Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Kraków - 80 B3 '89 1.8 benzyna] automatyczna skrzynia

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
sprinter
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2008, 20:44

[Kraków - 80 B3 '89 1.8 benzyna] automatyczna skrzynia

Post autor: sprinter » 12 wrz 2008, 21:05

Dobry wieczór wszystkim szczęśliwie posiadającym ...
Od dwóch tygodni szukam po całym kraju automatycznej skrzyni do mojego auta.
I tu pragnę podziękować wszystkim, którzy w dziale "powitania" chcieli mi pomóc,
niestety pod wskazanymi adresami też nici :((

Większość mechaników, szrotów i innych "sprowadzających" części powiedziało że jest nie do zdobycia i nikt nie umie mi pomóc. Czy to prawda?
Czy pozostaje mi tylko zamiana na manuala?
Auto chociaż ma już swoje lata, zachwyca wyglądem, a technicznie wszystko (oprócz skrzyni, rzecz jasna) brzytwa... Uwielbiam ją i jestem totalnie załamany.
Jestem z Krakowa.
Pomóżcie!
pozdrawiam
Jarek

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 13 wrz 2008, 07:46

http://www.sotoserwis.za.pl/ tam zapytaj, nie jest to daleko od Krakowa. Może opłaci się naprawić.

sprinter
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 10 wrz 2008, 20:44

Post autor: sprinter » 13 wrz 2008, 10:05

Może opłaci się naprawić.[/quote]

Naprawa odpada w skrzyni rozwalił się dyferencjał - mechanizm różnicowy.
Owszem mogliby naprawić (liczba mnoga bo kilku mechaników miało takie zdanie) jeżeli sam zdobędę nową część, a i wówczas nikt nie daje mi gwarancji, że skrzynia będzie 100 % pewna.
U Bełtowskiego (bo nikt ze szrotowców i sprowadzajacych samego takiego dyfra nie sprzedaje), same części do tego dyfra - dokładnie wałek atakujący + jcoś tam jeszcze - kosztują 2750,00 zł.
Szukam całej skrzyni.
Nie wiem czy zamiana na manuala sie opłaca, kto i czy dobrze (biorąc pod uwagę specyfikę tego automatu) mógłby taką "operację" na niej przeprowadzić, no i oczywiście nie sądzę aby było to tańsze niż wymiana na "nową".
pozdrawiam
Jarek

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 13 wrz 2008, 11:07

no nie napisałeś co jest rozwalone więc poddałem taki pomysł. Pozostaje Ci wystawić na allegro np aukcje typu kupię skrzynię automat i nr Kodu skrzyni. Jest szansa że się ktos odezwie z polski zachodniej bo tam najwięcej jest szrotów.

bajan733
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2008, 11:32
Lokalizacja: włocławek

Post autor: bajan733 » 13 wrz 2008, 23:38

Witam.Niechciałbym Cię martwić ale przekładka na manuala jest tu chyba najlepszym wyjściem.Też miałem ten sam problem.Znałazłem dwie takie skrzynie automat.Niestety w jednej nie przerzucał biegów a druga wyła.Po odwiezeniu ich do właścicieli (ponad 100 km każda) i wykłuceniu się o swoje pieniądze zmuszony byłem przyznać rację koledze ,który od początku namawiał mnie na manuala.Cały koszt przekładki to około 1000 zł. biorąc pod uwagę własną robociznę.Nie ma większych problemów technicznych ale na ten temat było pisane już wiele.Skorzystaj z doświadczenia innych i nie potwierdzaj przysłowia że mądry polak po szkodzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga