Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1.9 TD]skrzynia 6 biegowa

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
narvi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2012, 03:35

Post autor: narvi » 03 lis 2012, 03:36

Witam serdecznie, posiadam audi 80 b4 1.9TD 75KM. Prosiłbym bardzo o radę, czy jest jakaś możliwość zamontowania skrzyni biegów BAA od TDI?. Do mojego auta prawie nie ma używanych skrzyń, kilka sztuk na allegro za około 550-600zł. Wiem tylko tyle, że czymś się sprzęgło różni, bo ma inny symbol, półosie przynajmniej od strony skrzyni są inne no i flansze TDI ma większe. Proszę o radę jak ktoś ma dokładniejszą wiedzę na ten temat, pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
tomek83
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 303
Rejestracja: 04 lis 2011, 09:53
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tomek83 » 03 lis 2012, 09:12

Hmm, zastanawiam się czy warto to robić ? AAZ to dość niefortunny silnik - mała moc, wyższe spalanie niż TDI i do tego problem z klinem na wale. Jak już robisz taką operację to może pomyśl od razu nad zmianą na TDI.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5442
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 03 lis 2012, 09:47

Jak jest kasa to swap na AVF , albo 1.8T

narvi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 18 paź 2012, 03:35

Post autor: narvi » 03 lis 2012, 12:32

tomek83 pisze:Hmm, zastanawiam się czy warto to robić ? AAZ to dość niefortunny silnik - mała moc, wyższe spalanie niż TDI i do tego problem z klinem na wale. Jak już robisz taką operację to może pomyśl od razu nad zmianą na TDI.
Tylko,że ten silnik mam w bardzo dobrym stanie, nie dymi, oleju nie bierze, skrzynię BAA właściwie to mam, nie chciałbym jej zwracać, gdyby się ją udało zamontować, to w przyszłości zostałby tylko silnik jak już coś, a gdyby znowu skrzynia to mógłbym już wtedy montować od B5 czy A4... Da się skrzynię od TDI zamontować do TD?, próbował już ktoś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga