Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4] centralny zamek niedomaga

ODPOWIEDZ
neonik
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 19 paź 2008, 17:03

[80 B4] centralny zamek niedomaga

Post autor: neonik » 22 paź 2008, 20:53

Na wstępie Witam Wszystkich Serdecznie
Mój problem jest dość irytujący, raz działa raz nie. Po wciśnięciu pilota zamki nie chcą się zamknąć za pierwszym razem, tak samo z otwieraniem, gdy pojawia się ten problem bo jak wcześniej wspomniałem nie zawsze się pojawia, czasem działa normalnie to mam fart gdy zamknie się lub otworzy za trzecim lub czwartym razem. Zapadki w drzwiach drgają gdy chce np. otworzyć drzwi ale tak jak by nie miały dość siły i opadają do dołu.
Nie wiem od czego zacząć więc jeśli ktoś ma jakieś pojęcie o tym temacie to proszę o pomoc.

Rychu_coupe
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 413
Rejestracja: 07 mar 2008, 12:53
Lokalizacja: z kontowni

Post autor: Rychu_coupe » 22 paź 2008, 22:36

witam moim zdaniem to będzie pompka centralnego stań koło wlewu paliwa przy zamykaniu i sprawdź czy syczy jeśli tak to znaczy że przewód spadł a jeśli nie to zajżyj do pompki jes z tyłu z prawej strony przed wlewem

[ Dodano: 2008-10-22, 22:37 ]
a ty masz avanta :-/ to nie wiem gdzie jest ta pompka w avancie

Awatar użytkownika
Ezumaru
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 760
Rejestracja: 30 mar 2007, 22:39
Lokalizacja: Silesia

Post autor: Ezumaru » 22 paź 2008, 23:21

Też bym obstawiał pompkę, może już nie domagać lub gdzieś jest jakaś nie szczelność przez co nie w wężykach nie ma dostatecznego ciśnienia czasami i stąd twoje objawy.
Stara szkoła lansu <=> F**k new cars, i'm driving oldschool
Nienawidzacze będą nienawidzieć ^_^

skibi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:09

Post autor: skibi » 08 sty 2010, 18:34

Witam
Jestem kolejną osobą która od dziś boryka się z problemem centralnego zamka. Otóż dziś rano podchodzę do auta i chce go otworzyć z pilota i niestety nic. Musiałem otworzyć kluczykiem. Jednak zauważyłem że w tle pracuje pompka i słyszałem syczenie jakby gdzieś powietrze uciekało. Wiec po pracy dostałem się do pompy i chyba wszystko jest ok bo wężyki i przewody są na swoich miejscach. Nawet zamyka się pokrywa od baku. Jednakże syczenie wydobywa się gdzieś pod plastikową osłoną tam gdzie jest tylna kanapa. Moje pytanie brzmi. Czy pod kanapą od prawej strony idzie jakiś przewód i czy tam jest jakiś rozgałęźnik który łączy przewody na lewą i prawą stronę. I jak ściągnąć tą plastikową osłony z prawej strony pod kanapą. Czy możliwe jest pęknięcie przewodu? Czy raczej coś może się dziać z pompą. Nadmienię że pompa reaguje jak podniosę pałąk przy drzwiach od strony kierowcy i pasażera i reaguje na pilota.
Pozdrawiam
Skiba

Awatar użytkownika
BorysTDI
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 759
Rejestracja: 21 gru 2009, 13:51
Lokalizacja: Hrubieszów

Post autor: BorysTDI » 08 sty 2010, 19:33

skibi, a nie masz przypadkiem w opcji blokowanie zamka tylnej kanapy? Może tam Ci spadł wężyk.

skibi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:09

Post autor: skibi » 08 sty 2010, 20:29

Borys. Nie mam pojęcia. Tylna kanapa jest rozkładana. Nie widziałem tam żadnego zamka
Skiba

zabamichal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2010, 12:24

Post autor: zabamichal » 24 maja 2010, 12:31

witam dzis problem z zamkiem dotyczy takze i mego auta. tylko ze problem jest nieco inny... centralny otwieram z kluczyka. ale tylko drzwi kierowcy sie otwieraja oczywiscie, odgłosu pompki nie słychac, lecz jak recznie po otwieram kazde drzwi to zamykajac z kluczyka u kierowcy wszystkie dzwi bez problemu sie zamykaja. czeto to moze byc przyczyna? macie jakies pomysły?

m2ri2n
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:30

Post autor: m2ri2n » 18 wrz 2011, 14:16

U mnie także pojawił się problem. A mianowicie podczas zamykania klapy bagażnika zamyka się centralny. Dzieje sie to od dosyć niedawna da się jeszcze to przezyc ale czasem auto potrafi sie samo otworzyc. Miał ktoś podobne problemy? Wiecie moze jak to naprawić?

piotrpiter

Post autor: piotrpiter » 05 paź 2011, 21:24

m2ri2n sprawdz prowadniksiłownika wklapie

Awatar użytkownika
leszek_gdansk
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 95
Rejestracja: 29 sie 2010, 14:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: leszek_gdansk » 06 paź 2011, 09:31

W bagażniku po prawej stronie pod tapicerką jest pompka :) wciśnięta tak jakby w podłogę pod taką żółtą gąbkę. Odłącz ją przeczyść styki i będzie ok :) Najprawdopodobniej po prostu się zawiesiła. Też długo walczyłem z tym problem ale wystarczyło tylko wyjąć przeczyścić i jest git :)

viper370
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 198
Rejestracja: 21 paź 2009, 16:41

Post autor: viper370 » 19 sty 2013, 10:37

Potwierdzam, miałem ten sam problem, nie działał mi centralny, dobrałem się do tej pompki w bagażniku po prawej stronie, pod wykładziną, przeczyściłem styki i śmiga jak dawniej :)

Awatar użytkownika
romeo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 391
Rejestracja: 17 maja 2007, 11:20

Post autor: romeo » 21 sty 2013, 15:21

no ja mam jeszcze inny problem otóż centralny działa za każdym razem ale gdy zamkne to co jakis czas samoczynnie pompka sie uruchamia niewiem co sie z nia dzieje bo drzwi sa dalej zamkniete ale irytuje mnie to strasznie a normalne to chyba nie jest, cała pompka przeczyszczona luty poprawione.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze i tapicerka”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga