Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4] rurka odpowietrzenie akumulatora

Zablokowany
Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

[b4] rurka odpowietrzenie akumulatora

Post autor: Doc » 02 kwie 2007, 00:43

Dziwne w zasadzie pytanie, ale irytuje mnie ze wględu na przeciek wody z ktorym mam nadzieje walczyłem ( a juz nie walcze )

Na podszybiu pod maską, pod parapetem ochraniającym m/in. filtr kabinowy w b4 jest rurka ktora służyć ma, miałą w zasadzie odprowadzaniu oparów z akumulatora.

Powiedcie gdzie ona włożona być powinna ? Luzno sobie leżeć ? Ja miałem wsadzoną gdzieś za nadkole aż, także musiałem dużą siłę włożyć aby ją wyciągnąć. Obawiam sie, ze tą rurką wlasnie, ktora u mnie lezala luzem i nie byla podlaczona do akumulatora mogla leciec mi woda do wnetrza auta.

Pytanie: czy rurka odpowietrzajaca akumulator powinna być wsadzona w odpływ wody po prawej stronie auta i jak głęboko ? czy powinna lekko wyjśc z odpływu czy fabrycznie wtykali ją gdzieś głęboko za nadkole ? U mnie była to dziwnie kurna długa rurka ok 60 cm :shock:

oto fotka rurki
http://images4.fotosik.pl/271/267dedde910396e2.jpg

U mnie ona w znacznie mniej wystawała i była bardzo głęboko gdzieś zaciśnieta za nadkolem tak, ze wyciągając ją na siłę słyszałem jak przeciska się gdzies za błotnikiem/nadkolem.

Ciekwe czy ktoś z Was to badał, wyjmował ;-)
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 02 kwie 2007, 11:55

U mnie ta rurka jest wcisnieta miedzy nadkole a blache od nadkola, jesli sie poloze pod autem, to ona sobie tam dynda wystaja jakies 2 cm.


aCo do przecieku, upewnij sie , ze ta masa uszczelniajaca , ktora jest pod spodem tego plastiku , ktory przychodzi na filtr kabinowy, jest docisnieta na caslej dlugosci, u mnie wlasnie tamtedy woda dostawala sie do srodka, na filtr, pozniej na dmuchawe i na dywanik
...............TDI POWER................

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 02 kwie 2007, 12:50

u mnie również wychodziła ona z tej dziurki nad liczbą "23" na zdjęciu i wchodzi gdzieś w bok, tam w nadkole

Awatar użytkownika
IC69
Przyjaciele
Przyjaciele
Posty: 4800
Rejestracja: 05 sty 2007, 22:48
Imię: Irek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: IC69 » 02 kwie 2007, 23:05

Doc ta rurka nie wchodzi do wnętrza samochodu i napewno nie była powodem przecieku.Oryginalnie jest umiejscowiona tam skąd ją wydarleś, czyli między nadkolem plastikowym a karoserią.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 4624
Rejestracja: 17 lis 2006, 22:35
Imię: Andrzej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Kontakt:

Post autor: Doc » 02 kwie 2007, 23:13

IC69 pisze:Doc ta rurka nie wchodzi do wnętrza samochodu
To to ja oczywiście wiem. Myslalem tylko, że może ktoś ją gdzieś zle wcisnał i przyczyniło się to do przecieku.

No nic, czekam na deszcze i sprawa się wyjaśni. Poza rurką (chyba) naprawiłem usczelkę przedniej szyby. Zobaczymy. Na myjni nic nie leci do srodka. Deszcz musi byc solidny i padać długo.
2006-11-17, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi80.PL. <spoko> Ps: Polecam: iParts.pl
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - zima
Moja Audi 80 B4 2.0, 115KM - lato.

Awatar użytkownika
KORU
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 910
Rejestracja: 23 lis 2006, 14:32
Lokalizacja: EPWR

Post autor: KORU » 03 kwie 2007, 13:33

U mnie wchodzi ona do nadkola :-)

Zablokowany

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga