Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 2.0 ABK] Problem ze sprzęgłem

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
Dadus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:56

[80 B4 2.0 ABK] Problem ze sprzęgłem

Post autor: Dadus » 25 maja 2008, 22:01

Witam wszystkich!!! Opisze Wam nietypowe zachowanie mojej niuni i proszę o pomoc. Podczas jazdy przy próbie zmiany biegu wcisnąłem sprzęgło dźwignia na luz i koniec nie mogłem wbić żadnego biegu. Przy zgaszonym silniku biegi wchodziły prawidłowo po odpaleniu silnika nie.Jak odpaliłem samochód na biegu na wciśniętym pedale do końca samochód lekko jechał ale to mi umożliwiło jazdę oczywiście tylko na tym biegu na którym odpaliłem. Po przejechaniu ok 2km wszystko zaczęło działać prawidłowo i od tej pory minął tydzień czasu przejechałem ok 1000 km i wszystko jest ok. Jak kupiłem niunie miała przejechane 179 tyś teraz ma 215 i cały czas sprzęgło brało u góry nie ślizga się. Nie wiem co teraz robić bo szykuje mi się wyjazd na wczasy a nie chciałbym mieć niespodzianki. Nie uśmiecha mi się też nie potrzebnie ładować w koszty. Może ktoś z Was miał podobny przypadek i mi coś pomoże. Podał sprzęgła w momencie awarii działał tak jak zawsze czyli prawidłowo. Olej w skrzyni biegów jest, płynu hamulcowego nie ubywa. Pozdrawiam Wszystkich i z góry dziękuje za pomoc.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2008, 08:40 przez Dadus, łącznie zmieniany 2 razy.

manq
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 135
Rejestracja: 03 lut 2007, 10:43
Lokalizacja: Sokółka

Post autor: manq » 26 maja 2008, 16:13

miałem identyczą sytuację jak Ty. Raz było ok, a raz nie mogłem wrzucić biegu. Okazało się, że pękła jedna ze sprężyn w tarczy sprzęgłowej. Czy przy wciskaniu sprzęgła nie słyszysz, jak coś szumi, może też być wina łożyska wyciskowego. Także radzę przy dalszym wyjeździe to zrobić.Roboty jest sporo.Trzeba odkręcić krzynię biegów i wymienić poszczególne elementy. Komplet sprzęgła to ok. 500-600zł (docisk, łożysko, tarcza sprzęgłowa)+robocizna ok. 300zł, no chyba,że sam to umiesz zrobić. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 27 maja 2008, 06:13

też miałem taką sytuację, rozleciała się tarcza sprzęgłowa.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga