Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All 80 B4] Problem z centralnym zamkiem ?!

Awatar użytkownika
loco_grchw
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2008, 18:21
Lokalizacja: Warszawa

[All 80 B4] Problem z centralnym zamkiem ?!

Post autor: loco_grchw » 28 lis 2008, 17:57

Witam problem mam jak w temacie. 80 B4'92 Avant
Centralny z kluczyka raz sie otwiera raz nie (mam na mysli wszystkie drzwi i bagaznik)
macie moze na to jakies lekarstwo lub pomysl co przejzec i 2 pytanie czy "oswietlenie"wewnetrzne jest w jakikolwiek sposob sprzezone z centralnym zamiem, np uszkodzona 1 lampka tylna moze miec wplyw na otwieranie?
Klapka wlewu PB tez jest zabezpieczona centralnym ?!
Sory moze pytania wydadza sie banalne ale audi mam od niedawna i nie wiem jak sie z tym uporac.
Licze na jakas pomoc. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
wujo1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3937
Rejestracja: 28 lip 2008, 00:15
Lokalizacja: Sk-Ce

Post autor: wujo1 » 28 lis 2008, 18:18

coś wątpię że lampka od oświetlenia może być przyczyną tej aw :-D arii a tak wogóle gdzieś widziałem parę tematów z centralnymi użyj funkcji "szukaj"

viewtopic.php?t=21984&highlight=centralny+zamek

jest ich więcej ale poszukaj kolego :-P
The Power of TDI! Bez Dymu Nie Ma Ognia!

Rebeca Linares,Asa Akira,Lupe Fuentes,Joanna Angels,Marie Luv,Britney Private,Lucy Belle,Aleska Diamond Jane Kyle,Sophie Lynx :)

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 28 lis 2008, 19:28

loco_grchw, klapka jest zamykana centralnym. Za oświetlenie wnętrza odpowiada elektronika sterująca centralnym zamkiem, która znajduje się razem z pompką centralnego w bagażniku z prawej strony pod wykładziną. Lampka w bagażniku nie powinna mieć wpływu na działanie centralnego. Ale zanim dobierzesz się do samej elektroniki to warto sprawdzić wiązkę klapy bagażnika bo idzie w niej również sygnał z centralnego do zamka w klapie.

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Post autor: TDI80 » 28 lis 2008, 23:46

Mozna tez zerknac na krańcowki na drzwiach, czy cos z nimi sie nie dzieje zlego.

A ja podlacze sie do tematu centralnego i nie wiem czy normalny objaw, ze od strony drzwi kierowcy nie mozna zamknac centralnym jesli sa otwarte, nawet, nie mozna wcisnac tego bolca od drzwi, a od strony pasazera bez probemu, czy tez tak macie?

Awatar użytkownika
Grześko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 50
Rejestracja: 15 sty 2007, 18:19
Lokalizacja: Góra

Post autor: Grześko » 29 lis 2008, 00:16

Tak, w Audi i nie tylko w Audi tak jest, że przy otwartych drzwiach kierowcy nie wciśniesz tego bolca. Chroni to przed przypadkowym zatrzaśnięciem kluczyków.
1.9TDI 90KUCY

Awatar użytkownika
loco_grchw
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 53
Rejestracja: 27 lis 2008, 18:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: loco_grchw » 29 lis 2008, 08:51

Danek pisze:loco_grchw, klapka jest zamykana centralnym. Za oświetlenie wnętrza odpowiada elektronika sterująca centralnym zamkiem, która znajduje się razem z pompką centralnego w bagażniku z prawej strony pod wykładziną. Lampka w bagażniku nie powinna mieć wpływu na działanie centralnego. Ale zanim dobierzesz się do samej elektroniki to warto sprawdzić wiązkę klapy bagażnika bo idzie w niej również sygnał z centralnego do zamka w klapie.
Dzieki Danek.
Przejrze pompke jesli nie bedzie syczala gdzies i nie odnajde nieszczelnosci bede probowal zmienic pompe na inna.
A najwiekszym problemem jest to ze nie moge zatankowac auta :evil: heheh.
Ps. nie posiada ktos moze pompki do odprzedania w razie czego ?!
Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz

Ok problem usuniety.
Temat mozna zamknac .Pozdrawiam

pecet
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 173
Rejestracja: 01 kwie 2007, 00:57
Lokalizacja: Mińsk Maz
Kontakt:

Post autor: pecet » 29 lis 2008, 15:02

Żeby zatankować to można samemu odryglować zamek od klapki wlewu. Nie wiem jak w avancie ale w sedanie wytarczy dobrać się pod wykładzine w bagazniku od strony wlewu i wsunąć bolec.
Audi 80 '92............ 2006 - ?
Fiat Coupe '95.........2008 - 2009
Honda Civic '99.......2009 - ?

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 29 lis 2008, 16:24

pecet, dobrze mówi. Otwórz prawy schowek w bagażniku i ręką sięgnij w kierunku wlewu. Jak wyczujesz drut wychodzący z siłownika, to po prostu go cofnij.

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Post autor: TDI80 » 30 lis 2008, 12:55

Grześko pisze:Tak, w Audi i nie tylko w Audi tak jest, że przy otwartych drzwiach kierowcy nie wciśniesz tego bolca. Chroni to przed przypadkowym zatrzaśnięciem kluczyków.
ok, dzieki, myslalem, ze moze cos nie tak z pneumatyka u mnie, ale na szczescie okazalo sie ze to normalny objaw :)

ps. tylko dziwna ta ochrona kluczykow, niby na czym polega, bo przeciez jesli zamykal by sie centralny z otwartymi drzwiami, to i tak dostep do kluczykow jest, bo przeciez otwarte drzwi, wiec tak troche bez sensu

skibi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 59
Rejestracja: 20 lut 2008, 23:09

Post autor: skibi » 08 sty 2010, 18:32

Witam
Jestem kolejną osobą która od dziś boryka się z problemem centralnego zamka. Otóż dziś rano podchodzę do auta i chce go otworzyć z pilota i niestety nic. Musiałem otworzyć kluczykiem. Jednak zauważyłem że w tle pracuje pompka i słyszałem syczenie jakby gdzieś powietrze uciekało. Wiec po pracy dostałem się do pompy i chyba wszystko jest ok bo wężyki i przewody są na swoich miejscach. Nawet zamyka się pokrywa od baku. Jednakże syczenie wydobywa się gdzieś pod plastikową osłoną tam gdzie jest tylna kanapa. Moje pytanie brzmi. Czy pod kanapą od prawej strony idzie jakiś przewód i czy tam jest jakiś rozgałęźnik który łączy przewody na lewą i prawą stronę. I jak ściągnąć tą plastikową osłony z prawej strony pod kanapą. Czy możliwe jest pęknięcie przewodu? Czy raczej coś może się dziać z pompą. Nadmienię że pompa reaguje jak podniosę pałąk przy drzwiach od strony kierowcy i pasażera i reaguje na pilota.
Pozdrawiam
Skibi
Skiba

djjayel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 21
Rejestracja: 17 mar 2009, 01:14
Lokalizacja: LUBLIN

Post autor: djjayel » 09 sty 2010, 23:49

U mnie przestały się zamykać tylne drzwi. Po lewej od kierowcy można to zrobić ręcznie a po prawej wogóle nie można wcisnąć bolca. Czy trzeba rozkręcać drzwi i tam sprawdzać czy bawić się z pompą???

mimek999
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 01 lut 2010, 10:50

Post autor: mimek999 » 31 mar 2010, 11:17

Witam!! Od wczoraj mam problem z centralnym zamkiem a mianowicie nie mogę zamknąć auta z pilota muszę zamykać każde drzwi osobno od środka i gdy po zamknieciu otworze pilotem to wszystkie drzwi sie otwierają bez problemu, zauważyłem że gdy próbuje zamknąć pilotem pompka wydaje dziwny dzwięk chwile tylko bzyknie i koniec a gdy otwieram to ten dzwiek pompki jest o wiele dłuższy czy to moze być problem z tymi sterownikami przy pompie czy może jednak coś innego ??? Proszę o pomoc i z góry dziękuję!!! ;-)
kidler

Awatar użytkownika
levis1991
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1181
Rejestracja: 04 sie 2009, 00:29
Lokalizacja: Łuków

Post autor: levis1991 » 02 maja 2010, 06:39

witam, nie będę zakładał nowego tematu... Po umyciu samochody i po odpaleniu co 20sekun alarm wydobywał dźwięk jakby (dźwięk wcześniejszy jak alarm mi wył i po kliknięciu pilota taki dźwięk był) i automatycznie sekunda po tym dźwięku zapalały się na chwile kierunkowskazy. Później działało jak należy centralny zamek. Ale po 2 godzinach już nie było centralnego zamka z pilota tylko muszę zamykać samochód od pasażera.... Czym to może być spowodowane? nigdy nie miałem takiego objawu

darbojr1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 01 maja 2010, 10:06

Post autor: darbojr1 » 02 maja 2010, 22:31

Witam
potrzebuje schemat albo zdjęcie podłączenia silniczka pompki centralnego do płytk
bo jak kupiłem to te dwa przewody były odlutowane i na płytce nie ma 3 przekażników tylko jeden

Awatar użytkownika
kaczok
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 115
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:12
Lokalizacja: Kraków

pompka centralnego zamka

Post autor: kaczok » 20 maja 2010, 18:34

Audi 80 b4 też mam problem z centralnym zamkiem przestała pompka działaś a że mam w dodatku orginalnie sprzężony alarm z pompka to były problemy z odpaleniem ale mniejsza o to kupiłem pompke od jednego z użytkowników tego forum podłaczyłem i dalej cisza i zastanawia mnie teraz czy pompke dostalem wadliwą czy u mnie jest coś nie tak http://moto.allegro.pl/item1032870219_p ... di_b4.html a taka pompke mam u siebie
..:: Nie ma Impossible Mission jak jedziesz Audi Competition ® ::..
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=23364#240060

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga