Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0E 115KM+LPG]- duze spalanie gazu dla sekwencji

Wszystko co związane z LPG
Waldes
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:39
Lokalizacja: Nałęczów

[B4 2.0E 115KM+LPG]- duze spalanie gazu dla sekwencji

Post autor: Waldes » 08 paź 2008, 23:54

Witam
Jestem nowy na forum, mam nadzieje ze pomimo pośpiechu w pisaniu tego wątku nie narobiłem bałaganu i wszystko jest na swoim miejscu
Posiadam Audi 80 B4 w silniku 2.0E <115KM>. W samochodzie tym została założona instalacja gazowa sekwencja. Wszystko jest cacuś, pracuje ślicznie, praktycznie nie ma żadnej różnicy w mocy gdy jedzie sie na benzynie czy na gazie, nawet podczas piłowania na jakimś biegu i jednoczesnym przełączeniu na benzyne czy na gaz nie ma nawet szarpnięcia.
Jest za to jeden problem co do spalania gazu. W cyklu mieszanym z przewagą na miejscki audi pali mi 14-15 litrow gazu. I nie mówie tu o żadnym katowaniu-jeżdże bardzo spokojnie Byłem u jednego "fachowca" i stwierdził on że nie chce tam nic ruszac ponieważ wszystko jest elegancko i tyle mniejwiecej powinien palić. Wydaje mi się jednak że jest to duzo za duzo jak na 2.0. Moj kolega ma takie samo audi tylko nie z sekewncja a ze zwykla instalacja gazowa i twierdzi ze pali mu 10-11 L w cyklu mieszanym. Slyszałem ze sekwenja charakteryzuje sie tym ze moze troszke wiecej palić ale czy aż tyle???
Prosiłbym o wypowiedzenie sie osob posiadajacych sekwencje w tym silniku, ile wam pali po miescie, na trasie. Bo przyznam sie szczerze ze spodziewalem sie mniejszych kosztow eksploatacji, no ale moze sie mylilem i tyle wlasnie powinien palic. Nie mam pojecia
licze na dobre podpowiedzi
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ezumaru
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 760
Rejestracja: 30 mar 2007, 22:39
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Ezumaru » 09 paź 2008, 00:01

Moja rada to znajdź dobrego gazownika i z nim skonsultuj problem. Ja znalazłem taki zakład w którym będę zakładał sekwencje właśnie,a jechałem 70 km w jedną stronę do niego, ale mam pewność że to nie "pan Stasiu z młotkiem". A na marginesie podłączam się pod temat co do spalania jakie miała by mieć dobrze działająca i wyregulowana sekwencja.
Zgłoś się też do klubowicza Danek, jest bardzo obeznany w te klocki.
Stara szkoła lansu <=> F**k new cars, i'm driving oldschool
Nienawidzacze będą nienawidzieć ^_^

Awatar użytkownika
benek77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 356
Rejestracja: 09 lis 2007, 16:51
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: benek77 » 09 paź 2008, 00:07

W trasie z ciężką nogą 10 z niewielkim haczykiem, w mieście, ale już spokojnie do 14 ltr/100km, czyli śrrednio około 12, ale wiem że niektórym na forum po mieście palą 13, niemniej jednak średnie spalanie na poziomie 14-15ltr./100km jest za wysokie.Rada jest taka abyś zmienił fachowca od gazu na innego, bo może poprawną pracę na gazie zrobił kosztem spalanie i powiedział Ci że tak ma być żebyś mu gitary nie zawracał. Ile pali na benzynie?? bo może wina leży nie po stronie gazu, a np. sondy lambda, starych przewodów WN, świec czy zabrudzonego filtra powietrza. Jeżeli na PB jest dobrze zmień gaziarza.

Awatar użytkownika
Darecki3037
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 975
Rejestracja: 09 kwie 2007, 17:46
Lokalizacja: Krk

Post autor: Darecki3037 » 09 paź 2008, 07:03

mi tez palił na mieście 14-15. Na trasie i owszem 10. Auto to po prostu nie nadaje się na miasto. Jeśli chciałeś kupić duże ciężkie auto które szybko jeździ po mieście i mało pali to się przeliczyłeś, tak jak ja...

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 09 paź 2008, 08:29

Rzeczywiście wygląda mi to na problemy z sondą ale dla pewności sprawdziłbym szczelność instalacji i prawidłowość ustawienia. Spalanie na sekwencji nie powinno być wyższe niż 115% spalania benzyny. Tym bardziej, że przy sekwencji silnik praktycznie nie pracuje na LPG jak jest zimny (no chyba, że masz wyłączoną funkcję zależności momentu przełączenia od temperatury reduktora to wtedy takie wysokie spalanie jest możliwe).
W II generacjach właśnie dlatego spalanie tak drastycznie rośnie przy niskich temperaturach i jeździe w mieście.

Waldes
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 08 paź 2008, 23:39
Lokalizacja: Nałęczów

Post autor: Waldes » 09 paź 2008, 16:58

przyznam sie szczerze ze nie mam pojecia ile pali na benzynie, gdyz zawsze mam cwiartke baku tak zeby nie spalic pompki paliwowej i na benzynie malo co jezdze tym bardziej ze wcale nie idze lepiej na benzynie niz na gazie, no ale sprawdze z ciekawosci ile mi spali na benzynie.
Tylko nurtuje mnie fakt ze koledze ktory ma taki sam slinik tylko w zwyklej instalacji gazowej pali 10-12 litrow po miescie. Czyli na sekwencji samochod bierze wiecej gazu ?
Jestem z okolic Lublina i bylem u jednego fachmena w tym miescie na ul Rowerowej, ale dla sprawdzenia pojade jeszcze do drugiego punktu< jest bodajrze na ul Firlejowej>
Jeśli dalej bedzie tak samo, tzn bedzie mi tyle palil bede musial pomyslec nad audi b4 z mniejszym silnikiem no albo bez sekwencji a ze zwykla instalacja gazowa

[ Dodano: 2008-10-09, 17:04 ]
a i napiszcie mi jeszcze ile wam pali benzyny w miescie i na trasie b4 z silinikiem 2.0 E.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 09 paź 2008, 17:33

Waldes pisze:Jeśli dalej bedzie tak samo, tzn bedzie mi tyle palil bede musial pomyslec nad audi b4 z mniejszym silnikiem no albo bez sekwencji a ze zwykla instalacja gazowa
Nie liczyłbym za bardzo na dużo niższe spalanie w mieście. B4 z najmniejszym silnikiem to ABT i ABK. Z drugą generacją LPG, jeżdżąc po mieście zimą i robiąc bardzo krótkie odcinki te silniczki potrafią łyknąć nawet 14,5-15l gazu. Natomiast w trasie można zejść poniżej 8,5l.
Na początek sprawdź sondę lambda i zrób analizę spalin, na benzynie i LPG.

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 09 paź 2008, 17:34

znajdź przyczynę i ją usuń... to nie jest normalne że ABK pali 14-15 litrów gazu... :-/

też mam sekwencję ale silnik 2,6 w dodatku z napędem quattro i mi właśnie tyle pali w cyklu mieszanym 13-15

lluukkaasss
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 80
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:18

Post autor: lluukkaasss » 20 gru 2008, 13:24

ABT miasto gazu wersja AVANt max 13, wczesniej 20 bo mialem cofniety zapłon <ok>

Dobry_K
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 204
Rejestracja: 31 lip 2007, 23:57
Lokalizacja: Czestochowa

Post autor: Dobry_K » 20 gru 2008, 14:02

Hmm a moze pasek rozrządu jest przesunięty o jeden ząbek co powoduje osłabienie mocy (spadek ktorego nie odczówasz) i przez to duzo pali. Proponuje spokojnie podejsc do tematu i tak jak pisali koledzy wyzej posprawdzac poszczególne podzespoly.
Ja posiadam ABK na instalacji II typu czyli na tzw. mikserze.
Auto pali mi od 9 - 12 litrów. 9 litrów osiągnąłem przy spokojnej jezdzie tak do 90km/h z 10% cyklem miejskim.
Natomiast jak krece po 5 000 rpm to pali tak do 12 :), pozdro

Awatar użytkownika
maniekmac
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 520
Rejestracja: 15 paź 2008, 17:41
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Kodeń

Post autor: maniekmac » 24 gru 2008, 23:49

Ja mam 20 ABK z sekwencją i pali minimalnie (jazda żony w trasie) 9 litrów a max (więcej jeszcze nie było) to 13, mówie o obecnej aurze a tak średnio w cyklu mieszanym ok 11 (opony teraz 195/65/15) samochód max. obciążony do 3 osób

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 25 gru 2008, 13:58

Tak jak mówi danek sonda na początek, sekwencja ustalając skład mieszanki wzoruje się tylko na niej. może wystarczy kontrola Vagiem błędów i bloków wartości mierzonych dla sondy.

Ciekawy jestem jakie masz komponenty instalacji sekwencyjnej. Bo sekwencja sekwencji nie równa, no i jakie są czasy wtrysków benzyny na biegu jałowym przy rozgrzanym motorze.
KorNoLio

kameloko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2008, 13:40
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kameloko » 25 gru 2008, 15:25

Witam
Podczepię się do tematu mam b4 2,6 silnik abc gaz sekwencja i w mieście pali mi 20 litrów gazu na 100km i ma wyraźnie słabszą moc niż na benzynie benzyny nie wiem ile pali ale tak na oko 12l czy 20l to jest norma czy coś jest nie tak i co? aha dodam że to jest autmat
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Post autor: Kornel » 25 gru 2008, 17:23

No trochę za dużo tego gazu, jak wychodzi ci 20 litrów.

PB na oko to nie bardzo mierzenie, trzeba to sprawdzić dokładnie. Możliwe, że także padła ci sonda. Należało by skontrolować mapę gazu, oraz pracę sondy.
KorNoLio

kameloko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 19 paź 2008, 13:40
Lokalizacja: Białystok

Post autor: kameloko » 26 gru 2008, 10:22

wczoraj pojechałem w trasę i przy średnio 140km/h spalanie wyszło 10 litrów gazu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zasilanie LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga