Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1,8 JN]Jak odpowietrzyć układ chłodzenia?

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
dsv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 35
Rejestracja: 04 mar 2007, 12:22
Lokalizacja: Radom

[80 B3 1,8 JN]Jak odpowietrzyć układ chłodzenia?

Post autor: dsv » 11 mar 2007, 05:31

[Audi 80 B3 1,8 JN B+LPG] Mam taki problem. Wykręcałem czujnik temperatury i wyciekło trochę płynu chłodniczego. Po wszystkim dolałem płynu do układu, ale wydaje mi sie że powinienem go odpowietrzyć. W książce do odpowietrzania jest śruba na wężu do nagrzewnicy kabiny. U mnie tej śruby nie ma. Co mam zrobić i gdzie szukać takiego miejsca do odpowietrzania?
Ostatnio zmieniony 11 mar 2007, 11:08 przez dsv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 11 mar 2007, 08:14

Spoko. Nie musisz nic odpowietrzać. Jeżeli w silniku jest płyn chłodniczy i termostat jest zalany płynem, to wystarczy, że silnik raz osiągnie temperaturę roboczą i sam się odpowietrzy. Podstawa to odpowiednia ilośc płynu w zbiorniczku. Pompa płynu przy nagrzanym aucie "wygoni" powietrze do zbiorniczka. Wstarczy kawałek sie przejechać, nagrzać auto i powinno być po problemie. W niektórych wersjach B3 nie było tego odpowietrznika. Powiem Ci że ja w B4 mam takowy, ale z niego nie korzystam, bo łatwo go ukręcić. Kiedyś jak miałem B3 przy zalaniu płynu w całości silnika poluzowałem opaskę na wężu od nagrzewnicy i wypuściłem powietrze. (przy nagrzewnicy jest najwyższy punkt układu). Przy niewielkiej ilości płynu jaka Ci uciekła nie musisz nic odkręcać i odpowietrzać. Jeżeli już się uprzesz to pamiętaj że auto musi być nagrzane do odpowietrzania, ale wspomnisz moje słowa, że jak już będzie gorący silnik to i powietrza nie będzie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga