Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 Avant B4]Klamka tył

hadmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: hadmar » 12 sty 2007, 00:16

Witam, zainstalowałem dzisiaj mój patent z siłownikiem, działa poprostu rewelka (przy okazji wymieniłem część wiązki na łączeniu klapy), narazie mam przycisk obok fotela ale pomysł z pilotem kolegi wilu8 jest bombowy, spróbuję wcielić go w życie, może mnie tylko drażnić dodatkowy pilot przy kluczykach ale co się nie robi dla bajerów............ ;-)

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 12 sty 2007, 13:36

Ile cię kosztowała taka zabawka? Może i ja w Sedaniku sobie coś takiego założe :-D

hadmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: hadmar » 12 sty 2007, 14:27

Całkowity koszt to 59zł i trochę nerwów (przy wymianie wiązki z klapy :-/ ) Siłownik kupiłem na allegro za 49zł + 10zł koszt przesyłki, w komplecie były przewody, włącznik, bezpiecznik i siłownik + wszystkie śrubki potrzebne do zamontowania tego patentu. Mam zamiar dołożyć jeszcze sterowanie pilotem ale to innym razem 8-)

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 12 sty 2007, 22:48

To spoko! Muszę też nad tym pomyśleć 8-)
A włącznik masz jedno pozycyjny?

hadmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: hadmar » 12 sty 2007, 23:27

Włącznik jest typu "dzwonkowy", przyciskasz zwiera - puszczasz rozwiera ;-)

Awatar użytkownika
Oofol
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3143
Rejestracja: 01 gru 2006, 16:26
Lokalizacja: Karkonosze/ORK
Kontakt:

Post autor: Oofol » 12 sty 2007, 23:50

No właśnie o to mi chodziło - jedno pozycyjny :-)

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 01 lut 2007, 14:26

Miałem ten sam problem pekła klamka. Ale udało mi sie naprawić. Rozebrałem ją i w peknietym elemencie nawierciłem otwór i wstawiłem kołek a potem skleiłem dobrym klejem. Tak działa już pare miesięcy. :lol:

Jaroh
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 23
Rejestracja: 23 sty 2007, 22:43
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Jaroh » 11 lut 2007, 22:00

Panowie.Klampa do klapy aawanta to temat prawie nieosiagalny dlatego taka cena używki.(nowa kosztuje 380 zł).
A co do kupna klapy w całości za mniejsze pieniądze to jak ktoś ma to kupuje każdą ilość.Dam nawet 400 zł.ale z klamką. moje gg-3522108.Zapraszam z klapami.
A co do zamków na pilota to znam gościa co montuje dodatkowy guzik w pilocie od alarmu i ma wtedy tylko jeden pilot.
Jaroh z WŁOCKA.

Misiek_Stce
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 964
Rejestracja: 25 sty 2007, 00:42
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Re: klamka w avancie

Post autor: Misiek_Stce » 11 lut 2007, 23:05

hadmar pisze:Parę dni temu spotkało mnie to samo, pękła klamka w tylnej klapie !!! Obszukałem autogiełdy, szroty, allegro i wszędzie to samo - albo niema a jak jest to miedzy 200 a 300zł TO JEST CHORE. Powiedziałem sobie że tyle nie zapłacę i już !!! Oto co wymyśliłem :idea: : kupiłem na allegro siłownik elektryczny- 49zł (plus 10zł za przesyłkę) uciąg 30kg, skok 2cm, w zestawie kable przycisk, bezpiecznik no i oczywiście siłownik. Teraz założe go do klapy i podłaczę do mechanizmu który został w klapie, przycisk dam gdzieś w kabinie obok fotela kierowcy, później mam w planie kupić blendę na tył od B3 bo zostanie dziura po klamce a lampy tylne od b3 idealnie pasują do avanta. Myślę że patent jest chyba niezły i w miarę niezawodny bo kupując używaną klamkę za + - 250zł jaką mamy gwarancję jak długo "pociągnie". :-/ a nowy siłownik i fachowe podłączenie................ 8-) Co wy nato :?:

Siema,
czyli mam przez to rozumiec ze z b3 tylnie lampy pasują do Avanta ??
kurde fajnie by było :-D

Jarmi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 27 gru 2006, 20:31

Post autor: Jarmi » 12 lut 2007, 20:16

hadmar pisze:Witam, zainstalowałem dzisiaj mój patent z siłownikiem, działa poprostu rewelka (przy okazji wymieniłem część wiązki na łączeniu klapy), narazie mam przycisk obok fotela ale pomysł z pilotem kolegi wilu8 jest bombowy, spróbuję wcielić go w życie, może mnie tylko drażnić dodatkowy pilot przy kluczykach ale co się nie robi dla bajerów............ ;-)
Żałuję, że wcześniej - grudzień 06 nie było tego tematu bo właśnie w tym czasie kupiłem uzywaną klamkę za 150 zł ale zdecydowanie wolał bym siłownik.
Mam jednak pytanie jeżeli przycisk masz w kabinie to czy klapa "odskakuje z zamków po jego wciśnięciu? Bo u mnie klapa "nie idzie sama do góry" i zwolnienie zamka przyciskiem i tak nie umożliwiło by otwarcia klapy - chyba że otwierała by druga osoba.

hadmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: hadmar » 25 wrz 2007, 10:37

Witam, przerobiłem jeszcze mój patent, kupiłem wreszcie tylną blendę z B3, pasuje idealnie. W miejsce zamka wkleiłem przycisk którym otwieram klapę ale żeby nie można było go użyć jak auto jest zamknięte wymyśliłem inny patent: w miejsce orginalnego siłownika pneumatycznego tego co jest w klapie założyłem siłownik z B3 ten który jest w drzwiach kierowcy, posiada on dwa styki zwierno-rozwierne, w momencie zamykania auta styki w tym siłowniku się rozwierają i na mój przycisk nie dociera zasilanie czyli nie działa i klapy nie otworzę a gdy auto jest otwarte styki na siłowniku pneumatycznym są zwarte i na przycisk dociera zasilanie więc po jego naciśnięciu można klapę można swobodnie otworzyć.
Może nie kombinowałbym tak ale miałem problem o którym pisze kolega Jarmi, poprostu klapa nie zawsze sama odskoczyła z zamków no i nieraz trzeba było się nabiegać wkoło auta zanim otworzyłem bagażnik (o nerwach nie wspomnę). Pozdrawiam ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

ryniek_p
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 82
Rejestracja: 02 wrz 2007, 07:44
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: ryniek_p » 02 paź 2007, 07:34

chyba trzeba sie troche znać na elektryce żeby sobie poradzić z patentem hadmara, a jesli sie człowiek nie zna i zleci to elektrykowi to ciekawe ile bedzie kosztować zamontowanie. Elektrycy ogólnie nie są tani
ryniek_p

Auto Części Używane AUDI VW--->601378890

hadmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: hadmar » 02 paź 2007, 14:45

Nie jest tak strasznie trudno, jeżeli ktoś będzie potrzebował to porobię zdjęcia, opiszę dokładnie co i jak a nawet mogę narysować schemat i wysłać na wskazany adres mailowy. Pozdrawiam ;-)

marcinelk13
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1567
Rejestracja: 28 gru 2006, 12:05
Lokalizacja: ...

Post autor: marcinelk13 » 03 paź 2007, 19:01

no to może porób te zdjęcia ! :-P jestem ciekaw jak to wygląda no i może jakis filmik ! :-D
...

Awatar użytkownika
marcinz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 85
Rejestracja: 05 wrz 2007, 17:53
Lokalizacja: gostyn wlkp

Post autor: marcinz » 05 paź 2007, 11:28

klamki do avanta to stary temat,sa bardzo delikatne i kruche,aluminium to nie jest tylko stop.niestety nie da sie spawac.poprostu trzeba umiejetnie zamykac klape.tzn zamykajac w zadym wypadku nie nalezy trzymac za ta nieszczesna klamke.jest tam przeciwwaga ktora odbija gdy trzymamy klamke.zamykajac klape nastepuje uderzenie ktore przyjmuje klamka a nie zamki i bolce,poprostu delikatnie zatrzaskujemy klape nie trzymajac za klamke tylko np za krawedz klapy.aha moja mnie kosztowala 200zl.no i trudno trafic
ZIOLO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga