod kolor, żeby pasowały do zderzaków.

Awatar użytkownika
Fubi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 559
Rejestracja: 11 mar 2008, 20:34
Lokalizacja: LUBLIN/IRL
Kontakt:

Post autor: Fubi » 07 kwie 2008, 21:45

spoko furka <spoko> i ta elektryka super <lol> kolor i <quattro> ogólnie super
Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Czerwony Diabeł :evil: :arrow: https://audi80.pl/viewtopic.php?p=137740#137740 i jak :?:

Awatar użytkownika
krisPrG
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 524
Rejestracja: 09 lis 2007, 23:59
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post autor: krisPrG » 07 kwie 2008, 22:03

nic dodać nic ująć, super :mrgreen:
krisPrG
Pruszcz Gdański wita
https://audi80.pl/viewtopic.php?p=159186#159186
zapraszam maniaków z 3-miasta:
http://www.pkaudi.pl/forum/index.php

Awatar użytkownika
M@rcus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1037
Rejestracja: 18 sty 2007, 11:22
Lokalizacja: Lublin-Zakrzówek
Kontakt:

Post autor: M@rcus » 07 kwie 2008, 22:04

Ładna ładna niunia, szkoda tylko nie ma zderzaczków z chromem, co do listw to ja bym jednak je zostawił a w kolor bym dał klameczki, i czarne listwy zderzaczków, pozdrawiam

Awatar użytkownika
dkc5
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 225
Rejestracja: 04 maja 2007, 21:51
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: dkc5 » 07 kwie 2008, 22:06

spoko furka ;-)
była b3 1,6 sedan
jest b4 2,3 sedan

Awatar użytkownika
joker9-89
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 867
Rejestracja: 03 lut 2008, 15:54
Lokalizacja: WMA-Maków Mazowiecki

Post autor: joker9-89 » 07 kwie 2008, 22:14

Bardzo ładna audiczka ;-) no i <quattro> pozdrawiam
Jest:Mercedes C klase W203 Model T 200cdi
Mercedes Vito W639 111cdi furgon
Suzuki Gsr 600

Było:Audi 80B4 Avant 1.9tdi

Sławek320
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 271
Rejestracja: 22 lut 2008, 21:31
Lokalizacja: Gryfice

Post autor: Sławek320 » 07 kwie 2008, 22:18

<quattro> Super <ok> Zadbana ładna Audina <ok>

Awatar użytkownika
jmm
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2456
Rejestracja: 22 lis 2006, 21:07
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Post autor: jmm » 07 kwie 2008, 23:33

ładna, ale zrobiłbym coś z tą listwą na drzwiach bo nie pasuje do zderzaków, ewentualnie coś ze zderzakami bo nie pasują do listwy :mrgreen:

BTW nie mialeś problemów z montażem elektrycznego szyberka? Bo u mnie w 90tce się nie odmyka jak trzeba :(
Są:
'85 Audi Coupe quattro 2.2 (B2/85)
'99 Audi A6 Avant 2.8 quattro Tiptronic (4B/C5)
'98 Audi A3 1.8 20V


Były:
'87 Audi Coupe GT 2.3 (B2/85) wersja US
'89 Audi Coupe quattro 20V (B3/8B)
'88 Audi 90 quattro 2.3E (B3/89)
'82 Audi Coupe GT 5E (B2/85)
'81 Audi 80 CD 5S (B2/81)

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 08 kwie 2008, 08:01

A ja zapodałbym dodatkowo zderzak od coupe i zespolone lampiszcze ;-)

Awatar użytkownika
Bastek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2170
Rejestracja: 04 paź 2007, 19:51
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Bastek » 08 kwie 2008, 09:05

Nooo, ładnie. Powiem Ci, że potencjał drzemie w tym samochodzie ;-) Z listwami zrobisz to, co moi przedmówcy sugerowali, założysz ładny zderzaczek od coupetki, reflektorki zespolone i normalnie kozak :mrgreen:
Audi, przegub, jakiej firmy?
- soczewki;
- zderzak przód coupe;
- zderzak tył S2;
- TRESER lights;
- AZEV A porsche edition;
- springi -40mm JAMEX progressive


Długie proste są dla szybkich samochodów.
Ciasne zakręty są dla szybkich kierowców.

Awatar użytkownika
wolly
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 733
Rejestracja: 21 wrz 2007, 21:33
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: wolly » 08 kwie 2008, 16:34

ładna fureczka <ok> <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Audi 80/90 - B3.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga